what-is-visual-identity

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

در این مقاله سرپ لنسر سعی داریم معنی هویت بصری و همچنین وجود هویت بصری در برندسازی را شرح دهیم. وقتی صحبت از برندسازی میشود، آنچه میبینید همان چیزی است که به دست می آورید. حداقل، مشتریان بالقوه این احساس را خواهند داشت. آنها هیچ دلیلی ندارند که به برندی که از نظر بصری خیره کننده نیست از شک و تردید بهره مند شوند. این به برند بستگی دارد که چنین اعتمادی را به دست آورد. در برندسازی، «آنچه میبینید» هویت بصری برند در طراحی گرافیک است.

what-is-visual-identity-brand-guide

هویت بصری نحوه شکل دادن به ادراک و ایجاد تصور از طریق عناصر بصری برندتان است. تصاویر شکل قدرتمندی از ارتباط هستند، به خصوص به این دلیل که با کلمات ارتباط برقرار نمی کنند. آنها در سطح اولیه و احساسی صحبت می کنند و بنابراین متقاعد کننده تر هستند. اما با قدرت زیاد ارتباط، مسئولیت بزرگی به همراه دارد: شما باید بیشتر مراقب باشید که پیام اشتباهی ارسال نکنید.

برای اطمینان از اینکه تصاویر شما همانطور که باید ارتباط برقرار می‌کنند، ما این راهنما را برای همه چیزهای هویت بصری گردآوری کرده‌ایم – تا پایان شما آماده خواهید بود که یکی را ایجاد کنید که مشتریان را به توجه تشویق کند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

هویت بصری چیست؟

what-is-visual-identity-700x700

هویت بصری تمام تصاویر و اطلاعات گرافیکی است که هویت برند را بیان می کند و آن را از دیگران متمایز می کند. به عبارت دیگر، تقریباً همه چیزهایی را که مشتریان می توانند ببینند، از لوگو گرفته تا طراحی داخلی یک فروشگاه، توصیف می کند.

هویت بصری اغلب در توسعه یک راهنمای سبک برند به اوج خود می رسد که راهنمایی های ثابتی را در مورد نحوه نمایش بصری یک برند در همه زمان ها و در هر موقعیتی ارائه می دهد.

هدف از هویت بصری چیست؟

  • برای ایجاد یک اثر احساسی در بینندگان
  • برای اطلاع بینندگان از ماهیت برند و خدمات/محصولات ارائه شده
  • برای یکی کردن بسیاری از جنبه های مختلف یک کسب و کار از طریق تصاویر بصری ثابت

هویت بصری در مقابل هویت برند

هویت بصری رابطه ای ذاتی با هویت برند دارد.
از سوی دیگر، هویت برند بیانی همه جانبه از هر چیزی است که یک برند را آن چیزی که هست می سازد. این شامل هویت بصری همراه با عناصر نامرئی مانند صدای برند، راهنمای ویرایش کپی، بیانیه ماموریت، ارزش های اصلی و غیره است.

در عین حال، هویت بصری یک زمینه متمایز است که شامل فرآیند فکری و رویکرد متفاوتی نسبت به هویت برند به عنوان یک کل است. اگرچه همپوشانی وجود دارد، اما معمولاً در هر یک از مشاغل مختلف وجود دارد. هویت برند توسط بازاریابان نظارت می شود و هویت بصری شامل طراحان و کارگردانان خلاق می شود.

به طور خلاصه، هویت برند هویت برند را در درون توصیف می کند در حالی که هویت بصری هویت برند را در بیرون بیان می کند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

عناصر هویت بصری چیست؟

هویت بصری اساساً زبان بصری یک برند است. به این ترتیب، عناصر آن، مانند کلمات، بلوک های سازنده ای هستند که به پیام رسان اجازه می دهند معنا ایجاد کند. در اینجا، ما به این عناصر مجزا نگاه خواهیم کرد که برای تشکیل یک هویت بصری منسجم گرد هم آمده اند.

گرافیک

گرافیک، در زمینه هویت بصری، دارایی های تصویری هستند که ترسیم یا طراحی می شوند. آنها می توانند به اندازه اشکال و اشکال ساده باشند – یک قالب لگو یا یک بطری کوکاکولا و اینکه چگونه این شبح های متمایز نشان دهنده مارک آنها هستند را در نظر بگیرید. یا می‌تواند پیچیده‌تر باشد، مانند لوگو، نمادها، یا حتی تصاویر یا انیمیشن‌ها در اندازه کامل.

تایپوگرافی

what-is-visual-identity-typography

 

تایپوگرافی ظاهر یا سبک متنی است که در برندسازی خود استفاده می کنید. انواع مختلفی از فونت ها وجود دارد و هر کدام می توانند تأثیر متفاوتی بر بیننده داشته باشند، از جمله درجات مختلف وضوح. برای هویت بصری، ممکن است بخواهید برچسب متنی لوگوی خود، فونت عنوان و فونت کپی بدنه (که باید بیشتر قابل مشاهده باشد) را در نظر بگیرید.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

پالت رنگی

what-is-visual-identity-color-palette
رنگ برای شناسایی یک برند از طریق طرحی (به طور کلی بیش از سه رنگ توصیه نمی شود) از رنگ ها، سایه ها و رنگ های بسیار خاص استفاده می شود. این بدان معناست که برندها نه تنها از رنگ قرمز یا سبز، بلکه از فوم شیراز و دریا استفاده می کنند. هنگامی که رنگ ها به درستی استفاده شوند، می توانند برخی از قوی ترین واکنش های احساسی را در بیننده ایجاد کنند.

اگرچه پالت رنگ اغلب با لوگو شروع می شود، اما این رنگ ها باید به همه مواد برند هدایت شوند. طراحان معمولاً باید یک رنگ اصلی (رنگ اصلی برند شما)، یک رنگ ثانویه (برای استفاده در پس‌زمینه) و یک رنگ برجسته (برای تضاد با دارایی‌هایی مانند دکمه CTA) تنظیم کنند. به خاطر داشته باشید که نداشتن رنگ، مانند سیاه و سفید، انتخاب رنگ کاملاً معتبری است.

what-is-visual-identity-imagery

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

دارایی های فیزیکی برند

دارایی های فیزیکی عناصر فیزیکی هستند که به هویت بصری برند کمک می کنند. به بیان دقیق، این ممکن است در مورد برندهایی که حضور فیزیکی ندارند صدق کند و ماهیت این دارایی ها حتی در مشاغلی که حضور فیزیکی دارند نیز متفاوت خواهد بود. اما از آنجایی که این یکی از اجزای مهم هویت بصری برندهای فیزیکی است، ارزش آن را دارد.

what-is-visual-identity-brand-design

دارایی‌های فیزیکی می‌تواند شامل چیدمان و طراحی فروشگاه باشد (به این فکر کنید که چگونه همه فروشگاه‌های اپل با فضای داخلی سفید و ویترین شیشه‌ای شبیه به هم هستند)، لباس‌های فرمی که توسط کارمندان رو به مشتری می‌پوشند، مد چینی، و ظروف و سفره‌های مورد استفاده در رستوران‌ها. همه اینها پیامی را به مصرف کنندگان ارسال می کند، از جمله ناهماهنگی.

طراحی گرافیک چگونه هویت بصری را پیاده سازی می کند

طراحی گرافیک فرآیندی است که عناصر بصری را می گیرد و آنها را به یک هویت بصری منسجم تبدیل می کند. در اینجا نمونه‌های رایجی وجود دارد که در آن یک نام تجاری تصاویری را ایجاد می‌کند، که در آن طراحی گرافیکی به عنوان یک نقشه راه برای ثابت نگه داشتن آن و همچنین از نظر زیبایی‌شناختی جذاب عمل می‌کند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

what-is-visual-identity-branding

 

ریشه های لوگو و برند

طراحی لوگو و برند در قلب ایجاد هویت بصری است. لوگو نماد اصلی برند است و از این پس به بسیاری از گزینه های گرافیکی، رنگی و تایپوگرافی هویت بصری را نشان می دهد. این دسته همچنین شامل شناسایی موادی مانند کارت‌های ویزیت، سربرگ، و آواتارهای اجتماعی/عکس‌های روی جلد می‌شود، که در آن هدف اساساً متمایز کردن برند است.

تجارت و تبلیغات

تبلیغات جایی است که شرکت ها از تصاویر خود برای دستیابی فعالانه به مشتریان استفاده می کنند. این می تواند به شکل بروشور، بروشور، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی/مجله/بنر و موارد دیگر باشد. از آنجایی که مشتریان به ندرت به دنبال تبلیغات هستند، عناصر بصری باید برند را تعریف کنند و در عین حال تلاش بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن، سرگرم کردن و متقاعد کردن بینندگان انجام دهند.

what-is-visual-identity-red

این بروشور دیجیتالی توسط تری بوگارد، هویت بصری را با استفاده از رنگ ها و اشکال مارک دار پیاده سازی میکند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

طراحی وب و دیجیتال

طراحی دیجیتال فضایی است که در آن مصرف کنندگان می توانند به طور مستقیم با هویت بصری خود تعامل داشته باشند. عناصر هویت بصری در اینجا اغلب از طریق تصاویر قهرمان یا وب‌سایت، طرح‌ها و طرح‌های رنگی رابط، محتوای رسانه‌های اجتماعی، انیمیشن‌ها، نمادها، دکمه‌ها و موارد دیگر بیان می‌شوند. از آنجایی که ابزارهای دیجیتال برای استفاده طراحی شده‌اند، هویت بصری در اینجا باید بدون مزاحمت به کاربر کمک کند تا کار خود را انجام دهد.

what-is-visual-identity-web-design

چگونه یک هویت بصری متمایز طراحی کنیم

هویت برند خود را تعریف کنید

هویت برند شما باید عناصر بصری را هدایت کند، نه برعکس. از این گذشته، تصاویر بصری برای بیان شخصیت شما هستند، بنابراین منطقی است که ابتدا بدانیم در مورد چه چیزی هستید.

در حالی که لازم نیست همه جنبه های برند خود را تعریف کنید (جایی که برندها می توانند و باید تکامل یابند)، اصول استراتژی برند خود را تعریف کنید: بیانیه ماموریت شما چیست؟ ارزش های اصلی شما چیست؟ برند شما چگونه به مردم کمک می کند؟ خریدار شما چه کسانی هستند؟ سبک ارتباطی شما چیست؟

what-is-visual-identity-person

سوالاتی مانند اینها و بسیاری سوالات دیگر به شما کمک می کند تا برند خود را به عنوان یک شخصیت ببینید و اگر یک شخص واقعی بود چگونه به نظر می رسید. دیدن برندتان به عنوان یک شخص، تشخیص «لباس‌های» بصری مناسب را که هنگام ساختن هویت بصری‌تان مناسب شما نیستند، بسیار آسان‌تر میکند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

با عناصر طراحی آشنا شوید

 

what-is-visual-identity-graphic-design
برای ساختن یک هویت بصری که با مردم طنین انداز شود، ابتدا باید از نحوه صحبت عناصر بصری آگاه باشید. اینجاست که طراحی گرافیک اهمیت پیدا می کند – که به همین دلیل به عنوان “ارتباطات بصری” نیز شناخته می شود.

بسته به نحوه اجرای آن، هر یک از شش عنصر اساسی طراحی دارای تداعی‌های داخلی است که مشتریان ایجاد می‌کنند و تنها تعداد معدودی از آنها متناسب با برند شما هستند. به عنوان مثال، برخی از فونت های برند ممکن است قدیمی خوانده شوند در حالی که برخی دیگر به عنوان مدرن خوانده می شوند. برخی از معانی رنگ احساسات را منتقل می کنند در حالی که برخی دیگر خنکی را بیان می کنند. طراحی گرافیک در نهایت ابزاری برای بیان بصری است و این ابزار به اندازه کاربر قدرتمند است. اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید، می تواند زندگی شما را آسان تر کند، یا اگر ندانید می تواند خطرناک باشد.

 

یک داستان جذاب بگویید

در حالی که طراحی گرافیک برای انتقال ایده ها به صورت بصری مفید است، این ایده ها باید کنار هم جمع شوند تا داستانی جذاب در مورد برند شما بیان کنند. بصری ها قدرت جلب توجه را دارند، اما داستان ها قدرت جذب مردم را دارند. آن‌ها به دنبال آدم‌های ضعیف هستند، شرور را تحقیر می‌کنند و از دست قهرمان عصبانی می‌شوند.

what-is-visual-identity-logo

داستان های خوب ریشه در شخصیت ها و درگیری دارند. قهرمان خود را مشخص کنید و به آنها موانعی بدهید تا بر آن غلبه کنند: خواه مشتریان شما و نقاط ضعف آنها باشد یا تجارت شما و سر و صدای برندهای دیگر که نیازهای آنها را نادیده می گیرند.

به عنوان مثال، لوگوی ایزانوف برای قهرمانان سبز من را در نظر بگیرید. سایه های سبز حس طبیعت را منتقل می کنند و الگوی هندسی برگ (همراه با تصویر آیفون) به ما نشان می دهد که این برند تماماً در مورد فناوری است. اما نحوه چیدمان عمودی لوگو با رنگ‌ها از تیره به روشن است که داستان صعود به سمت بالا در برابر تخریب محیط‌زیست را بیان می‌کند. تصویر یک مرد مدرن با کت و شلوار با اطمینان شخصیت ما را به ما می دهد، آماده برای اقدام.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

سادگی را هدف قرار دهید

what-is-visual-identity-simplicity

پیام‌ها، ایده‌ها و داستان‌های زیادی وجود دارد که هویت بصری شما می‌تواند منتقل کند. انتخاب های زیاد می تواند یک نعمت و یک نفرین باشد.

برای جلوگیری از سردرگمی، بهتر است هر بار روی یک پیام تمرکز کنید. مصرف کنندگان در عرض چند ثانیه اطلاعات بصری را دریافت خواهند کرد و مگر اینکه فعالانه برند شما را جستجو کنند، به همان سرعت پیش خواهند رفت.

شما زمان محدودی برای تأثیرگذاری دارید، بنابراین ضروری است که خود را با مهم ترین غذای آماده آشنا کرده و روی آن تمرکز کنید. در مورد طراحی پوستر بریتانیا، پیام وعده‌ای از آرامش است که زیربنای هر عنصر بصری است – از رنگ آبی آرامش‌بخش گرفته تا تصویر مراقبه و تراز مرکزی.

سازگاری را با کنتراست متعادل کنید

با توجه به ضمانت‌های عظیم برند که در طول سال‌ها کار به دست می‌آیند، هویت بصری شما ناگزیر شامل بسیاری از قطعات متحرک می‌شود. چالش این است که مطمئن شوید هر عنصر بصری، صرف نظر از هدف یا رسانه خاص، به نظر می رسد که بخشی از همان برند است. اینجاست که داشتن دستورالعمل های مستند در مورد سبک برندسازی می تواند حیاتی باشد.

what-is-visual-identity-e1592306240412

what-is-visual-identity-e1592301494608
چالش دیگری که با ثبات بصری همراه است، تکرار است: یک نام تجاری بسیار قابل پیش بینی می تواند در پس زمینه محو شود. کنتراست یکی از اصول اساسی طراحی است که عناصر طراحی و پس زمینه را از هم جدا می کند. به دنبال فرصت هایی برای ایجاد تضاد جدید و متنوع با برند بصری موجود خود باشید.

برای مثال، روشی را در نظر بگیرید که طراحی برند گوپانیک برای هفته نیپون با یک لوگو شروع می‌شود و به تغییر شکل‌ها، رنگ‌ها و تایپوگرافی ادامه می‌دهد تا تصاویری کاملاً جدید از قدیمی ایجاد کند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

بدانید چه زمانی عقب نشینی کنید و چه زمانی برجسته شوید

طراحی کیسه های بسته بندی چیپس موز با عناصر تصویری
این طراحی بسته‌بندی توسط Mj.vass از رنگ‌های جسورانه برای هویت بصری و اشکال منحنی و با دست طراحی شده برای برجسته‌تر شدن در قفسه‌های فروشگاه استفاده می‌کند.
ممکن است تصور کنید که هدف یک هویت بصری این است که همیشه مورد توجه قرار گیرد. از این گذشته، اگر کسی توجه نداشته باشد، برقراری تماس چشمی دشوار است. اما مواقعی وجود دارد که بهترین هویت بصری هویتی است که زیر رادار پرواز می کند.

وب‌سایتی را در نظر بگیرید که کاربران در تلاش هستند در آن حرکت کنند یا یک خبرنامه که در آن به دنبال اطلاعات هستند. داشتن پس‌زمینه وب به رنگ زرد پر جنب و جوش ممکن است با دستورالعمل‌های رنگ برند شما مطابقت داشته باشد، اما تصور کنید که چقدر می‌تواند برای کاربری که تلاش می‌کند نسخه شما را بخواند، منحرف کند. ارتباط بصری اغلب در سطح ناخودآگاه عمل می کند، و شما می توانید اطمینان داشته باشید که پیام شما حتی با حداقل اجرا انجام می شود.

از سوی دیگر، گاهی اوقات منطقی است که هویت بصری خود را با صدای بلند و با افتخار بپوشید، مثلاً اگر می‌خواهید محصول خود را از دیگران در همان قفسه متمایز کنید. مهم است که بدانید چه زمانی زمان برجسته شدن و چه زمانی زمان عقب نشینی است.

what-is-visual-identity_87804613

برای رسانه های طراحی کنید

هیچ هویت قابل مشاهده ای در فضای خالی وجود ندارد: هنگامی که هر دارایی بصری توسعه یافت، زمان ارسال آن به دنیای واقعی یا دیجیتال فرا خواهد رسید.

هویت بصری یک نام تجاری آنلاین به طور طبیعی با یک برند سنتی متفاوت به نظر می رسد، جایی که تجربیات لمسی مانند بافت ها و برش ها به مشتریان کمک می کند. رسانه های مختلف می توانند نحوه ظاهر عناصر بصری را به شدت تغییر دهند: رنگ هایی که در حوزه دیجیتال روشن به نظر می رسند هنگام چاپ تیره تر می شوند.

به همین ترتیب، سریف ها قابل مشاهده ترین نوع فونت در چاپ هستند، اما sans serif ها بلندترین نوع قلم هستند.

هویت بصری چیست؟ ❤️ یک تفکر ضروری برای برندسازی!

نسخه انگلیسی

 

what-is-visual-identity_89194825-1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *