instagram-admin-tasks

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟ + حقوق ادمین اینستاگرام ۲۰۲۱

ادمین اینستاگرام کیست و شغل و وظایف ادمین در اینستاگرام چیست؟ این سوالی است که قصد داریم در بحث بعدی به آن پاسخ دهیم. ادمین یکی از اصطلاحات پرکاربرد در اینستاگرام است و در اینستاگرام نیز شغلی پردرآمد است. احتمالا اطرافیان خود را می شناسید که بدون خروج از خانه درآمد ماهانه نسبتا خوبی دارند و اگر در مورد نوع فعالیت و کارشان بپرسید می گویند که پیج ادمین اینستاگرام هستند.
در این مقاله با ادمین و نحوه عملکرد آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا می شویم که او کیست و چه می کند و یک ادمین باید چه مهارت هایی داشته باشد.

ادمین را تعریف کنید

Admin مخفف کلمه “administrator” است. با توجه به کاربرد گسترده کلمه ادمین در دنیای فناوری اطلاعات، به تدریج و با گذشت زمان، واژه ادمین به شکل و تلفظ مدرن admin تغییر یافت و بدین ترتیب گفتار ایجاد شد.
به احتمال زیاد اگر در خانه کامپیوتر شخصی، لپ تاپ ویندوزی یا مک دارید، با کلمه admin زیاد برخورد کرده اید و بارها آن را در قسمت های مختلف ویندوز دیده اید. می توان گفت هر شخصی که رایانه شخصی، لپ تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت داشته باشد، سرپرست محسوب می شود.
معنی عبارت admin در فارسی admin است و کلمه admin به همین معنا به کار می رود.

ادمین اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه admin، ممکن است بارها عبارت Webmaster را شنیده یا دیده باشید. کلمه وب مستر به معنای ادمین سایت است. این شخصی است که کل سایت را اداره می کند. محتوای جدید منتشر می کند، ظاهر سایت را تغییر می دهد، خطاها و مشکلات را برطرف می کند و به بازخورد کاربران سایت پاسخ می دهد.
یک سایت با اندازه اینستاگرام با تعداد زیادی وب مستر، بنابراین نمی توانید بپرسید ادمین اینستاگرام کیست؟ یک پاسخ مفید و مناسب. بنابراین ما باید سوال خود را به گونه ای دیگر مطرح کنیم.
همانطور که می دانید اینستاگرام دارای بیش از ۱ میلیارد حساب کاربری است که به هر حساب کاربری یک پروفایل یا اکانت گفته می شود و هر پروفایل، حساب یا حساب کاربری یک پیج یا پیج اینستاگرام در کامنت گرفته می شود. بنابراین به جای پرسیدن این سوال که ادمین اینستاگرام کیست یا چیست؟ باید بپرسیم: پیج ادمین اینستاگرام کیست یا چیست؟

ادمین پیج اینستاگرام

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هر پروفایل اینستاگرام یک پیج عمومی و پیج پرایوا است. عمومی یا خصوصی بودن پیج مهم نیست، در هر صورت هر پروفایل اینستاگرام یک پیج منحصر به فرد است.
بدون محدودیت سنی، هر صاحب گوشی هوشمندی که نسخه اندروید یا iOS اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کرده باشد، می تواند یک پیج اینستاگرام ایجاد کند.
حتما تا به حال فیلم هایی را دیده اید که سبک زندگی متفاوت مردم را در مقایسه با افراد عادی جامعه به تصویر می کشد، جایی که افرادی که سبک زندگی خصوصی دارند و با عامه مردم متفاوت هستند اغلب کار خود را برای افراد مورد اعتماد انجام می دهند. آن ها این افراد را ادمین های و مجریان بخشی از کسب و کار یا حرفه خود می دانند تا به دلیل مشغله کاری بتوانند تمامی جوانب کار خود را کنترل کنند.
در دنیای اینستاگرام، ادمین تقریباً به همین عملکرد اشاره دارد. این بدان معناست که افراد پرمشغله مانند بازیگران، صاحبان مشاغل، افراد مشهور و به طور کلی صاحبان پیج فعالیت های گسترده ای دارند و بنابراین نمی توانند پیج شلوغ خود را مدیریت کنند، از افراد مورد اعتماد گرفته تا استفاده از عنوان ادمین یا به اصطلاح ادمین برای مدیریت پیج خود.
IGA مخفف عبارت Instagram Page Admin است و یک دسته از همان ادمین پیج اینستاگرام است. ادمین یک پیج یا پیج اینستاگرام یک سری وظایف دارد که بابت آنها از صاحب پیج مربوطه پول دریافت می کند. با شرح وظایف یک پیج ادمین اینستاگرام به ادامه مطلب مراجعه کنید.

افزایش تعامل در اینستاگرام (+۲۲ روش کلیدی)

وظایف ادمین پیج اینستاگرام

با تشریح وظایف یک ادمین در اینستاگرام می توان معنای این اصطلاح را بهتر درک کرد. با توجه به مطالب گفته شده متوجه شدیم که واژه ادمین به معنای ادمین است و ادمین در اینستاگرام به شخصی اطلاق می شود که پیج ای را در این شبکه اجتماعی مدیریت می کند.
حال وظایف محول شده به ادمین پیج را در کامنت می گیریم که توسط کارفرما یا صاحب اصلی پیج پرداخت می شود.
اگر از کاربران فعال اینستاگرام هستید و صفحات افراد و شرکت های معروف در ایران را دنبال می کنید، حتما متوجه شده اید که عبارت “این پیج توسط ادمین مدیریت می شود” در بیو معرفی پیج ذکر شده است. شما نیز به خوبی از قابلیت های پروفایل آگاه هستید.

 • استوری بگذار
 • عکس و فیلم را به اشتراک بگذار
 • بیش از ۱ دقیقه ویدیو در IGTV آپلود کن
 • اگر کامنت شما فعال است به کامنت ها پاسخ دهید.
 • با استفاده از روش های مختلف تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

۵ نکته سئو اینستاگرام برای افزایش فالوئر

 • وظایفی که ادمین پیج اینستاگرام باید انجام دهد دقیقا چیست؟
  همان فعالیت هایی که برای تبلیغ و توسعه پیج اینستاگرام خود انجام می دهید. پیج شما ممکن است زمانی به یک مدیر نیاز داشته باشد.پ

وظایف ادمین اینستاگرام

 • بارگذاری و انتشار محتوا از جمله عکس و فیلم به طور منظم
 • کپشن بنویسید که با محتوایی که آپلود کرده اید مطابقت داشته باشد.
 • به دایرکت ارسال شده توسط فالوورهای پیج یا افراد غیر مرتبط پاسخ دهید.
 • به کامنت پست ها پاسخ دهید
 • کامنت حاوی مطالب مبتذل و توهین آمیز را حذف کنید
 • ارسال یک استوری
 • به واکنش ها به استوری پاسخ دهید
 • تعداد لایک های پست ها را افزایش دهید
 • تعداد بازدیدهای ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده را افزایش دهید و با موارد مختلف آشنا شوید
 • استراتژی های افزایش عرضه
 • تعداد فالوورهای واقعی را افزایش دهید
 • پیج را ایمن نگه دارید و از هک شدن آن جلوگیری کنید
 • اقدامات لازم را برای پویاتر کردن نمایه انجام دهید (تغییرات متناوب در متن زیستی و تصویر نمایه)
 • تسلط نسبی به نرم افزارهای گرافیکی مانند Illustrator و Photoshop داشته باشد
 • افزایش سطح تعامل برای پیج اینستاگرام (بهبود نرخ تعامل)
 • آشنایی با روش های مختلف تبلیغات در اینستاگرام
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • خلاقیت در تولید محتوا

مطالب ذکر شده جزو وظایف اصلی یک ادمین پیج اینستاگرام می باشد. میزان حقوق و مزایای ادمین بستگی به مهارت و توانایی وی در مدیریت و مدیریت پیج اینستاگرام دارد. برای صاحب پیج ممکن است نیازی به داشتن تمامی موارد فوق در یک ادمین نباشد و از طرفی پیج به فردی به عنوان ادمین با تمامی قابلیت های ذکر شده نیاز داشته باشد.
تاکنون با مفاهیمی مانند ادمین، ماهیت ادمین پیج اینستاگرام و وظایف ادمین آشنایی نسبی داشته ایم. حال می خواهیم به موضوع حقوق ادمین پیج اینستاگرام بپردازیم تا در صورت نیاز به ادمین برای پیج اینستاگرام خود، با اطلاعات جامع تری به هدف خود بروید.

حقوق ادمین پیج اینستاگرام

موقعیت جغرافیایی یکی از مهم ترین عوامل در تعداد حقوق ادمین در اینستاگرام است. حقوق ادمین اینستاگرام نیز مانند تمامی مشاغلی که حقوق آنها در شهری مانند تهران با شهرهای دیگر متفاوت است از این قاعده کلی مستثنی نیست و تفاوت حقوق ادمین در تهران با شهرستان ها بسیار زیاد است. حتی این عدد می تواند دو برابر شود، یعنی یک مدیر پیج اینستاگرام در تهران دو برابر یک ادمین پیج اینستاگرام در شهر حقوق می گیرد.
مبلغی که پیج ادمین اینستاگرام دریافت می کند نیز می تواند تحت تأثیر توانایی ها و مهارت های ادمین و همچنین نیازهای صاحب کسب و کار، مالک اصلی پیج باشد. رقم مذکور در تهران با پایه یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و در سایر شهرها با پایه ۷۰۰ هزار دلار آغاز شد و می‌توانست بالاتر از این نیز برسد.
با توجه به توضیحات ارائه شده در این خصوص می توان نتیجه گرفت که حداقل حقوق بر اساس وظایف محوله به این قاعده به شرح زیر در نظر گرفته می شود:

 • بارگیری محتوا و منظم ماندن در طول زمان
 • مستقیماً به پیام های دریافتی پاسخ دهید
 • حداقل یک کامنت برای مبتدیان بنویسید
 • کامنت با محتوای توهین آمیز را حذف کنید

در صورت فراگیرتر شدن این وظایف، حقوق ادمین پیج اینستاگرام نیز افزایش می یابد. لازم به ذکر است که تعیین سقف مشخص برای میزان حقوق اداری امکان پذیر نیست و این عدد متغیر بوده و حداکثر پنج میلیون تومان و بیشتر می تواند در نظر گرفته شود.
شاید برای شما جالب باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شوید و چه مهارت هایی برای ادمین شدن اینستاگرام لازم است. برای این منظور به خواندن ادامه دهید.

چگونه ادمین یک پیج اینستاگرام شویم

یافتن تخصص در هر زمینه ای که نیاز به تمرکز دارد. برعکس، تمرکز باعث ایجاد تخصص در هر حرفه ای می شود. برای تبدیل شدن به یک ادمین اینستاگرام، باید روی کسب تجربه نیز تمرکز کنید.
نکاتی که هنگام رسمی شدن باید در نظر بگیرید:
در مرحله اول باید بر خود اپلیکیشن اینستاگرام و تمامی امکانات و عملکردهای آن مسلط شوید.
نحوه کار خوب با اینستاگرام را از طریق وب سایت اینستاگرام بیاموزید.
در نحوه استفاده و کار با ربات Fallout به خوبی آشنا باشید.
با روش های مختلف افزایش فالوور آشنا شوید و از همه آنها استفاده کنید.

دانلود قالب استوری اینستاگرام (+ ۷۲ فایل لایه باز)

در مورد فن آوری های فعلی که از هشتگ ها، نحوه استفاده از آنها و هشتگ ها به دست می آیند (به دست آورید، بدست آورید) بیاموزید.
زیرنویس صفحات وبلاگ وبلاگ نویسان را بررسی کنید تا بتوانید ایده های اصلی را از آنها دریافت کنید.
درک خوبی از استوری در اینستاگرام پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل استوری اینستاگرام: چگونه معیارهای مهم را اندازه گیری کنیم؟

با نرم افزارهای گرافیکی مانند Illustrator یا Photoshop کار کنید و مهارت نسبی را به دست آورید.
از مقالات انگلیسی و فارسی موجود به صورت آنلاین در زمینه اینستاگرام بهره ببرید.
سعی کنید صفحات خلاقانه را دنبال کنید.
با انواع پروفایل آشنا شوید.
می توانید با کپی کردن ایده های خلاقانه شروع کنید. در نهایت سعی کنید از ابزار آمار اینستاگرام حداکثر استفاده را ببرید.

 

نسخه انگلیسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *