instagram-algorithm

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟!

اگر میپرسید آیا الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ دوباره تغییر کرده است، به جای درستی آمده‌اید. در این مقاله سرپ لنسر با ما همراه باشید تا از مطالب ارزشمندی بهره مند شوید. یا اگر به موضوع ادمین اینستاگرام علاقه دارید میتونید از مطالب این صفحه نیز استفاده کنید. تمام نکاتی که در این مقاله خواهید یافت، بر اساس داده های ثابت یا آنچه خود اینستاگرام در مورد الگوریتم و نحوه عملکرد آن گفته است، است.

اگر میخواهید ادمین حرفه ای اینستاگرام شوید یا به یک ادمین برای پیجتان نیاز دازید. به صفحه ادمین اینستاگرام مراجعه کنید.

کدام پست ها و به چه ترتیبی به بالای فید خبری می روند.

پست هایی که در برگه کاوش ظاهر می شوند.

استوری ها، ویدیوهای زنده، حلقه ها و ویدیوهای IGTV به چه ترتیبی در فید، برگه های آنها و غیره ظاهر می شوند.
الگوریتم اینستاگرام مجموعه قوانینی است که دسترسی رایگان به محتوای شما را کنترل می کند. و او انتقادات زیادی را به خاطر این موضوع برانگیخت (با گروهی از مردم که فریاد می‌زدند «کرونولوژی معکوس را برگردان» صف می‌کشید). با این حال، اینستاگرام می گوید که قبل از اجرای این الگوریتم در سال ۲۰۱۶، مردم ۷۰ درصد از پست ها و ۵۰ درصد از پست های دوستان خود را از دست می دادند.

 

اما الگوریتم چگونه تصمیم می گیرد که آیا یک قطعه محتوا ارزش نمایش دادن به یک فرد خاص را در هر زمان دارد؟

اساساً به رفتار گذشته کاربر نگاه می‌کند، تمام پست‌ها یا محتوای موجود را اسکن می‌کند و سپس هر یک را ارزیابی می‌کند تا پیش‌بینی کند که کاربر چقدر ممکن است علاقه‌مند باشد. جالب ترین مطالب به بالا می رود.

برای انجام این کار، هزاران نقطه داده فردی را در نظر می گیرد که به عنوان سیگنال های رتبه بندی نیز شناخته می شوند. در سال ۲۰۱۸، اینستاگرام گروهی از روزنامه نگاران فناوری را برای شفاف سازی به دفاتر خود دعوت کرد (دفاتر را به خاطر دارید؟).

instagram-algorithm-Iran

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

سیگنال های رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام

اینفوگرافیک: فاکتورهای رتبه بندی الگوریتمی اینستاگرام

سیگنال های رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

ارتباط دادن

این الگوریتم فرض می‌کند که افرادی که در گذشته با حساب کاربری شما تعامل داشته‌اند، به محتوای جدید شما علاقه مند خواهند شد. بنابراین وقتی تصمیم می گیرد که پستی را به یکی از فالوورهای شما نشان دهد یا خیر، به رابطه شما امتیاز می دهد:

همدیگر را دنبال می کنید؟
آیا آنها شما را با نام جستجو کردند؟
آیا به یکدیگر پیام می دهید یا کامنت می گذارید؟
آیا شما یکدیگر را در پست های خود تگ می کنید؟
آیا آنها پست های شما را ذخیره می کنند؟
اگر یک حساب تجاری دارید، احتمالاً بهترین دوست با هزاران فالوور خود نیستید. اما اگر مخاطبی دارید که صادقانه و به طور مداوم با محتوای شما تعامل داشته باشد، الگوریتم آن را تشخیص خواهد داد.

به عبارت دیگر، مطمئن باشید که تعامل با فالوورهای شما واقعا به افزایش دسترسی ارگانیک شما کمک می کند (علاوه بر اینکه گزارش های تحلیلی ماهانه شما زیبا به نظر می رسد).

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

زمان سنجی

الگوریتم اینستاگرام همچنین فرض می کند که جدیدترین پست ها برای مردم مهم ترین هستند. در حالی که اینستاگرام اصرار دارد که همه پست‌ها در برخی مواقع در فید کاربر ظاهر شوند، پست‌های جدیدتر اغلب در فید خبری بالاتر از پست‌های قدیمی‌تر قرار می‌گیرند.

برای برندها، این بدان معناست که یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود دسترسی شما در اینستاگرام این است که وقتی مخاطبان آنلاین هستند، پست بگذارید. (در زیر جزئیات بیشتری در مورد آن داریم.)

سود

وظیفه الگوریتم این است که به مردم آنچه را که می‌خواهند بدهد (یا می‌دانید، ترکیبی سالم از آنچه می‌خواهند و شاید هم تنوع محتوا و اولویت‌ها را گسترش دهد). اینستاگرام با ردیابی تمایلات کاربر و درک بسیار خوبی که در یک عکس یا ویدیوی خاص وجود دارد، می‌داند چگونه ویدیوهای برجسته بسکتبال را برای طرفداران بسکتبال، خاطرات طالع بینی برای هزاره‌ها، و ویدیوهای واقعا ترسناک اما عجیب و غریب از کوسه‌ها را دریافت کند.

برای برندها، سیستمی که مطابق با ترجیحات افراد باشد به این معنی است که محتوای ارگانیک شما باید برای مخاطبان هدف شما واقعاً جذاب باشد تا الگوریتم آن را به آنها نشان دهد. هیچ میانبری برای تعریف جایگاه خود، ایجاد صدایی ثابت و گفتن داستانی که برای مردم اهمیت دارد وجود ندارد.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

instagram-algorithm-2021

سایر سیگنال های رتبه بندی

اینستاگرام همچنین به سه عامل دیگر اشاره کرد که بر دسترسی ارگانیک شما تأثیر می‌گذارند، اما آنها بیشتر به رفتار مخاطبان شما مربوط می‌شوند تا رفتار شما:

 

تعداد دفعات استفاده: اگر فالوورهایی دارید که فیدهای خود را ۱۲ بار در روز باز می کنند، احتمال بیشتری دارد که پست شما را نسبت به افرادی که دو بار در روز اینستاگرام را چک می کنند ببینند. افرادی که برنامه را اغلب باز نمی‌کنند، در نهایت با محتوای انباشته‌ای مواجه می‌شوند و بنابراین برای انتخاب آنچه می‌بینند بیشتر به الگوریتم متکی هستند.
موارد زیر: این منطق مشابه موارد فوق است: افرادی که ۱۰۰۰ اکانت را دنبال می کنند، پست های بیشتری را نسبت به کسانی که ۱۰۰ حساب را دنبال می کنند، از دست می دهند.
زمان جلسه: اگر فالوورهای شما زمان با کیفیت زیادی را با فید خود سپری کنند، احتمالاً هر پست موجود را نیز مشاهده خواهند کرد.
این برای برندها چه معنایی دارد؟ نه خیلی، به جز اینکه فالوورهای ایده آل اینستاگرام بطور اختصاصی فید خود را چندین بار در روز می خوانند و حساب های زیادی را فالو نمی کنند. اما به جای اینکه به مخاطبان خود بگویید که همه را به جز شما لغو فالو کنند، نکات بسیار مفیدتر ما را در زیر بخوانید.

نکته جانبی سریع: اگر می‌خواهید نگاه دقیق‌تری به زیر کاپوت دستگاه مشابهی داشته باشید، در ژانویه ۲۰۲۱، شرکت مادر اینستاگرام فیس‌بوک جزئیات بیشتری را در مورد الگوریتم فیس‌بوک منتشر کرد.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

۹ نکته برای کار با الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

پست چرخ و فلک

در حالی که الگوریتم اینستاگرام به صراحت چرخ فلک ها را اولویت بندی نمی کند، پست هایی که تعامل بیشتری کسب می کنند با دسترسی بیشتر پاداش می گیرند. پست‌های چرخ فلکی ۱۷ درصد پست‌های فید را تشکیل می‌دهند، و طبق تحقیقات ز دیزاین ، آنها ۳ برابر میزان تعامل و ۱.۴ برابر دسترسی به سایر پست‌ها را افزایش می‌دهند.

آنها برای جزئیات بیشتر در مورد یک محصول یا گرفتن زوایای مختلف در یک موضوع عالی هستند. به عنوان مثال، تقریباً تمام پست‌های چرخ و فلک هستند (زیرا وقتی صحبت از قرار دادن سگ‌های نجات در خانه‌ها می‌شود، هر چه عکس‌های جذاب بیشتر باشد، بهتر است.)

به طور مداوم پست کنید

این مهم است چه به دنبال کمک برای دسترسی، تعامل یا رشد دنبال‌کننده باشید. (چون البته این سه مورد به هم مرتبط هستند.)

به طور متوسط، مشاغل روزانه ۱.۵۶ پست در فید خود ارسال می کنند. اگر برای عملیات مامان و پاپ شما خیلی زیاد به نظر می رسد، مطمئن باشید که فقط حضور مداوم (مثلاً هر روز هفته) برای حفظ توپ کافی است.

در طول هفته خالق اینستاگرام در ژوئن ۲۰۲۱، آدام موسری، مدیر اینستاگرام، فاش کرد که تعداد ارسال ۲ پست فید در هفته و ۲ استوری در روز برای ایجاد فالوور در برنامه ایده آل است.

نکته حرفه ای: سازگاری نیاز به برنامه ریزی دارد. اینجاست که داشتن تقویم محتوای رسانه های اجتماعی بسیار مهم می شود.

سعی نکنید سیستم را بازی بدهید
آن را از ما بگیرید، پادهای اینستاگرام، خرید فالوور اینستاگرام، و اتوماسیون اینستاگرام کار نمی کند. ما همه آن‌ها را امتحان کرده‌ایم، و آن‌ها به اندازه استفاده از آدام موسری @ برای تأیید و تأیید مؤثر هستند.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

افسانه های تئوری های توطئه را نادیده بگیرید

 

به گفته اینستاگرام، سایه‌بان کردن حساب‌ها یا «سرکوب» پست‌ها یک چیز واقعی نیست، اما اگر دستورالعمل‌های انجمن یا شرایط استفاده اینستاگرام را نقض کنید، بله، ممکن است حسابتان غیرفعال شود.
کلاه دسترسی نیز اخبار جعلی بود.
نمایه‌های سازنده، حساب‌های تجاری و حساب‌های تأیید شده از الگوریتم تقویت نمی‌شوند، اگرچه مزایای خود را دارند (مانند تجزیه و تحلیل).
اینستاگرام اعلام کرده است که استفاده از ویژگی‌های دیگر برنامه مانند Stories و Live رتبه پست‌های فید شما را بهبود نمی‌بخشد—البته، آنها این را در سال ۲۰۱۸، قبل از اینکه Reels و IGTV شروع به نمایش در فید کنند، گفته‌اند.

از هشتگ بهتر استفاده کنید

قدمت هشتگ ها به اکثر الگوریتم های خوراک برمی گردد: از زمان های قدیم (اوم، ۲۰۰۷) که انسان ها مجبور بودند خودشان اطلاعات را مرتب کنند. اکنون، یادگیری ماشینی محتوای اجتماعی را به روش‌های پیچیده‌تری مرتب می‌کند، اما استفاده از هشتگ‌های مناسب در پست‌های شما می‌تواند به افراد کمک کند تا شما را پیدا کنند، حتی اگر شما را دنبال نکنند.

هشتگ های دقیق، دقیق و متفکرانه به انسان ها و الگوریتم ها می گویند که در پست شما چه چیزی وجود دارد و چه کسانی ممکن است به آن علاقه مند باشند.

به علاوه، بر خلاف تبلیغات اینستاگرام (راه دیگری برای گسترش دسترسی فراتر از مخاطبان فعلی)، هشتگ ها رایگان هستند.

برای استفاده درست از هشتگ‌ها، #loveandlight و #instagood را به همه چیز نزنید. در عوض، در مورد جایگاه خود تحقیق کنید، تحقیق کنید و از هشتگ هایی استفاده کنید که موضوع پست شما را توصیف می کند.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند پست کنید

اجرای این نکته در این لیست ساده ترین است. مردم به طور متوسط ​​۳۰ دقیقه در روز را در اینستاگرام سپری می کنند و اینستاگرام می خواهد محتوای تازه و مرتبطی را در اختیار آنها بگذارد.

دانستن بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام به معنای نگاه کردن به رفتار مخاطبان، نگاه کردن به استانداردهای صنعت و همچنین در نظر گرفتن زمانی است که مردم به طور کلی در اینستاگرام هستند.

نکته حرفه ای: ز دیزاین Analytics بهترین زمان را برای پست کردن در هر شبکه بر اساس داده ها و اهداف قبلی حساب شما (رشد فالوور، تعامل یا نرخ کلیک) توصیه می کند.

البته، بهترین زمان برای ارسال پست همیشه راحت‌ترین زمان نیست، بنابراین اگر مخاطبان شما در ساعت ۴ صبح آنلاین هستند، توصیه می‌کنیم اینستاگرام را از ز دیزاین برنامه‌ریزی کنید.

برای راهنمایی های بیشتر، این آموزش را در مورد اینکه چگونه رز دیزاین می تواند مدیریت حضور شما در اینستاگرام را به طور کلی آسان تر کند، بررسی کنید:

 

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

ما این را برای آخرین بار ذخیره کرده‌ایم زیرا برنده شدن قلب‌ها نحوه برنده شدن الگوریتم است. KPI شما برای اینستاگرام هر چه باشد – آگاهی، تبدیل، ایمیل، تعداد فالوورها – موفقیت تنها زمانی حاصل می شود که به قلب و ذهن مخاطبان خود ضربه بزنید.

به عنوان مثال، Knix (مارک لباس زیر راحت) را در نظر بگیرید: تیم آنها به طرز شگفت انگیزی در این کار خوب است. آنها آنقدر با مخاطبان خود در تماس هستند که می توانند از پرسیدن سؤالاتی که ممکن است درمانگر شما دو بار درباره آنها فکر کند، اجتناب کنند. (و ۵۰۰ نظر را تا زمانی که آنها آنجا هستند، جمع آوری کنید.)

استاندارد کلی برای تعامل “خوب” در اینستاگرام چیزی بین ۱-۵٪ است. اما میانگین نرخ تعامل در اینستاگرام برای حساب‌های تجاری تا سال ۲۰۲۰ ۰.۸۵٪ بود. اگر به دنبال بهبود نرخ تعامل خود هستید، در اینجا چند اقدام برای لیست شما وجود دارد:

مخاطبان خود را تعریف کنید تا بدانید آنها از شما چه می خواهند (که به عنوان تحقیقات بازار هدف نیز شناخته می شود)
به نظرات و پیام های مستقیم پاسخ دهید (اگر زیاد دارید، ما ابزاری برای آن داریم)
یک داستان در حال انجام ایجاد کنید که در آن بتوانید پست هایی را که در آنها تگ شده اید منتشر کنید (بله، ما در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر صحبت می کنیم)
نکات بیشتری برای افزایش تعامل خود در اینستاگرام می خواهید؟ ما اینجا داریم.

گزارش های تحلیلی خود را خودکار کنید

یک ابزار تجزیه و تحلیل خوب اینستاگرام فراتر از معیارهای غرور است و به شما کمک می کند تا بر روی مخاطبان خود تمرکز کنید و نوع محتوایی را که آنها مدام به آن مراجعه خواهند کرد، تعیین کنید.

مهم نیست چقدر مشغله دارید، دریافت گزارش های تجزیه و تحلیل خودکار به شما کمک می کند تا تقریباً تمام نکات ذکر شده در بالا را انجام دهید. برای مثال، یک بار در ماه وقت بگذارید و به اعداد و ارقام نگاه کنید و ببینید چه چیزی از نظر محتوا، زمان ارسال و هشتگ ها کار می کند، باعث صرفه جویی در زحمات شما می شود.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱: چگونه بهتر دیده شویم؟! 👌

از ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای پیدا کردن موارد زیر استفاده کنید:

وقتی مخاطبان شما آنلاین هستند (بنابراین می توانید پست های خود را در آن پنجره زمان بندی کنید)
هر هشتگ به خوبی کار می کند
چه پست هایی درگیر واقعی می شوند
در همین حال، یک ابزار واقعاً جالب اطلاعات کم‌کلید برند شما را در مورد همه چیز از تجزیه و تحلیل نظرات مخاطبان گرفته تا کلیک‌های کمپین تا زمان پاسخگویی به خدمات مشتری ارائه می‌کند.

منبع: Hootsuite

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *