aesthetics-in-graphic-design

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

در این مقاله رز دیزاین سعی داریم به دو ایده نزدیک به هم که هر دو در مورد ظاهر هستند؛ صحبت کنیم. زیبایی شناسی در دنیای طراحی گرافیک ما حول تصاویر/شکل های زیبا میچرخد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا ما به سمت زیبایی جذب میشویم؟ بیایید به سرعت یک سوال دیگر را در نظر بگیریم: چرا یک اداره پست زیبا با یک گالری هنری بزرگ متفاوت است؟

ما به این دو “دو روی” این “سکه”، سوگیری گرانشی و تابع تابع مدل نگاه خواهیم کرد. با درک هر دو، میتوانید طرح های بهتری را برنامه ریزی کنید.

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

جذابیت تعصب یا قدرت زیبایی شناسی در طراجی گرافیک

ما نسبت به فرم های زیبایی شناسی تعصب داریم. این حقیقت است؛ ما عاشق دیدن چیزهای زیبا هستیم و به زیبایی جذب میشویم، هم در دنیای آجری دنیای دیجیتال. در عرصه دیجیتال، جذاب ترین وب سایت تنها با یک کلیک فاصله دارد. وقتی کاربران از یک وب‌سایت بازدید میکنند یا حتی یک برنامه جدید را امتحان میکنند، سریع تصمیم میگیرند که آیا در آن وب‌سایت/برنامه بمانند یا به دنبال برنامه دیگری باشند. بیشتر این تصمیم به ظاهر زیبایی طراحی صفحه وب بستگی دارد. سایت‌های باریک و زشت نسبت به سایت‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند، کار بسیار سخت‌تری برای حفظ تعامل کاربر دارند. به همین دلیل است که به عنوان طراح، می‌توانیم از اصل سوگیری گرانشی برای ایجاد سریع روابط با کاربران استفاده کنیم. این ممکن است بسیار بدیهی به نظر برسد، اما مهم است که آن را درک کنید و آن را بدیهی نگیرید. ما میتوانیم یک تصویر زیبا برنامه ریزی کنیم.

به‌راحتی میتوانید به جای ارائه یک تجربه کاربری عالی، درگیر ارائه یک وب‌سایت یا برنامه زیبایی‌ شناسی باشید. اگر قاعده کلی را حفظ کنید که “فرم از عملکرد پیروی میکند” (که به زودی بررسی خواهیم کرد)، ممکن است در موقعیت بهتری برای تعادل زیبایی شناسی و تجربه کاربر باشید.

 

aesthetics-in-graphic

تماس زیبایی شناسی در طراحی گرافیک

مردم همیشه جذب زیبایی یا “ناز” هستند. ما افرادی را میبینیم که لباس جذابی میپوشند و پاسخ مثبت میدهیم. ما یک فراری یا یک پورشه را میبینیم و چنین “اشاره های سر توجه ما را جلب میکند”. استانداردهای زیبایی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و فردی به فرد دیگر متفاوت است. آیا این جمله قدیمی “حساب مزه نیست” را شنیده اید؟ با این حال، آیتم‌ها، افراد، وب‌سایت‌ها و غیره وجود دارند که اکثر مردم آن‌ها را از نظر زیبایی‌ شناسی دلپذیر می‌دانند. چشم ها زیبایی را میفهمند، نیازی به ترجمه نیست.

برای قرن ها، معماری این درک را که زیبایی مهم است به سخره گرفته است. ساختمان ها نشانه های دائمی هستند، بنابراین مهم است که از آنها لذت ببرید. معماران تمایل دارند سازه هایی را طراحی کنند که برای کسانی که در آنها زندگی و کار میکنند جذاب باشد. بله، همیشه استثناهایی وجود دارد، اما حداقل ظلم ها به ما یادآوری میکنند که چرا درست کردن آنها حیاتی است!

 

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

سوگیری جذب صرفاً درک این است که ما جذب چیزهای زیبا هستیم. وقتی گروهی از افراد را میبینیم، قبل از اینکه متوجه بقیه افراد گروه شویم، تمایل داریم کسانی را ببینیم که از همه جذاب‌تر هستند. همچنین ممکن است افرادی با لبخندهای مطمئن و ظاهر ستاره های سینما را برجسته کند. لباس خوب او را بیشتر متمایز میکند. صحبت از لباس … در انتخاب زیورآلات یا لباس های نمایشی هم همینطور است. بامزه ترین قطعه تقریباً مطمئناً از سایر قطعات کمتر جذاب بیرون خواهد رفت. بله، اغلب گران ترین!

