professional-instagram-photo-editing-1

ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام ۲۰۲۱

در این مقاله سرپ لنسر سعی داریم درباره نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید. برای تولید عکس های شگفت انگیز نیازی نیست که یک عکاس حرفه ای باشید. یاد بگیرید که چگونه عکس های اینستاگرام را ویرایش کنید تا فالوورهای خود را افزایش دهید. یا اگر به موضوع ادمین اینستاگرام علاقه مندید به این صفجه مراجعه کنید.

اینستاگرام یـــک پلــــتفرم بصری است. بنابراین داشــــتن عکس هایی که زیبا به نظر میرسند، کلید یک اســــتراتژی موفق اینستاگرام است. به عبارت دیگر: تصــــاویر با کیفــــیت بالا منجر به تعامل با کیفیت بالا میشود. خوشبختانه برای ارسال محتوای زیبا در اینستاگرام نیازی نیست که یک عکـــــاس حرفه ای باشید. تنها چیزی که نیاز دارید دوربــــین گوشــــی هوشمندتان، چند ابــــزار ویرایش و ترفند… و کمـــــی تمرین است. برای اطلاع از نحوه ویرایـــــش عکس‌های اینستاگرام برای افزایش مخاطب و ایجاد یک برند زیباشـــــــناختی جذاب، ادامه مطـــــلب را بخوانید. همچنین تعدادی از بهترین برنامه‌های ویرایش عکس را که می‌توانند عکس‌ها (و پست شما) را به ارتفاعــــات جدیدی ببرند، دریافت خواهید کرد.

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

نحـــــوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام به روش اولیـــــه

اینستاگرام دارای ابزارها و فیلترهای ویرایش داخلی است، بنابراین اگر تازه شروع به غوطه ور شدن در دنیای دستکاری تصویر کرده اید، اینجا مکانی عالی برای شروع است.

۱. با یک عکس با کیفــــیت بالا شروع کنید

حتی بهتـــــرین فیلتر هم نمی تواند یک عکس بد را پنهان کند، پس مطمئن شوید که با یک عکس خوب شروع می کنید.

نور طبیعی همیشه بهترین گزینه است، اما هنـــــگام عکاسی در نور کم، نمای نزدیک یا گرفتـــــــــن سلفی در فضای باز برای بهترین نتیجه، از حالت HDR در دوربین گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

یک نکته حرفه ای دیگر؟ یک دســــته عکس فوری بگیرید تا مطمئن شوید هنگام ارسال زمان گزینه هایی دارید.

اگر محدود به زمان یا الهام هستید، سعی کنید عکـــس‌ های استوک را سفارشی کنید. دنیای گسترده ای از عکس های استوک رایگان و با کیفیت بالا برای انتخاب وجود دارد.

نکته حرفه ای: با یک عکس مناســـــب برای اینستاگرام شروع کنید. اگر عکس شما خیلی کوچک است، مهم نیـــــست که چقدر آن را ویرایش کنید، ممکن است تار یا دانه‌دار به نظر برسد. تصاویری که حداقل ۱۰۸۰ پیکسل عرض دارند بهتر به نظر می رسند. اینستاگرام عکس شما را به صورت پیش‌فرض به صورت مربع برش می‌دهد، اما در صـــــورت تمایل می‌توانید آن را در عرض یا ارتفاع کامل تنظیم کنید.

professional-instagram-photo-editing-apps

۲. عکس خـــــود را در اینستاگرام آپلود کنید

برنامه اینســــتاگرام را باز کنید و نماد مثبت را در بالا سمت راست انتخاب کنید.

با این کار لیستی از گزیـــــنه های انتشار باز می شود. پست را انتخاب کنید و سپس عکس خود را از گالری خود انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

لیست ایجاد اینستاگرام

۳. یک فــــیلتر را انتخاب کنید

در اینجا فیلترهای مختلفی پیدا خواهید کرد که روشنایی، رنگ، کنتراست و وضوح تصویر را به روش های مختلف تنظیم می کنند.

به عنوان مثال، “Gingham” ظاهری صاف و آرام ایجاد می کند، در حالی که “Inkwell” عکس شما را به سیاه و سفید تبدیل می کند. روی هر فیلتر کلیک کنید تا پیش‌نمایش آن را در عکس خودتان ببینید.

نحوه ویرایش عکس های اینستاگرام با فیلتر کلارندون

به گفته لایف وایر، «کلاردون» محبوب‌ترین نامزد جهان برای ظاهری خنک‌تر است که کنتراست طبیعی را افزایش می‌دهد.

نکته حرفه ای: می توانید شدت هر فیلتری را با ضربه زدن دوم روی آن و تنظیم مقیاس کشویی از ۰ (بدون اثر) تا ۱۰۰ (افکت کامل) تنظیم کنید.

اما در سال ۲۰۲۱، اکثر کاربران حرفه ای اینستاگرام تمایل دارند از مرحله فیلتر به طور کامل به نفع شخصی سازی تعادل بصری خود صرف نظر کنند. این ما را به عملکرد “ویرایش” برنامه اینستاگرام می رساند…

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

۴. عکس خـــــود را با ابزار ویرایش اینستاگرام سفارشی کنید

در پایین صفحه، تب Edit را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. برای دسترسی به لیست گزینه های ویرایش روی آن کلیک کنید:

تنظیم: از این برای صاف کردن عکس یا تغییر پرسپکتیو افقی یا عمودی استفاده کنید.
روشنایی: یک نوار لغزنده برای روشن یا تیره کردن تصویر شما.
کنتراست: نوار لغزنده ای برای تمایز بین قسمت های تاریک و روشن تصاویر کم و بیش واضح است.
بافت: جزئیات را در تصاویر افزایش دهید.
گرما: انگشت خود را به سمت راست بکشید تا اشیاء با سایه‌های نارنجی گرم شوند، یا برای خنک کردن چیزها در سایه‌های آبی، به چپ بکشید.
اشباع: شدت رنگ ها را تنظیم کنید.
رنگ: لایه روی یک رنگ بر روی سایه ها یا نقاط برجسته تصویر.
به عکس اینستاگرام رنگ اضافه کنید

محو شدن: از این ابزار استفاده کنید تا عکس خود را محو کنید – انگار که توسط خورشید محو شده است.
هایلایت: روشن ترین قسمت های تصویر را روشن یا تیره کنید.
سایه ها: برای روشن یا تیره کردن نواحی تیره تر تصویر.
Vignette: از نوار لغزنده برای تیره کردن لبه‌های تصویر استفاده کنید تا تصویر در مرکز با کنتراست روشن‌تر به نظر برسد.
استفاده از ویژگی Tilt-Shift ویرایش عکس در اینستاگرام

Tilt Shift: یک نقطه کانونی “شعاعی” یا “خطی” را انتخاب کنید و بقیه موارد را محو کنید.
تیز کردن: جزئیات را واضح تر کنید. (تفاوت بین این و یک ساختار چیست؟ نامشخص.)
نکته حرفه ای: در بالای صفحه، نماد عصای جادویی را خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا ابزار Lux باز شود، که به شما امکان می دهد نوردهی و روشنایی را در مقیاس کشویی تنظیم کنید.

پس از انجام تنظیمات، روی “بعدی” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

professional-instagram-photos-editing-iran

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

۵. عکـــــس های فردی را در یک پست چند عکس ویرایش حرفه ای کنید

اگر چندین عکس را در یک پست به اشتراک بگذارید (که به آن چرخ فلک نیز گفته می شود)، می توانید هر عکس را به صورت جداگانه ویرایش کنید. روی نماد نمودار Venn در گوشه سمت راست پایین تصویر ضربه بزنید تا گزینه‌های ویرایش فردی ظاهر شوند.

 

اگر این کار را نکنید، اینستاگرام ویرایش های شما را بر روی هر عکسی به همین صورت اعمال می کند. اگر عکس‌های شما در شرایط متفاوتی گرفته شده‌اند یا دارای تم‌های متفاوتی هستند، ویرایش جداگانه آن‌ها ارزشش را دارد.

۶. عکس خود را پست کنید (یا آن را برای بعد ذخیره کنید)

کپشن خود را تایپ کنید و افراد یا مکان‌ها را تگ کنید، سپس روی اشتراک‌گذاری کلیک کنید تا شاهکار خود را به دنیا نشان دهید.

توانجامش دادی! شما یک عکس اینستاگرام را ویرایش کرده اید! و حالا همه خواهند دید!

… یا اگر احساس خجالتی می کنید و می خواهید صبر کنید، کافی است دو بار روی فلش عقب ضربه بزنید و از شما خواسته می شود عکس و ویرایش های خود را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

 

نکــــات ویـرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : فراتر از اصول اولیه

اگر می‌خواهید عکس‌های اینستاگرام خود را به سطح بالاتری برسانید، باید قبل از باز کردن عکس‌های خود در برنامه، مدتی را روی آن‌ها کار کنید.

در اینجا چند راه برای دور زدن آستانه برای برجسته کردن آن تصاویر وجود دارد.

ایســــتادن و تمرکز

شما تمام تلاش خود را در مرحله تصویربرداری انجام دادید تا یک ترکیب بندی عالی ایجاد کنید، اما در صورتی که دوربین کاملاً مسطح نباشد، یا اگر یک قطعه ناخواسته سرگردان در عکس در لبه ها رخنه کند، ابزار Flatten and Crop اینجاست تا کمک.

این ابزار ساده ترین راه برای بهبود ترکیب شما در زمانی است که گرفتن عکس خیلی دیر است. پایه تجربه خوب؟ اگر افق در عکس شما صاف است، شما طلایی هستید.

جزئیـــــــــات را مرتب کنید

از پاک کننده لکه در برنامه ویرایش مورد علاقه خود برای تمیز کردن عکس ها قبل از رسیدن به مرحله تصحیح رنگ استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند خرده‌های سرگردان را از روی میز غذای خود پاک کنید یا روغن را از روی صورت مدلتان پاک کنید، پاک کردن این جزئیات سرگردان در نهایت عکس شما را درخشان‌تر نشان می‌دهد.

شبکه را در نظر بگیرید
آیا می‌خواهید شبکه‌ای ایجاد کنید که احساس ثابتی نسبت به برند داشته باشد؟ تن های خود را یکپارچه نگه دارید، خواه گرم و قدیمی، پر جنب و جوش، نئون یا زیبا در پاستل باشد.

با شمارش معکوس ما برای ۷ روش خلاقانه برای طراحی چیدمان شبکه اینستاگرام خود، مقداری سردرگمی شبکه را در اینجا بیابید.

ابزارهای ویرایش را ترکیب و مطابقت دهید
هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید شما باید به اعمال یک تغییر واحد پایبند باشید. اگر در یک برنامه افکت های هموارسازی و در برنامه دیگر فیلترهای خنک را دوست دارید، از آنها با هم استفاده کنید و عکس خود را درست قبل از آپلود در اینستاگرام دریافت کنید.

چگونه اینفلوئنسرهای اینستاگرام عکس های خود را ویرایش می کنند
می خواستم بدانم چگونه عکس های اینستاگرام را مانند یک حرفه ای ویرایش کنیم؟ ما ویدیوهای چگونگی انجام اینفلوئنسرهای اینستاگرام را دیده ایم، بنابراین نیازی به این کار نیست!

TLDR: اکثر استیکرهای حرفه ای اینستاگرام از چندین برنامه ویرایش برای به دست آوردن ظاهری که می خواهند استفاده می کنند – Facetune و Lightroom بسیار محبوب هستند.

میا راندریا، اینفلوئنسر اینستاگرام، پوست خود را با فیس‌تون صاف می‌کند و برای کاهش ناحیه زیر ابروها یا پوست زبر، زوم می‌کند. او از ابزار اصلاح برای قطعات بزرگتر و فشار دهنده برای تنظیم جزئیات مانند خط لب استفاده می کند.

پس از اتمام کار، از پیش تنظیم های Lightform برای تنظیم روشنایی، کنتراست و رنگ استفاده می کنید. (اگر می خواهید از پیش تنظیمات را امتحان کنید، ما ۱۰ ایستگاه از پیش تنظیم رایگان اینستاگرام برای دانلود در اینجا داریم!)

 

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

 

در همین حال، Slim Reshape نشان می‌دهد که چگونه می‌توان عکس‌های اینستاگرام را در لایت روم ویرایش کرد، با استفاده از ابزارهای کاهش نویز و شفاف‌سازی برای صاف کردن همه چیز. در Facetune، او تنظیمات خاص‌تری را انجام می‌دهد، چشم‌ها و دندان‌هایش را سفید می‌کند، و از Healing و Patch برای صاف کردن لکه‌های زبر یا برآمدگی استفاده می‌کند.

توقف نهایی اسلیم VSCO برای فیلتر رنگی جزئی است.

 

بهتریــــــــــــن برنامه های ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام

در حالی که تعداد زیادی برنامه عالی وجود دارد که به شما کمک می کند پست های اینستاگرام خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، اینها برخی از ابزارهای مورد علاقه ما برای ویرایش عکس هستند.

 

۱. Hootsuite Photo Editor

اگر دوست دارید عکس های خود را در همان پلتفرمی ویرایش کنید که پست ها را برنامه ریزی می کنید و تقویم محتوای خود را برنامه ریزی می کنید، به Hootsuite نگاه نکنید. با ویرایشگر عکس Hootsuite، می‌توانید اندازه عکس‌های خود را مطابق با نیازهای شبکه اجتماعی از پیش تعیین‌شده تغییر دهید، همچنین نور و اشباع را تنظیم کنید و فیلترها را اعمال کنید.

 

۲. VSCO

این برنامه دارای ۱۰ فیلتر از پیش ساخته شده رایگان است (برای ارتقاء حساب خود هزینه کنید و به بیش از ۲۰۰ فیلتر دیگر دسترسی خواهید داشت) و دارای ابزارهای ویرایش پیشرفته است که به تنظیم کنتراست، اشباع، عشق و محو شدن کمک می کند. ابزار Recipes به شما امکان می دهد مجموعه ویرایش های مورد علاقه خود را ذخیره کنید.

در زمان ویرایش عکس ها صرفه جویی کنید و ۱۰ بسته از پیش تنظیم سفارشی سازی رایگان اینستاگرام را هم اکنون دانلود کنید.

از پیش تنظیمات رایگان خود را اکنون دریافت کنید!
عکس اینستاگرام ویرایش شده با VSCO

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

 

۳. Color Story

انبوهی از فیلترها (رنگ سفید روشن یا حالت را متناسب با سبک خود انتخاب کنید)، بیش از ۱۲۰ افکت و ابزار ویرایش سطح بالا که به جزئیات عکاسی شما می پردازند (در صورتی که می خواهید منحنی های عملکرد و HSL را تغییر دهید).

برای کسانی از ما که دارای مغزهای “تصویر بزرگ” هستند، A Color Story همچنین پیش نمایشی از شبکه شما دارد تا بتوانید ظاهری منسجم داشته باشید.

عکس اینستاگرام ویرایش شده با یک داستان رنگی

 

۴. ویرایشگر آواتار

اگرچه یک کتابخـــــــــــانه قدرتمند از افکت‌ها، برچسب‌ها، بافت‌ها و فریم‌ها در ویرایشگر آواتار وجود دارد، ابزارهای روتوش می‌توانند بسیار مفید باشند. پوست را صاف می‌کند، لکه‌های تیره را روشن می‌کند و جزئیاتی را که به راحتی حواس‌تان را پرت می‌کنند، می‌سازد.

۳ عکس اینستاگرام ویرایش شده با آواتار

۵. Snapseed

Snapseed یک ابزار قـــــــــــدرتمند ویرایش عکس است که توسط Google توسعه داده شده است که به راحتی در تلفن شما زندگی می کند. ابزار براش به شما اجازه می دهد تا اشباع، روشنایی و گرما را به راحتی روتوش کنید. ابزار Detail بافت سطح را به یک لایه در بافت افزایش می دهد.

یک سری عکس ویرایش شده با اسنپسید

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

۶. Adobe Lightroom

آیا نمی دانید چـــــــــــــگونه عکس های اینستاگرام را به سرعت ویرایش کنید؟ تنظیمات از پیش تعیین شده پاسخ هستند.

و ابزار عکس مبتنی بر ابر نه تنها ویرایش عکس‌های شما را در تلفن یا دسکتاپ شما آسان می‌کند، بلکه برنامه ویرایش مورد علاقه افرادی است که از تنظیمات از پیش تعیین شده به عنوان فیلتر استفاده می‌کنند.

ابزار برجسته هوشمند، ویرایش تنها موضوع تصویر یا فقط پس‌زمینه را با یک کلیک یا ضربه آسان می‌کند… اما نقطه ضعف آن این است که برای دسترسی به قدرتمندترین ابزارها، اشتراک پولی است.

عکس یک نوزاد در حال خندیدن با Adobe Lightroom ویرایش شده است

 

توجه: به آزمایش با تنظیمات از پیش تعیین شده علاقه دارید؟ اکثر اینفلوئنسرها محصولات خود را با هزینه اندکی به شما می فروشند، اما ما یک بسته ۱۰ تایی را که توسط طراح شگفت انگیز هیلاری ایجاد شده است، به صورت رایگان ارائه می دهیم.

در زمان ویرایش عکس ها صرفه جویی کنید و ۱۰ بسته از پیش تنظیم سفارشی سازی رایگان اینستاگرام را هم اکنون دانلود کنید.

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

۷. Afterlight

کتابخانه فیلتر با فیلترهای ســــــــــفارشی عکاسان پر شده است، بنابراین می‌دانید که گزینه‌های بسیار خوبی برای بررسی دارید. ابزارهای پیشرفته و پوشش های جالب (بافت گرد و غبار، کسی؟) تصاویری با کیفیتی شبیه به فیلم ارائه می دهد.

عکس اینستاگرام ویرایش شده با Afterlight

 

۸. Adobe Photoshop Express

این نســـــخه موبایل سریع و کثیف فتوشاپ است و از فناوری هوش مصنوعی برای کنترل هوشمندانه کاهش نویز، روتوش، برش و موارد دیگر استفاده می‌کند تا همه چیز را تنها با چند کلیک تمیز کند.

مجموعه ای از عکس های اینستاگرام ویرایش شده با Adobe Photoshop Express

۹. TouchRetouch

TouchRetouch نوعــــــی عصای جادویی برای رفع هر لحظه شرم آور در عکس شما است: چند کلیک و – abracadabra! – این خط برق حواس‌پرتی یا عکس‌افزار در پس‌زمینه ناپدید می‌شود. قیمت آن ۲.۷۹ دلار است، اما وقتی این پسر بد را در زرادخانه خود قرار دهید، جایی برای پنهان شدن وجود ندارد.

مجموعه ای از عکس های اینستاگرام ویرایش شده با روتوش لمسی

 

نحوه ویرایش حرفه ای عکس اینستاگرام : راهنمای گام به گام😍

۱۰. Facetune

به طرز ماهرانه‌ای تکه‌های خشن را صاف کنید، بهترین ویژگی‌های خود را بهبود ببخشید و به طور کلی معنای واقعی #IWokeUpLikeThis را نادیده بگیرید.

اما در مورد ویژگی های مد زیاده روی نکنید. بسیاری از کاربران اینستاگرام به اندازه کافی باهوش هستند که تشخیص دهند چه زمانی اینفلوئنسرهای مورد علاقه شما چهره خود را بیش از حد تنظیم می کنند و ممکن است به دلیل عدم اعتبار شما خاموش شوند.

 

اینها تنها تعـــــدادی از ابزارهای ویرایش عکس موجود در اینستاگرام هستند. تعداد زیادی برنامه اینستاگرام – ویرایش یا غیره – برای کشف وجود دارد.

اکنون که می‌ دانید چگـــــونه عکس‌های اینستاگرام را ویرایش کنید، نکته کلیدی این است که چند برنامه را پیدا کنید که برای شما کار می‌کنند و به طور منظم از آنها برای بهبود و ارتقای پست‌های خود استفاده کنید.

از آنجا، می توانید یک حضور الهام بخش و جذاب در اینستاگرام، هر بار یک عکــــــس شگفت انگیز ایجاد کنید. به ما اعتماد کنید – دنبال کنندگان شما متوجه خواهند شد.

 

نسخه انگلیسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *