طراح-گرافیک

چطور به یک طراح گرافیک حرفه ای تبدیل شویم؟

هدف راهنمای شغلی طراح گرافیک در سرپ لنسر کمک به شما در برداشتن اولین گام ها به سمت حرفه ای در طراحی گرافیک است. این راهنما یک نمای کلی از مهارت های طراحی گرافیکی که باید یاد بگیرید. بهترین گزینه های آموزشی، مسیرهای شغلی در طراحی گرافیک، نحوه تبدیل شدن به یک طراح گرافیک و موارد دیگر را ارائه می دهد.

طراح گرافیک چیست؟

طراحان گرافیک مفاهیم بصری را برای جلب علاقه مشتریان از طریق طرح‌های دیجیتال و فیزیکی که معمولاً با استفاده از گرافیک، تصاویر، هنر و سایر عناصر بصری استفاده می‌کنند، ایجاد می‌کنند.
اگرچه طراحان گرافیک ممکن است از ابزارهای مختلفی برای ایجاد طرح های خود استفاده کنند، اما همه طراحان گرافیک باید حداقل گاهی اوقات بتوانند از دستان خود برای ایجاد طرح ها استفاده کنند، حتی اگر ترجیح می دهند به مهارت های دیجیتال و نرم افزار طراحی گرافیک خود تکیه کنند.
طراحان گرافیک با تجربیات آموزشی و حرفه ای متفاوتی می آیند، برخی از آنها دارای مدرک لیسانس چهار ساله در طراحی گرافیک یا طراحی ارتباطات هستند و برخی دیگر علیرغم نداشتن آموزش رسمی در زمینه طراحی گرافیک موفق می شوند.
how-to-make-money-طراح-گرافیک
برنامه های لیسانس و حتی برنامه های کارشناسی ارشد در طراحی گرافیک، طراحی رسانه های دیجیتال و طراحی ارتباطات بسیار زیاد است. AIGA، انجمن حرفه‌ای طراحی، بیانیه‌ای مشترک با انجمن ملی دانشکده‌های هنر و طراحی صادر کرد که دانشجویان طراحی گرافیک باید «در مورد تناسب بین اهداف آموزشی خود و برنامه‌هایی که ارائه می‌کنند در یک محیط واقعی برای اجرا در آن تصمیم‌های آگاهانه بگیرند. یک میدان.”

رشته طراح گرافیک

این بیانیه ادامه داد که فردی که با مدرک لیسانس در رشته طراحی ارتباطات فارغ التحصیل شده است باید واجد شرایط باشد. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد. برای بسیاری از موقعیت های ابتدایی در زمینه طراحی گرافیک. با این حال، این بیانیه ادامه داد که فردی که دارای مدرک لیسانس در هنرهای زیبا یا هنرهای آزاد باشد، برای ورود و تحرک بعدی در طراحی گرافیک آماده در نظر گرفته نمی شود.
همچنین دوره‌های گواهی آنلاین زیادی وجود دارد که مهارت‌های طراحی گرافیک را آموزش می‌دهند که برای تکمیل آنها به درجات مختلفی از تعهد نیاز دارند. این دوره های گواهینامه حتی برای طراحان گرافیک معتبر که از تقویت مهارت های خود و یادگیری برنامه های جدید طراحی گرافیک بهره مند می شوند، ایده خوبی است.
604ab83a8cd70fa40b5ec3a5_abmcollege-طراح-گرافیک-graphic-designer

یک طراح گرافیک چه کار میکند؟

اگرچه وظایف شغلی یک طراح گرافیک بسته به شرکت و میزان پیشرفت یک طراح در حرفه خود متفاوت است، طراحان گرافیک از گرافیک و هنر برای برقراری ارتباط پیام ها و ایده هایی استفاده می کنند که با مشتریان طنین انداز می شود.
طراحان گرافیک بسته به تعداد سال هایی که در حرفه خود دارند و محدوده پروژه، معمولاً مسئولیت های شغلی زیر را بر عهده دارند:
 • برای تعریف محدوده پروژه با مشتریان، مدیران هنری و اعضای تیم خلاق همکاری کنید
 • از نرم‌افزار طراحی گرافیک دیجیتال برای ایجاد تصاویر گرافیکی و طرح‌بندی طراحی که پیام‌های شرکت را منتقل می‌کند و جلوه‌های هنری یا تزئینی، از جمله انتخاب رنگ‌ها، تصاویر و فونت‌ها را به دست می‌آورد، استفاده کنید.
 • قبل از اعمال تغییرات توصیه شده در طرح های اصلاح شده، طرح ها و مفاهیم را با مشتریان یا مدیران هنری در میان بگذارید.
 • قبل از انتشار، طرح های گرافیکی نهایی را از نظر خطا بررسی کنید

طراح-گرافیک-Improve-Business-Brand

وظایف و مسئولیت های شغلی یک طراح گرافیک چیست؟

اگرچه وظایف شغلی برای نقش طراحی گرافیک ممکن است بسته به محل کار آنها متفاوت باشد، اکثر پست های طراح گرافیک شامل مسئولیت های زیر است:

 

 • برنامه ریزی مفاهیم و ایده ها با مطالعه اطلاعات مرتبط
 • شفاف سازی مفاهیم با طراحی پیش نویس های تقریبی چیدمان هنری، اندازه قلم و سبک و ارائه آنها برای تایید
 • برنامه ریزی پروژه ها و تعیین محدودیت های بودجه کاری
 • با استفاده از نرم‌افزار طراحی گرافیکی یا دستی، طیف گسترده‌ای از گرافیک‌ها و طرح‌بندی‌ها را برای تصاویر محصولات، آرم‌های شرکت، وب‌سایت‌ها و دیگر طرح‌ها ایجاد کنید.
 • رنگ ها و طرح های مناسب را برای هر نقاشی انتخاب و استفاده کنید
 • تجهیز هنر پایانی به نرم افزارهای طراحی گرافیک لازم
 • برای تولید طرح نهایی با کپی رایترها و مدیر خلاق همکاری کنید
 • هماهنگی با آژانس های خارجی، خدمات فنی، طراحان وب، بخش های بازاریابی، چاپگرها و همکاران در صورت نیاز
 • در مورد طراحی و برنامه ریزی با مشتریان ارتباط برقرار کنید
 • تست گرافیک در رسانه های مختلف
 • طراحی ها را بر اساس بازخورد مشتریان و ذینفعان اصلاح کنید
 • اطمینان از اینکه گرافیک ها و طرح های نهایی از نظر بصری جذاب و مطابق با برند هستند
 • طرح‌بندی‌های نهایی را مرور کنید و در صورت لزوم اصلاحاتی را انجام دهید
Howgraphicdesigncanhelp-طراح-گرافیک

تحصیلات لازم برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک کجاست؟

طراحان گرافیک با تجربیات آموزشی و حرفه ای متفاوتی می آیند. برخی از آنها دارای مدرک لیسانس چهار ساله در طراحی گرافیک یا طراحی ارتباطات هستند. برخی دیگر علیرغم نداشتن آموزش رسمی در زمینه طراحی گرافیک موفق می شوند.
برنامه های لیسانس و حتی برنامه های کارشناسی ارشد در طراحی گرافیک، طراحی رسانه های دیجیتال و طراحی ارتباطات بسیار زیاد است. AIGA، انجمن حرفه‌ای طراحی، بیانیه‌ای مشترک با انجمن ملی دانشکده‌های هنر و طراحی صادر کرد که دانشجویان طراحی گرافیک باید «در مورد تناسب بین اهداف آموزشی خود و برنامه‌هایی که ارائه می‌کنند در یک محیط واقعی برای اجرا در آن تصمیم‌های آگاهانه بگیرند. یک میدان.”
این بیانیه ادامه داد که فردی که با مدرک لیسانس در رشته طراحی ارتباطات فارغ التحصیل شده است باید واجد شرایط باشد. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد. برای بسیاری از موقعیت های ابتدایی در زمینه طراحی گرافیک. با این حال، این بیانیه ادامه داد که فردی که دارای مدرک لیسانس در هنرهای زیبا یا هنرهای آزاد باشد. برای ورود و تحرک بعدی در طراحی گرافیک آماده در نظر گرفته نمی شود.
همچنین دوره‌های گواهی آنلاین زیادی وجود دارد که مهارت‌های طراحی گرافیک را آموزش می‌دهند که برای تکمیل آنها به درجات مختلفی از تعهد نیاز دارند. این دوره های گواهینامه حتی برای طراحان گرافیک معتبر که از تقویت مهارت های خود و یادگیری برنامه های جدید طراحی گرافیک بهره مند می شوند، ایده خوبی است.
How-to-Get-a-Job-as-a-Graphic-Designer

ویژگی های یک طراح گرافیک موثر

طراحان گرافیک بزرگ بیشتر از یک مهارت در خلق تصاویر متقاعد کننده مشترک هستند. در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که به نظر می رسد هر طراح گرافیک مؤثری به اشتراک گذاشته است.