طراحان سایت میتوانند از این اصل سوگیری جاذبه برای کمک به جلب و جلب توجه کاربران استفاده کنند. ما میتوانیم از آن در بازاریابی برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنیم. همچنین میتوانیم از آن برای تبلیغ یک محصول در میان بسیاری از محصولات استفاده کنیم. اپل این کار را با موفقیت باورنکردنی انجام داده است که باعث شده است محصولاتش در ذهن مصرف کننده از بسیاری از محصولات مشابه رقبا پیشی بگیرند.

 

 

aesthetics-for-graphic-designer

اثر گرانش زیبایی شناسی در طراحی گرافبک در کوتاه مدت

مهم است که بدانید سوگیری گرانش یک اثر کوتاه مدت است. زیباترین وب سایت نمیتواند بازدیدکنندگان را بدون ارائه یک تجربه کاربری به همان اندازه جذاب نگه دارد. هنگامی که “عامل عجب” از بین میرود، این مفید بودن سایت است که توجه را به خود جلب میکند. تصور کنید یک بازیگر خوش قیافه در یک ممیزی شرکت میکند. مدیر بازیگران آن را دوست خواهد داشت. با این حال بازیگر بیچاره ما اشاره ای نکرد که تازه وارد مدرسه بازیگری شده است. بدتر از آن، او در بازیگری خیلی خوب نیست و وقتی عصبی است دچار لکنت زبان میشود. متأسفانه، مدیر بازیگران ما به سرعت شروع به ناامید شدن میکند.

در اصل، در حالی که یک وب سایت زشت ممکن است هرگز توجه کاربر را به خود جلب نکند، یک وب سایت زیبا بدون استفاده واقعی، بیش از چند ثانیه توجه کاربر را جلب نخواهد کرد. زیبایی ممکن است در چشم بیننده باشد، اما چشم خیلی زود خسته میشود، تقریباً به همان سرعتی که وحشت خاموش میشود.

این همچنین توضیح میدهد که چرا برای یک فرد فوق‌العاده زیبا که فاقد هوش یا شخصیت است، ممکن است ملاقات اول را بسیار آسان کند، اما در واقع برای دومی بسیار دشوار است.

چگونه سوگیری جذابیت میتواند به یک وب سایت کمک کند
سوگیری جاذبه میتواند به چندین روش به موفقیت یک وب سایت کمک کند، از جمله:

 

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

افزایش ترافیک وب سایت با زیبایی شناسی

یک وب سایت جذاب با جذابیت زیبایی شناسی خود ممکن است کاربران بیشتری را جذب کند.

طراحی عاطفی

وقتی افراد با افراد جذاب (حتی آنهایی که نمیشناسند، مانند بازیگران و بازیگران زن) ارتباط عاطفی برقرار میکنند، آیا با طرح هایی که برایشان حرکت میکند یا جذابیت خاصی دارند، پیوندهای عاطفی ایجاد می کنند.

بانس ریت پایین

بانس ریت زمانی است که کاربر برای ترک یک وب سایت طول میکشد. یک وب سایت جذاب احتمالاً برای مدت طولانی تری نسبت به یک وب سایت زشت جلب توجه می کند. با این حال، عامل اصلی در تعیین نرخ پرش تجربه کاربر خواهد بود. عکس‌های زیبا نمیتوانند کاربران را برای مدت طولانی نگه دارند: بهترین‌ها را از هر دو دنیا دریافت کنید و طراحی گرافیک زیبای خود را با طرحی که باعث میشود کاربران با خوشحالی مطالعه و کلیک کنند، ارتقا دهید.

افزایش زمان صرف شده در سایت و بازدید از صفحه – اگر یک وبسایت زیبا به نظر میرسد و تجربه کاربر مثبت است، کاربران احتمالا زمان بیشتری را در آن صرف میکنند.

در حالی که هنگام طراحی وب سایت خود باید در نظر گرفتن سوگیری جاذبه مهم باشد، نیمه دیگر فرمول را هرگز فراموش نکنید. برآوردن نیازها و خواسته های کاربران در درازمدت برای موفقیت طراحی شما اهمیت بیشتری دارد.

طرح های خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا جذابیت زیبایی شناسی مورد نظر را برای مخاطبان شما دارند یا خیر. احساس گرما و آفتابی میتواند برای کاربران وب سایت بازی کودکان بسیار جذاب باشد. در مورد استفاده بزرگسالان از سایت فیلم ترسناک چطور؟ تصاویر گورستان‌ها، خون و صحنه‌های خونین شبانه که آنها انتظار پیدا کردن آن‌ها را دارند، مشتریان بازی را میترسانند (مگر اینکه هالووین در راه است و تصاویر خیلی تکان دهنده نباشند!).

