طراحی بیلبورد

اگر به دنبال طراحان حرفه ای بیلبورد هستید تا کار های خود را به آنها بسپارید. یا اگر به دنبال این هستید که به کامل ترین مفهوم طراحی بیلبورد برسید با سرپ لنسر همراه باشید.

تبلیغات بیلبورد یک فضای تبلیغاتی در اندازه بزرگ است که برای جلب توجه رهگذران جاده ای طراحی شده است. آنها معمولا در مناطق پرتردد، کنار جاده ها، بزرگراه ها و آزاد راه ها قرار می گیرند. مهمترین ویژگی بیلبوردها این است که پیام های کوتاه را منتقل میکنند. این پیام کوتاه باید برای مخاطب چذاب باشد. تبلیغات بیلبورد دارای مزیت انتقال پیام های حجیم در فضا و زمان کاهش یافته است.

امروزه با توجه به ماشینی شدن شهر ها، عموم مردم زمان زیادی را صرف حمل و نقل های بین شهری دارند. به این منظور بستر مناسبی برای امر تبلیغات فراهم خواهد شد. اگر برند شما در یکی از بزرگراه های پر تردد شهری مثل تهران قرار داشته باشد. اگر هزاران نفر در عرض چند ساعت شما را ببینند. اگر میخواهید برند شما سالانه میلیونها بار دیده شود. با توجه به این تکرار، برند شما در ذهن عموم حک خواهد شد. تمامی اینها با داشتن یک بیلبورد امکان پذیر است. داشتن یک بیلبورد، برند شما را در حافظه ی مردم تثبیت میکند. لذا در این زمان شما به راحتی میتوانید با خدمات یا محصولاتتان، مردم را به مشتری تبدیل کنید.

بیلبورد های کنار جاده ای بیش از یک قرن است که وجود دارند. با گذر زمان بیلبورد همچنان یک راه مهم و مؤثر برای دسترسی به میلیونها راننده است. اما اگر میخواهید پولی را که به سختی به دست آورده‌اید، در یک بیلبورد سرمایه‌گذاری کنید. چطور میتوانید مطمئن شوید که این سرمایه گذاری شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر؟ چطور مطمئن شوید که چند برابر آن به شما برخواهد گشت؟ چگونه میتوانید مطمئن شوید که بیلبورد شما چشم نواز و موثر است؟ در این مسیر چند ساله ما بیلبورد های زیادی را دیدیم که فروش بینظیر داشتند و همچنین بیلبورد هایی دیدیم که هیچ اتفاقی برایشان نیافتاده است. برای یادگیری پنج قانون طلایی برای طراحی بیلبورد های تاثیرگذار با سرپ لنسر همراه باشید.
billboard-design

۱. با طراحی بیلبورد سرها را به سمت خود برگردانید!

یک بیلبورد برای جلب توجه مخاطبین با پتانسیل خرید و افزایش علاقه آنان به وجود آمده است. یکی از مهم ترین مزایای بیلبورد توانایی برندسازی اش است. یک بیلبورد میتواند به راحتی از شما یک برند بسازد. به سبب اینکه مخاطب مکررا شما (محصول یا خدمات شما) را میبیند. به چشم و ذهن آنها آشنا خواهید شد و بهترین شکل ممکن برندسازی انجام خواهد شد.
نکته طلایی: بهترین روش برای جلب توجه مخاطب بیلبورد، خلوت کردن طراحی آن است. هر جه طراحی خلوت تر، تاثیر گذارتر!
free_advertising_psd_billboard_mockup_vol_2_4x

۲. پیام خود را مستقیم بیان کنید!

اگر بیلبورد شما در کنار بزرگراهی است که ماشینها به سرعت حرکت میکنند. طراحی بدون پیام به سادگی خاطره انگیز نیست. برای یافتن پیام خود، به چیزی فکر کنید که میخواهید مردم از تبلیغ شما به یاد بیاورند. آیا میخواهید آدرس وبسایت شما را به خاطر بسپارند؟ محصول شما را دفعه بعد که در سوپر مارکت حضور دارند تشخیص دهند؟
به الگو توجه کنید…
الگو طلایی: برای پیدا کردن پیام خود:  ۱. اول نیاز را پیدا کنید  ۲. بعد پیام اصلی را پیدا کنید  ۳. بعد به آن پیام معنا دهید و آن را جذاب کنید.
این پیام میتواند مشکلی را حل کند؟ احساسی را برانگیزد؟ یا نیازی را برطرف سازد؟ اگر جواب یکی از این سوالها “بله” بود. شما برای طراحی پیام بیلبورد موفق ظاهر شده اید.
the-blu-group-billboard-design-doctor

چرا پیام طراحی بیلبورد مهم است؟

در یک کلام: زیرا انسان ها در به خاطر سپردن حقایق بد هستند. اما ذهن انسان در به خاطر سپردن پیام ها عالی کار میکند. شما باید در طراحی پیام بیلبورد کاری کنید که مخاطب بعد خواندن پیام، مدتی به آن فکر کند. هر چه بیشتر ذهن مخاطب را درگیر کند، تاثیر گذارتر خواهد بود. 
 
بیلبورد یک رسانه بصری است. به این معنی که در طراحی بیلبورد باید بدانید چگونه آن پیام خود را از طریق تصاویر و متن بیان کنید. در سرپ لنسر تخصص ما طراحی گرافیک برای رسانه های بصری است.
 
یکی از راه‌های سنتی تأثیرگذار، بازی با کلمات است. یک جمله کوتاه و سرگرم‌کننده که باعث ایجاد خنده یا لبخند میشود. این لبخند مانند لنگری برای ذهن مخاطب عمل میکند. اسنپ بهترین مثال است. اسنپ برای اغلب بنر های تبلیغاتی اش از این ترفند استفاده میکند.

نکته: استفاده از یک تصویر کنار متن تاثیر گذارتر از متن خالی است. اما استثنایی نیز وجود دارد. در مواقعی که متن بسیار تاثیر گذار است. میتوان از تکنیک طلایی خلوت بودن و فضای خالی در طراحی استفاده کرد تا تاثیر گذاری بیلبورد چند برابر شود. برای این کار لازم است آزمایش کنید. مطمئن شوید که طراحی شما در ۵ ثانیه یا کمتر تأثیر می گذارد یا خیر… میتوانید این آزمایش را با دوستان و خانواده انجام دهید. طراحی را با دیگران به اشتراک بگذارید و نتیجه را ارزیابی کنید.

billboard-design-snapp

۳. زیبایی در سادگی!

یک راننده با مسافرانش معمولی حدود ۳ تا ۷ ثانیه فرصت دارد تا بیلبورد شما را مشاهده کنند. میانگین ۵ ثانیه فرصت هست تا هر متنی را بخوانند. بنابراین یکی از مهمترین قوانینی که باید رعایت کنید این است که پیام خود را کوتاه نگه دارید و بیلبورد خود را ساده طراحی کنید. خیلی کوتاه! خیلی ساده! با حداکثر ۷ کلمه یا کمتر به همراه یک عکس! تمام…
پس از طراحی پیام اولیه خود، میتوانید ریزه کاری های دیگری هم اضافه کنید. چرا که بعضی از افراد هستند میتوانند زمان بیشتری برای مشاهده بیلبورد بگذارند. افرادی که ممکن است کنار جاده بایستند. افرادی که ممکن است چند بار در آن مسیر رفت و آمد داشته باشند. این ریزه کاری های ذکر شده برای این افراد میباشد. این ریزه کاری یا جزئیات میتواند هر اطلاعات مرتبط دیگری باشد. این اطلاعات میتواند لوگو، آدرس وبسایت یا شماره تلفن شما باشد. این موارد ذکر شده متداول ترین گزینه ها است. شما از اطلاعات دیگری نیز میتوانید استفاده کنید. اما فقط مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات را در اولویت قرار دهید تا طراحی بیلبورد به هم ریخته، شلوغ یا ناخوانا نشود.

۴. با صدای بلند حرف بزنید!

بزرگ بودن بی کلاسی نیست! مطمئن شوید که هر متنی که در طراحی بیلبوردتان وجود دارد با فونت درشت و واضح و پررنگ است. بنابراین به این سبب بهترین خوانایی اطمینان حاصل خواهد شد. نکته کلیدی راجب این موضوع این است که هرچه فونت بزرگتر باشد، راننده زمان بیشتری برای خواندن و درک پیام شما از راه دور خواهد داشت. پس با صدای بلند حرف بزنید! پیام خود را با صدای بلند بازگو کنید!

۵. از رنگ استفاده مفید داشته باشید!

از رنگ های چشمگیر یا یک تصویر پررنگ در طراحی خود استفاده کنید. طوری از رنگها استفاده کنید که سر ها را به سمت برند خود برگردانید. استفاده از رنگ های متضاد و با کنتراست بالا نیز یک تکنیک عالی برای خوانایی بیشتر است.
نکته ای که بسیار مهم است و ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد این است که باید تمام این نکات را با هم استغاده کنید. همه این نکات را باید با هم رعایت کنید. همانطور که گفته شد، زیبایی در سادگی است! بنابراین تصویر زمینه رنگی را تا حد امکان ساده نگه دارید. استفاده از رنگ نباید به حدی باشد که بیلبورد در ۵ ثانیه ناخوانا باشد. برای اینکه تصویر شما تاثیر گذار باشد، باید پس‌زمینه را ساده نگه دارید.
billboard-design-snap
creative-billboard-design-01

۶. موقعیت نصب را بررسی کنید!

این ۵ نکته ای که ذکر شد، مکمل همدیگرند. اما اگر نکته ۶ یا آخر را رعایت نکنید تمام زحمات شما بی فایده خواهد بود. نکته آخر این است که مخاطب آن موقعیت جغرافیایی را باید بشناسید. تحقیق کنید که اکثریت افرادی که از اون محل رد میشوند، چه کسانی هستند. در دیجیتال مارکتینگ اول از هر چیزی باید شما مخاطب خود را بشناسید. برای مثال برای طراحی برندتان، شما میتوانید از گویش آن منطقه استفاده کنید. این تکنیک باعث لبخند شده و تاثیرگذار خواهد بود. از طرف دیگر اگر افراد آن منطقه را خوب شناسایی نکرده باشید. ممکن است پیام شما برای افراد آن منطقه نامناسب باشد. بنابراین با اینکه ۵ نکته اول را رعایت کرده بودید، تمام زحمات شما هدر خواهد رفت.
BILLBOARD-DESIGN (2)