۱. نحوه ارسال پیام از طریق

کار طراح گرافیک انتقال داستان و هویت برند مشتری است. برای برقراری ارتباط و درک اینکه چه چیزی باعث می شود انسان ها قادر به ایجاد طرحی باشند که آن افکار و احساسات پیچیده را منتقل می کند، نیاز به یک استعداد واقعی است. این مهارتی است که طراحان گرافیک به آن نیاز دارند.
قبل از اینکه طراحان گرافیک بتوانند ایده ها و اطلاعات را از طریق طراحی خود به اشتراک بگذارند. باید استعدادهای با استعدادی نیز برای تضمین این تجارت داشته باشند. برای ارائه، متقاعد کردن و مذاکره در موقعیت‌های حرفه‌ای، یک طراح گرافیک باید بتواند ایده‌های خود را با اعتماد به نفس و اقتدار در میان بگذارد. در عین حال با دقت (و به طور مؤثر) به نیازهای مشتری گوش دهد.
علاوه بر این، طراح گرافیک با ذینفعان مختلفی از جمله متخصصان در طراحی وب، طراحی تجربه کاربری (UX)، توسعه وب، روابط عمومی، فروش و بازاریابی، محصول و فناوری اطلاعات کار می کند و با آنها کار می کند و همه این تعاملات را به طور یکپارچه هدایت می کند. باز هم مستلزم داشتن راهی با کلمات است.

۲. آنها عشق واقعی به طراحی دارند

طراحی گرافیک یک صنعت خلاق است و برای پیشرفت در صنعت خلاق به اشتیاق نیاز دارید. طراحان گرافیک بزرگ عاشق هنر هستند و به زیبایی هر کجا که باشد اهمیت می دهند. طراحان گرافیک زمان می‌گذارند تا از طراحی عالی الهام بگیرند، چه در رسانه‌های اجتماعی، یک گالری هنری یا یک سکوی مترو.
این علاقه، طراحان گرافیک خوب را در مواقع استرس‌زا می‌بیند. زمانی که ساعت‌های طولانی کار می‌کنند. سعی می‌کنند یک ویرایش عمده انجام دهند یا روی عناصر طراحی برای یک مشتری بی‌معنا کار می‌کنند. یک طراح گرافیک خوب در نهایت مهارت های مدیریت زمان مورد نیاز برای مدیریت حجم کاری متعادل را توسعه می دهد. اما به خصوص در اوایل حرفه طراحی گرافیک، ممکن است برای دیدن خود به این اشتیاق تکیه کنید.
این اشتیاق باید با یک نمونه کار طراح گرافیک همراه باشد. یک نمونه کار عالی باعث می شود کارفرمایان کمبود تجربه را نادیده بگیرند یا پیشینه تحصیلی مناسبی نداشته باشند. برعکس، نمونه کارهایی که تطبیق پذیری و استعداد یک طراح گرافیک را نشان نمی دهد، ممکن است باعث شود کارفرمایان از یک نامزد قوی عبور کنند.

۳. گشودگی نسبت به عقاید و انتقاد

برای اینکه یک طراح گرافیک خلاق باشید که قادر به ایجاد طرح های جدید و چشم نواز باشد، باید ذهنی باز داشته باشید. این بدان معناست که شما با تکرار همان ایده‌های طراحی که در گذشته کار می‌کردند گیر نمی‌کنید، و همچنین به این معنی است که ابزارهای مختلف، نرم‌افزارهای طراحی گرافیک، نرم‌افزارهای ویرایش تصویر و نرم‌افزارهای چیدمان را به طور مداوم امتحان کنید تا ببینید آیا نرم‌افزار رایانه می‌تواند بازی طراحی خود را به سطح بعدی ببرید. .
همچنین برای طراحان گرافیک مهم است که یاد بگیرند چگونه انتقاد را بپذیرند، خواه سازنده باشد یا نباشد. وقتی افراد به ایرادات طرح های خود اشاره می کنند، برای یک طراح گرافیک آسان است که مورد حمله قرار گیرد، اما این بخشی ضروری از زندگی در حرفه طراحی گرافیک است.
سعی کنید پوست ضخیم‌تری داشته باشید و یاد بگیرید که چگونه از انتقاد همکاران و مشتریان به نفع خود استفاده کنید. اگر بتوانید غرور خود را کنار بگذارید، احتمالاً از اطلاعاتی که به شما می دهند چیزی یاد خواهید گرفت که طرح های شما را بهبود می بخشد.
graphic-designer-طراح-گرافیک

۴. هرگز از یادگیری دست نمی کشند

علاوه بر نکته یادگیری برنامه های کامپیوتری جدید، طراحان گرافیک خوب درک می کنند که پیشرفت در طراحی مستلزم این است که فرد یک دانش آموز مادام العمر باشد.
این آموزش می تواند به اشکال مختلف باشد. اکثر طراحان گرافیک مفاهیم طراحی و اصول اولیه مانند تئوری رنگ را در مدرسه انتخاب می‌کنند. بنابراین به عنوان حرفه‌ای، با تماشای آموزش‌های YouTube، خواندن وبلاگ‌های طراحی گرافیک یا گوش دادن به پادکست‌های طراحی گرافیک، کار سختی را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که مهارت‌هایشان به اندازه کافی واضح است. سایر طراحان گرافیک از دوره های آنلاین برای تقویت مهارت های طراحی گرافیک خود استفاده می کنند. راه های زیادی برای به دست آوردن اطلاعات جدید در مورد طراحی گرافیک وجود دارد.
دیگر طراحان گرافیک بزرگ از منطقه راحتی خود بیرون می آیند. در یک بوت کمپ یا دوره پاره وقت در یک زمینه متفاوت اما مرتبط – برای مثال طراحی تجربه کاربری (UX) یا طراحی وب – شرکت می کنند تا مهارت های طراحی خود را گردتر کنند.
فرقی نمی کند که از کدام راه آن را دنبال کنند، ادامه تحصیل یک سبک زندگی برای بهترین طراح گرافیک است.

۵. مشتریان می توانند روی آنها حساب کنند

چه طراحان گرافیک به صورت مستقل کار می کنند یا مشاوره ارائه می دهند، مستقل، یا به عنوان بخشی از یک شرکت طراحی یا آژانس بزرگتر کار می کنند، بسیار مهم است که سازگار، قوی و قابل اعتماد باشد.
طراحان گرافیک خوب باید با برآورده کردن (و مدیریت) مداوم انتظارات مشتری و ارائه کار با کیفیت به موقع و در حد بودجه، خود را قابل اعتماد نشان دهند.
برای طراحان گرافیک آزاد، این به معنای نظم بخشیدن به جنبه تجاری شغل شماست. طراحان گرافیک آزاد باید یک روال سخت کوش ایجاد کنند که مشتریان بتوانند به آن تکیه کنند. اطمینان از پرداخت به موقع و مدیریت برنامه خود به گونه ای که بتوان حجم کاری شما را مدیریت کرد. به این اطمینان کمک می کند که هیچ مشتری هرگز ناامید نشود.

انواع طراح گرافیک

نمونه هایی از طراحی گرافیک در همه جا یافت می شود، هم در فضای فیزیکی و هم در فضای دیجیتال. در اینجا تعدادی از انواع مختلف طراحی گرافیک آورده شده است که هر کدام ممکن است به مهارت های متفاوتی از یک طراح گرافیک نیاز داشته باشد:

طراح گرافیک برای هویت بصری

این نوع طراحی گرافیکی تماماً در مورد عناصر بصری برند است. برای برقراری ارتباط صحیح با هویت برند، اغلب راهنماهای سبک با مشخصاتی که رنگ ها، تصاویر، گرافیک ها و اشکال باید در اطراف آن ها استفاده شود، ایجاد می شود.

طراح سایت ها

اگرچه یک طراح گرافیک معمولاً در یک تیم طراحی سایت بسیار بزرگ‌تر کار می‌کند، اما این مسئولیت‌های شغلی مبتنی بر ایجاد تصاویر، تصاویر و گرافیک‌هایی است که به ایجاد طرح‌بندی‌ها، ساختارها و طرح‌های وب‌سایت جذاب کمک می‌کنند.

طراح گرافیک برای بازاریابی و تبلیغات

این نوع طراحی گرافیکی مشتریان بالقوه را مستقیماً هدف قرار میدهد. به خلاقیت دیجیتال مانند تبلیغات ویدیویی یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی و همچنین اشکال سنتی تبلیغات فیزیکی مانند تبلیغات روزنامه یا آگهی گسترش می‌یابد.

طراح گرافیکی برای بسته بندی

یک طراح گرافیک که روی بسته بندی کار می کند نه تنها باید بر اصول طراحی بصری تسلط داشته باشد. بلکه باید درک درستی از طراحی و ساخت صنعتی داشته باشد تا پروژه های کاربردی و جذاب ایجاد کند.

طراح گرافیک برای چاپ

آیا می خواهید از مهارت های طراحی خود در یک محیط تحریریه تر استفاده کنید؟ این نوع طراح گرافیک روی تصاویر، گرافیک ها و تصاویری کار می کند که کتاب ها، مجلات، وب سایت ها یا اپلیکیشن های دیجیتال و روزنامه ها را پر می کند.

طراح انیمیشن

زیرمجموعه‌ای رو به رشد از حوزه طراحی عمومی، طراحان گرافیکی که در این زمینه تخصص دارند، می‌دانند که چگونه موشن گرافیک بسازند، چه موشن گرافیک یا یک تریلر. یکی از مثال های جذاب لوگو موشن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *