تبلیغات اینترنتی چیست؟ + سفارش تبلیغات اینترنتی 😍

اگر به دنبال تبلیغات اینترنتی حرفه ای هستید تا کار های خود را به نمایش بگذارید. یا اگر به دنبال این هستید که به کامل ترین مفهوم تبلیغات اینترنتی برسید با سرپ لنسر همراه باشید.

تبلیغات اینترنتی؛ استفاده از مجموعه ای از ابزارها برای ارائه پیام های تبلیغاتی به مردم (در هر نقطه جغرافیایی) با استفاده از اینترنت (به عنوان یک پلتفرم بازاریابی جهانی) است. با توسعه فناوری های وب در دهه ۹۰، تبلیغات آنلاین به عنوان یک معادل برای روش های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات روزنامه، بیلبوردها و … ظاهر شد. تا اینکه در سال ۲۰۱۹، بازاریابان انتظار پیدا کردند که شرکت ها پول بیشتری را برای تبلیغات دیجیتالی نسبت به تبلیغات سنتی خرج کنند.

بیایید یک قدم عقبتر بیاییم => چرا تبلیغات آنلاین بسیار محبوب است؟

محبوب ترین تبلیغات اینترنتی در دنیا

 1. تبلیغات در موتورهای جستجو (گوگل)
 2. ایمیل مارکتینگ (جیمیل)
 3. تبلیغات رسانه های اجتماعی (یوتیوب)
 4. تبلیغات در شبکه های اجتماعی (اینستاگرام و تلگرام)
 5. تبلیغات نمایشی در سایتهای مختلف
 6. تبلیغات با پنل SMS

اینترنت فرصت های گسترده ای را برای ارتباط با مشتریان بالقوه ارائه میدهد. بنابراین اجازه دهید تاثیرگذارترین انواع تبلیغات اینترنتی در ایران را بررسی کنیم.

ایمیل مارکتینگ

این یک رویکرد بازاریابی مبتنی بر ارتباط از طریق ایمیل است. این نوع از تبلیغات اینترنتی یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین تبلیغات است. بزرگان دیجیتال مارکتینگ از جمله گوگل؛ از این گزینه تبلیغاتی استفاده میکنند و فروش چشمگیری دارند.

از طریق ایمیل مارکتینگ میتوانید کمپین های شخصی سازی ایجاد کنید. بخش بندی کنید، پرسش پاسخ ایجاد کنید تا مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهید.

ثبت نام و تبلیغ از طریق ایمیل!

بازاریابی ایمیلی پلتفرم تبلیغاتی مزاحم نست. زیرا مشترکین با کمال میل دریافت خبرنامه ها و تبلیغات ایمیلی را انتخاب میکنند. ایده اصلی ایمیل مارکتینگ این است که راه‌های بازاریابی گرم را به سمت وبسایت هدایت کند. تبلیغات را با محتوای غیرفروشی با ارزش ترکیب کند.

نکات تبلیغات آنلاین

 1. بازگشت سرمایه خود را تجزیه و تحلیل کنید
 2. بینندگان خود را تقسیم کنید
 3. بهترین رسانه را برای یک شغل خاص انتخاب کنید
 4. از پلتفرم های محبوب رسانه های اجتماعی استفاده کنید
 5. با تبلیغات خود خلاق باشید
 6. از یک فراخوان برای اقدام واضح استفاده کنید (Call To Action)
 7. تبلیغات موبایل پسند ایجاد کنید

۱. بازگشت سرمایه خود را تجزیه و تحلیل کنید. اطمینان از اینکه تلاش‌هایتان ارزش زمان گذاشتن با بازاریابی آنلاین را دارد یا خیر؟ بسته به نوع بستری که استفاده میکنید تمام معیارهای ممکن را بررسی کنید.

۲. بینندگان خود را تقسیم کنید. مخاطبان خود را به گروه های مختلفی که مانند سن، جنسیت، علایق هستند، تقسیم کنید. سپس رویکرد مناسب را برای همه آنها بیابید. اگر یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی برای لباس ایجاد میکنید. مطمئن شوید که پیامی که به خانم ها میدهید با پیامی که به آقایان میدهید متفاوت است.

۳. بهترین رسانه را برای یک شغل خاص انتخاب کنید. اگر محصولات غذایی درست میکنید و میفروشید. از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ و دریافت سفارش‌ها استفاده کنید.

۴. از پلتفرم های محبوب رسانه های اجتماعی استفاده کنید. اگر مخاطبان شما عمدتاً از خانم های ۲۰ تا ۴۰ سال هستند. اینستاگرام محبوب ترین گزینه است. بنابراین بهترین روش در اینجا بررسی مخاطبان، عادات و علایق آنها برای تصمیم گیری درست است.

۵. با تبلیغات خود خلاق باشید. تبلیغات آنلاین برای جلب توجه است. بنابراین تبلیغات خود واضح و مرتبط باشد. خلاقیت خود را با رنگ های روشن و عناوین بزرگ تقویت کنید. اما از استفاده از المان هاس پیچیده خودداری کنید.

۶. از یک فراخوان برای اقدام واضح استفاده کنید (Call To Action). زمان بسیار کمی برای رساندن پیام خود به مخاطبان وجود دارد. بنابراین در انتها مشخص کنید که کاربر چه کاری انجام دهد. بسته به هدف تجاری و تبلیغاتی، از یک کال تو اکشن بدون ابهام ( مانند: روی دکمه زیر کلیک کنید! ) استفاده کنید.

۷. تبلیغات موبایل پسند ایجاد کنید(Responsive). همه تبلیغاتی را که در تلفن همراه منتشر میشود پیش‌ نمایش کنید تا مطمئن شوید که کار میکنند. زیرا ۵۸ درصد از بازدیدها از طریق موبایل است.

مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی

بیش از چهار میلیارد کاربر اینترنتی در سراسر جهان وجود دارد. لذا این به تبلیغات آنلاین کمک زیادی میکند. مردم با استفاده از موتورهای جستجو (گوگل) همه چیز را جستجو میکنند. علایق خود را در رسانه های اجتماعی دنبال میکنند. از طریق ایمیل به کمپین های سایتهای مختلف عضو میشوند. فرصت های تبلیغاتی در اینترنت بسیار است. اما استفاده صحیح و درست از آنها چندان آسان نیست. طراحی تبلیغات اینترنتی نیازمند دانش کافی دیجیتال مارکتینگ دارد. بنابراین، بیایید نگاه دقیق تری به مزایا و معایب تبلیغات آنلاین بیندازیم.

مزایای تبلیغات اینترنتی

امروزه، مردم عادت کرده اند که اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و … جستجو کنند. تبلیغات اینترنتی راهی برای نمایش پیشنهادات خود به بیش از ۴.۳ میلیارد کاربر در سراسر جهان است. شما به راحتی میتوانید تمام دنیا را به صورت آنلاین هدف قرار دهید. یک نکته مهمتر اینکه در تبلیغات آنلاین امکان این وجود دارد که کاربر مد نظر را هدفمند دریافت کنید.

حداقل هزینه تبلیغات آنلاین برای رسیدن به ۲۰۰۰ مخاطب، ۳ برابر ارزان‌تر از روش‌های سنتی تبلیغات است. بنابراین هر کسب‌ و کاری، از یک کسب‌وکار کوچک خانوادگی گرفته تا یک سازمان بزرگ میتواند از تبلیغات اینترنتی استفاده کند.

این تبلیغات، ترافیک (کاربر ورودی) را به یک وبسایت یا پیج اینستاگرام، کانال تلگرام و … هدایت میکند. لذا هرچه تعداد بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید. مشتریان بیشتری خواهید داشت. این عمل منزله این است که فروش بیشتری داشته باشید.

هدف تبلیغات اینترنتی جلب توجه کاربران و ارسال آنها به رسانه و کسب و کار شما است. پیشنهادات در تبلیغات دیجیتال باید حس کنجکاوی را برانگیزد و به مردم دلیل خوبی برای کلیک کردن روی سایت شما بدهد.


برخلاف بازاریابی سنتی که بدون فیلتر کردن برای همه تبلیغ میکنند. در تبلیغات اینترنتی ابتدا مخاطبان هدف شما پیدا میشود. سپس پیام برای مخاطبان هدف شما ارسال میشود. لذا با این روش افراد بیشتری به مشتری تبدیل میشوند.

به عنوان مثال (یک مثال ساده): یک فروشگاه پوشاک ممکن است از تبلیغات رسانه های اجتماعی (اینستاگرام) برای کاربران علاقه مند به لباس و ست کردن استفاده کند.

با توجه به این پیشرفت علم؛ احتمال شانس موفقیت به هدف گیری و تبدیل کاربر به مشتری بالاست. تبلیغات آنلاین راهی برای گفتن این جمله است:

سلام (اسم کاربر)!

به نظر میرسد چند روز پیش این ست لباس را مشاهده کردی. من یک ست عالی برای شما دارم!

وجه تمایز تبلیغات اینترنتی

اگر بسیاری از مشتریان بدون خرید از فروشگاه اینترنتی شما بازدید میکنند. در تبلیغات اینترنتی این امکان وجود دارد تا آنها را نسبت به سلایقشان پیشنهاد محصول بدهید.

به شما این امکان را میدهد که راه ارتباطی با مخاطبان خود ایجاد کنید. تبلیغات آنلاین به شما کمک میکند تا در مکان مناسب و در زمان مناسب برای ارتباط با مخاطبان خود ظاهر شوید. اگر صاحب یک فروشگاه هستید. از رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام برای نمایش محصولات استفاده کنید. برای به اشتراک گذاشتن اخبار و ایجاد روابط بلندمدت با مخاطبان خود، آنها را از طریق ایمیل مارکتینگ یا پنل SMS تقویت کنید. با ترکیب عاقلانه انواع مختلف تبلیغات دیجیتال، میتوانید نشان دهید که شرکت شما همیشه آماده است و برای خدمت رسانی آماده است. با این روش در ذهن مشتری هک میشوید و در زمان مناسب از شما خرید خواهد کرد.

قابل اندازه گیری است

برخلاف بازاریابی آفلاین، که در آن هزینه و اثربخشی تقریبا تخمینی است. در تبلیغات اینترنتی میتوانید با استفاده از پلتفرم‌های تجزیه و تحلیل بازده تلاش‌ها و کارایی تبلیغات خود را به دقت پیگیری کنید. از همه مهمتر اینکه میتوانید هزینه ها شخصی سازی، تعیین و حتی محدود کنید.


تفاوت تبلیغات و بازاریابی چیست؟

تبلیغات بخشی از بازاریابی است. برای درک بهتر موضوع، اجازه دهید هر دو اصطلاح را تعریف کنیم.

بازاریابی: فرآیندی برای تبلیغ محصولات شما به مخاطبان هدف میباشد. این فرآیند شامل تحقیقات بازار، شناسایی شخصیت خریدار و تجزیه و تحلیل است. این شامل فعالیت هایی است که شما و پیشنهادات شما را به مشتریان ارائه میدهد.

تبلیغات: یکی از آن فعالیت‌هایی است که به گسترش نام تجاری و برندسازی شما کمک میکند. تبلیغات یکی از عناصر بازاریابی است. تبلیغات بخشی از بازاریابی است. در حالی که بازاریابی منحصرا تبلیغات نیست و راه و روش آن متفاوت است.