 

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

مهمتر از همه، توجه داشته باشید که چشم کاربر چقدر سریع میتواند طراحی شما را قضاوت کند. شما هرگز فرصت دومی برای ایجاد یک برداشت اول نخواهید داشت، بنابراین حواس کاربران خود را درگیر کنید در حالی که هر چیز دیگری را برای حفظ آنها در صفحه خود در نظر میگیرید.

بیایید اکنون به “همه چیز دیگر” و چگونگی ارتباط آن با ظاهر چیزی که برای قرار دادن در طرح های خود انتخاب میکنیم نگاه کنیم. بیایید “ارز” خود را برگردانیم و ببینیم، میتوانیم؟

آیا این درست است که اشکال از تابع پیروی میکنند؟ اگر چنین است، دو راه برای بررسی این ایده وجود دارد:

تفسیر توصیفی – هر گونه زیبایی در طراحی گرافیک باید از “خالص” عملکرد ناشی شود.

تفسیر نشانگر – هرگونه توجه زیبایی شناسی هنگام طراحی گرافیک چیزی باید همیشه بعد از الزامات عملکردی طرح در جایگاه دوم قرار گیرد.

رد توضیح توصیفی آسان است. اگر به طبیعت نگاه کنیم، جهش‌های ژنوم (آنهایی که باعث تکامل میشوند) تصادفی هستند. هیچ دستور العملی برای پیروی وجود ندارد. یک گونه شکلی به دست می آورد و سپس باید کارکرد خود را از آن شکل بگیرد. (ممکن است زرافه ها ترجیح دهند غذاهایی را بخورند که مثلاً در زیر زمین رشد میکنند، اما شکل گردن بلند آنها این کار را غیرممکن میکند؛ بنابراین، کار آنها خوردن برگ های شاخه های بلند است.)

aesthetics-design

 

اگر بخواهیم از این مفهوم در طراحی گرافیک استفاده کنیم، باید درک کنیم که عملکرد بیش از زیبایی شناسی عینی است (ممکن است چیزی مفید و مفید برای استفاده پیدا کنیم، اما ممکن است آن را زشت بدانید، و ممکن است فکر کنید زیبا است، یا برعکس. ). یادتان باشد هیچ حسابی برای چشیدن وجود ندارد.

تعبیر اجباری نیز مشکلاتی را به دنبال دارد. فرض بر این است که عملکرد تنها ضرورت طراحی گرافیک است. سهولت استفاده، جذابیت زیبایی شناسی و ارگونومی ساده همه در درجه دوم عملکرد هستند.

  • ترافیک سایت را افزایش دهید
  • طراحی احساسی
  • نرخ پرش پایین تر
  • زمان در سایت و بازدید از صفحه افزایش مییابد

زیبایی شناسی در طراحی گرافیک 😍

به یاد داشته باشید که ما زمان کمی برای علاقه مند کردن کاربران خود داریم، باید روی تجربه کاربری تمرکز کنیم. این به این معنی است که ما باید به این فکر کنیم که کاربران ما چه کسانی هستند و چگونه میتوانیم محصول، خدمات یا پیام خود را به مناسب ترین شکل برای نیازها و خواسته های آنها نشان دهیم.

این زمانی است که یک ایده وارد تابعی میشود که از فرم پیروی میکند. اگر با “عملکرد” ​​یک محصول یا خدمات شروع کنیم، کاربران به احتمال زیاد پس از از بین رفتن اثر خوب، با ما خواهند ماند. عملکردهای اساسی محصول، خدمات یا پیام خود را در کانون توجه قرار دهید، زیبایی شناسی اطراف آن را سفارشی کنید و تمام جنبه های غیر ضروری را در کنار، در دکمه ها یا نوارهای کوچکتر قرار دهید.

به طور کلی، هر دو مفهوم را در حین کار در نظر داشته باشید. کاربران یک صفحه زشت و به هم ریخته نمیخواهند. با این حال، پس از بالا بردن ابروهای خود در لحظه تحسین “مونالیزا” که به آنها نشان دادید، آنها میخواهند به سرعت حرکت کنند تا آنچه را که به دنبال آن بودند بیابند. تعادل کلیدی است.

 

https://www.interaction-design.org/literature/article/aesthetics-and-form-need-to-hold-hands

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *