طراحی لوگو

اگر به دنبال طراحان حرفه ای لوگو هستید تا کار های خود را به آنها بسپارید. یا اگر به دنبال این هستید که به کامل ترین مفهوم طراحی لوگو برسید با سرپ لنسر همراه باشید.

با کلیک کردن بر روی “آموزش طراحی لوگو” از آموزش های رایگان ما استفاده کنید.

در ساده ترین شرح، لوگو ها نمادهایی هستند که از متن و تصاویر تشکیل شده اند. لوگوها این امکان را به ما میدهند تا برندهایی را که دوست داریم بتوانیم شناسایی کنیم. یک لوگوی خوب سنگ اولیه بنای برند شماست. لوگو به مشتریان کمک میکند تا بفهمند چه کاری انجام میدهید، در چه حوزه ای فعالیت میکنید، چه کسی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید. مسئولیت بزرگی روی یک عکس کوچک نهفته است! طراحی لوگو، یک بخش مهمی از فرآیند برندینگ با طراحی گرافیک میباشد. بیشتر از ۷۰ درصد تبلیغاتی که صرف برندینگ در شرکتها و مجموعه ها میشود؛ حضور لوگو در آن قطعی است. در دنیا جا افتاده است که برای داشتن تبلیغاتی موثر و کارآمد، نیازمند یک لوگوی حرفه ای و اصولی است. در اینجا تعریف کامل لوگو و نحوه استفاده از آن به بهترین شکل آورده ایم:

logo-design-طراحی

لوگو چیست؟

لوگو نمادی است که از متن و تصویر تشکیل شده است که هویت یک کسب و کار را مشخص میکند. یک لوگوی خوب نشان دهنده این است که شرکت چه کاری انجام میدهد و برای برند خودش ارزش قائل است. طراحی لوگو مهم ترین گزینه برای ایجاد یک برند بصری عالی برای شرکت است. بسته به نوع، مدل و حوزه، لوگو معمولا از یک نماد یا علامت تجاری یا یک شعار به همراه یک نشان تشکیل میشود. نباید غافل شوید که یک لوگو حرفه ای علاوه بر ایجاد جذابیت بصری، نمایانگر هویت برند نیز است.

نسل آینده طراحی لوگو، لوگو موشن است. با طراحی لوگو موشن، لوگوی شما به واقعیت تبدیل میشود، حرکت میکند و بعد واقع گرایانه پیدا خواهید کرد.

انواع لوگو

خانواده لوگو‌ها به ۷ گروه تقسیم میشوند. این ۷ مدل عبارت‌اند از:  (نکته: برای دیدن عکس های مرتبط با انواع لوگو و مقاله کاملتر به صفحه مربوطه مراجعه کنید)

 1. لوگو مونوگرام: مونوگرام، از خانواده لوگو هایی است که مینای آن تایپوگرافی و معمولا از حروف اول نام بک برند تشکیل می‌شوند. (مانند: لوگو IBM و HBO)
 2. لوگو تایپوگرافی: لوگو تایپ یا به اصطلاح فارسی تایپوگرافی مبتنی بر فونت و حروف است. با این تفاوت که لوگو تایپوگرافی دقیقا بر نام برند تمرکز دارد. (مانند: لوگو کوکا کولا و Google)
 3. لوگو تصویری: لوگو تصویری یک علامت گرافیکی است. این نوع لوگو یک نماد است. یک سمبل و آیکون است. (مانند: لوگو رز دیزاین و اپل)
 4. لوگو انتزاعی: لوگو انتزاعی مانند لوگو تصویری است اما یک تصویر قابل تشخیص نمی‌باشد. لوگو انتزاعی متشکل از یک شکل هندسی انتزاعی (غیر واقعی) است. (مانند لوگو پپسی و آدیداس)
 5. لوگو مسکات: لوگو مسکات نمادهایی هستند که شامل یک شخصیت تصویری می‌باشند. اغلب رنگی، گاهی کارتونی، و همیشه جذاب! (مانند: لوگو KFC و مک‌دونالد)
 6. لوگو ترکیبی: لوگو ترکیبی همانطور که از نامش پیداست؛ ترکیب و استفاده چند لوگو است. از متوادل ترین لوگو های ترکیبی، می‌توان به ترکیب ترکیب لوگو تایپوگرافی و تصویری اشاره کرد. (مانند: لوگو Burger King و LACOSTE)
 7. لوگو امبلم: لوگو امبلم از یک نوشته و آیکون تشکیل می‌شود. به صورتی که نوشته درون نماد وجود خواهد داشت و جزئی از نماد خواهد بود. مانند: لوگو BMW و استارباکس)
طراحی لوگو

هدف از طراحی لوگو چیست؟

هر چند که عملکرد اصلی لوگو کمک به شناسایی برند است. لوگوها کار دیگری غیر از ایجاد ظاهر زیبا و شکیل انجام میدهند. پس با ما همراه باشید تا توانایی لوگو کامل و بدون ابهام شناسایی کنیم. بیایید نگاهی دقیق و عمیقتری به آنچه که یک لوگو میتواند برای یک کسب‌وکار یا برند انجام دهد بیاندازیم.

۱. تاثیر اولیه خوبی بر مخاطب میگذارد

شما هرگز شانس دومی برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب ندارید. یک لوگو خوب راهی عالی برای ایجاد یک ارتباط به یاد ماندنی است که نه تنها توجه مشتریان شما را جلب کند؛ بلکه در خاطر آنها باقی بمانید. لوگو خوب باید بتواند افراد را مجذوب خود کند. لوگو شما تفریبا همیشه اولین و قابل توجه ترین چیزی است که مخاطب شما متوجه آن خواهد شد.

۲. پیام خود را تقویت کنید

لوگو روشی موثر برای اطلاع رسانی و ابراز وجود به مشتریان در مورد شرکت شما بدون استفاده از هیچ کلمه ای است. در عرض چند ثانیه، یک نماد و آرم ساده میتواند حوزه ای که در آن کار میکنید، نوع خدماتی که ارائه میدهید، ارزش‌ها، هویت برند شما را نشان دهد.

logo-design-website
symbolic-logo-design

۳. لوگو شما را از رقبا متمایز میکند

شاید کارکرد اصلی لوگو این باشد که به کسب و کار شما یک شکل منحصر به فرد و یونیک (unique) بدهد. نتیچه این قضیه منزله این باشد که شما از سایر شرکت ها تمایز داشته باشید. شما را با سایرین اشتباه نگیرند! اگر چه این امر در صورتی مهم است که کسب و کار شما رقیب داشته باشد (که ۹۹.۹ درصد کسب و کارها دارای رقابت هستند). قبل از اینکه یک لوگو برای کسب و کار خود داشته باشید. باید در مورد رقیب های خود تحقیق کنید تا بتوانید موقعیت و جایگاه خود را به خوبی پیدا کنید.

در دریایی از محتوا و تبلیغات بی پایان، یک لوگو خوب باید به اندازه کافی متفاوت باشد تا در ذهن مشتریان برجسته شود و به یاد آنها باقی بماند. شما میتوانید با تحقیق در مورد رقبا و برند آنها به این هدف دست یابید. خود را متمایز کنید و برند خود را قوی کنید.

۴. شکل دادن به هویت برند شما

شما اگر میخواهید ظاهری متمایز و منسجم داشته باشید که بلافاصله مشخص کند برند شما چیست؟ و شما کی هستید؟ این به معنا هویت برند شما است. طراحی نماد با ظاهر بصری خاصی هویت برند شما را ایجاد میکند. اگر برای خود میخواهید لوگویی داشته باشید. باید حتما طراحی نماد شما با چشم انداز کلی شما هماهنگ باشد.

طراحی-لوگو-Logo-Design-How-to-Create-the-Best-Business-Logo-Design

۵. لوگو اطلاعات شناسایی اولیه کسب و کار شما را مشخص میکند

علاوه بر ایجاد شناسایی کسب و کار شما، یک لوگوی خوب همچنین اطلاعات مهمی در مورد شرکت شما به مشتری شما خواهد داد: میتواند صنعت شما، خدماتی که ارائه میدهید و ارزش‌های برند شما را به اشتراک بگذارد.

به عنوان مثال، یک شرکت نرم افزاری ممکن است از تصاویر دایره ها در لوگوی خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار است. یا ممکن است از رنگ آبی برای ابراز تعهد خود استفاده کند. یا ممکن است از یک فونت ظریف و خاص برای بولد کردن لوکس بودن استفاده کند.

به راحتی میتوانید لوگو خود را با دیگر عناصر مارکتینگ مانند چاپ ادعام کنید. به عنوان مثال، لوگو خود به شکل لیبل ژله ای چاپ کنید و روی لباس کارکنان تان یا دفاتر یا محصولاتتان بچسبانید. اگر حوزه کاری شما صنعتی است، میتوانید لوگو خود به شکل چاپ لیبل پلی کربنات در بیاورید.

طراحی-لوگو-a-Logo-The-Comprehensive-Guide-TW
Logo-designs

۶. لوگو باعث شناخت (سریع و راحت) برند میشود

لوگوها تأثیر بصری خوبی از خود به جای می گذارند. با هر بار دیدن آن به مشتریان شما یادآوری می کند. خب… که شما وجود دارید!!

به عبارت دیگر، لوگو ها میتوانند ارتباط بصری قوی برای یک شرکت ایجاد کنند. این ارتباط قوی به مشتریان کمک میکند تا برند شما را در ذهن ها نقش ببندد. به برندهایی مثل نایک یا پپسی فکر کنید. آرم‌ های آنها به قدری در همه جا حضور دارند که بدون نامی ضمیمه شده، فورا قابل تشخیص هستند. جای تعجب نیست که لوگو بخش مهمی از هویت برند است.

بهترین طراحی لوگو چه ویژگی هایی دارد؟

 • سادگی: آیا برند به سادگی قابل درک است؟ به راحتی میتوان آن را شناسایی کرد؟ به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا با نیازهای برند مورد نظر تطابق داشته باشد؟
 • فراموش نشود: آیا به سادگی قابل تشخیص است؟ آیا در نگاه اول به راحتی قابل تشخیص است؟ آیا با یک بار نگاه کردن در ذهن نقش میبندد؟
 • جاودانگی: آیا تا ۱۰، ۲۰ یا حتی ۵۰ سال آینده جذابیت خود را از دست نمیدهد؟
 • مقیاس پذیری: آیا در هر رسانه ای به خوبی نتیجه خواهد کرد؟ آیا به اندازه کافی با کیفیت است که بدون از دست دادن کیفیت در اندازه های مختلف و در هر رسانه ای قابل استفاده باشد؟
 • مناسب بودن: آیا برای برند مناسب است؟ آیا با هویت برند تطابق دارد؟
طراحی-لوگو-چیست
طراحی-لوگو-a-Logo-The-Comprehensive

سفارش طراحی لوگو

طراحی لوگو تایپوگرافی

نوشتاری
۲۵۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۵ روز کاری
اقتصادی

طراحی لوگو تصویری

تصویری
۴۵۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۵ روز کاری
سمبل

طراحی لوگو ترکیبی

تایپوگرافی + تصویری
۶۰۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۷ روز کاری
تلفیقی

طراحی لوگو مونوگرام

مونوگرام
۲۵۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۵ روز کاری
اختصاری

طراحی لوگو مینیمال

مینیمال
۵۰۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۷ روز کاری
حداقلی

طراحی لوگو انتزاعی

انتزاعی
۶۰۰/۰۰۰ تومان
 • تعداد اتد اولیه: ۳
 • تعداد ویرایش: نامحدود
 • مدت زمان: ۷ روز کاری
متفاوت

قبلا جای دیگه لوگو طراحی کردی؟ ...  فایل لوگوتو دیگه نداری؟ ... نگران نباش!

ترمیم لوگو

logo-design-rosedesign-graphic-designer-at-work-color

آموزش طراحی لوگو

عناصر طراحی لوگو چیست؟

اکنون که میدانیم لوگو چه کارهای میتواند انجام دهد، بیایید نگاهی به تمام اجزای آن بیندازیم. بدانیم لوگو از چه چیز هایی تشکیل شده است؟ با استفاده از چه چیزهایی میشود یک لوگو طراحی میشود؟

هر چند که یک پاسخ قطعی برای این موضوع وجود ندارد، اما میتوانیم از عناصر رایج طراحی نماد شرح دهیم. استفاده از این عناصر و ترکیبب آنها لوگو ها را خلق میکنند.

۱. تایپوگرافی

وقتی صحبت از طراحی میشود، به احتمال زیاد یک لوگو حاوی نوعی عنصر تایپی خواهد شد. این تایپوگرافی میتواند از یک تک حرف تشکیل شده باشد تا مخفف کلمه ای یا عنوان کامل کسب و کار؛ این موضوع متغیر است.

logo-design-3d-letter-art-09

۲. تصویر

گاهی اوقات یک تایپوگرافی با تصویر و اشکال همراهی میشود پ. می تواند بازنمایی باشد یا از عناصر هندسی انتزاعی تشکیل شده باشد. در موارد خاصی، لوگو ها همچنین شامل عناصر تزئینی مانند خطوط یا علائم نگارشی (نفطه، ویرگول و …) هستند.

برای مثال لوگو Ever South Brewing نه تنها دارای تایپوگرافی است بلکه با نماد هندسی گرافیکی غروب خورشید همراه است و به سمت بالا رشد میکند.

۳. رنگ

فراتر از طرح بندی، بحث رنگ وسط می آید. بدون شک لوگو ها می توانند سیاه و سفید، تک رنگ یا چند رنگ باشند. لوگوهای چند رنگ (رنگی) اغلب دارای پالت های رنگی هستند که با رنگ های مشابه و مکمل یا رنگ های مخالف و با کنتراست بالا هستند.

logo-design-color-tricks-featured-image

 

مفهوم

در برخی موارد، لوگو با زمینه و مفهومی که در آن استفاده می شود نیز تعریف می شود.

با توجه به آنچه گفته شد، مهم است که در نظر بگیرید که چه زمانی و در کجا این لوگو قرار است مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی لوگو را در اینترنت، تلویزیون، در فروشگاه ها، در تبلیغات و چاپ میبینیم. عموما مهم است که بدانیم رسانه و رسانه هایی که قرار است لوگو در آن استفاده شود چیست؟

عناصر ثابت یا متغیر

یکی از جنبه های قابل توجه طراحی لوگو، تصمیم به ایجاد یک لوگو ثابت یا متغیر است.

لوگو ثابت: لوگویی که در هر جایی استفاده شود؛ یکسان است.

لوگوی متغیر: لوگویی که بسته به پس زمینه آن تغییر خواهد کرد