برای-کار-در-حوزه-ux-به-مدرک-نیاز-دارم

آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟

در این مقاله سرپ لنسر درباره اینکه آیا برای کار در حوزه تجربه کاربری به مدرک نیاز دارم؟ صحبت خواهیم کرد. این سوالی است، به اشکال کمی متفاوت، که توسط کسانی که به طراحی حرفه ای UX فکر می کنند، زیاد پرسیده می شود. سوال ساده است، اما پاسخ … خوب، این کمی پیچیده تر است. خیلی چیزها به شما و رویکرد شما به زندگی و شغل بستگی دارد. بنابراین بیایید نگاهی به مزایای مدرک و مسیرهای جایگزینی که ممکن است ترجیح دهید اگر مدرک مورد نظر شما نیست، بیندازیم. اگر میخواهید نگاه اجمالی تر به طراحی گرافیک داشته باشید به این صغحه مراجعه کنید.
آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟
UX career path-برای-کار-در-حوزه-ux-به-مدرک-نیاز-دارم

اهمیت مدرک در حوزه UX

اولین چیزی که باید بدانید این است که هزاران نفر در مشاغل UX بدون مدرک کار می کنند. اما این بدان معنا نیست که داشتن مدرک بی ارزش است. دلایل خوبی برای تحصیل برای مدرک وجود دارد:
کارفرمایان فارغ التحصیلان را ترجیح می دهند. لزوماً این کار برای آنها درست نیست، اما انجام می دهند. بسیاری از شرکت ها از مدارک تحصیلات تکمیلی به عنوان راهی برای حذف فرآیند استخدام استفاده می کنند. هیچ امتیازی برابر با هر روش آسانی نیست. این برای کسانی که بدون تجربه کاری قبلی وارد این رشته می شوند دو برابر است. بسیاری از کارفرمایان فردی با تجربه را به جای صلاحیت می پذیرند، اما اکثر آنها فردی را بدون نقش مستقیم در UX نمی پذیرند.
سپس مزایای خود تحصیلات تکمیلی وجود دارد. برای کسانی که به تازگی مدرسه را ترک کرده اند، این فرصتی است تا مهارت های پیشرفته خود را توسعه دهند. شما یاد خواهید گرفت که مشکلات را بدون کمک و حمایت زیادی که کودکان در مدرسه دریافت می کنند حل کنید و گزارش های طولانی بنویسید و تحقیق کنید. شما باید ارائه و کار گروهی انجام دهید. همه این موارد زمانی به کار می آیند که می خواهید کارفرما را متقاعد کنید که فرد مناسبی برای این کار هستید.

مدرک UX مهم است؟

در نهایت، از نظر شبکه ای که مجاز به ایجاد آن هستید، تحصیلات تکمیلی مزایای زیادی دارد. باز هم، این یک مزیت بیشتر برای کسانی است که تجربه کاری ندارند. همه چیزهای جوان باهوشی که با آنها مطالعه می کنید به فرصت های دیگر زندگی منتقل می شود. زمانی که شخصی شروع به استخدام برای یک نقش UX برای معرفی شما می کند، ممکن است در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گیرند. توصیه ها در تجارت اهمیت زیادی دارند.
البته، یک مورد منطقی وجود دارد که بگوییم مدرک شما نباید در UX باشد (و در واقع دوره های تخصصی هنوز در سطح زمین ضعیف هستند زیرا رشته رسمی هنوز نسبتاً جدید است) اما شکی نیست که علم یا مدارک علوم اجتماعی می تواند طرز تفکر شما را شکل دهد. تفکر علمی برای یک رشته مهم است و گرفتن فردی با این طرز تفکر و شکل دادن به او در کار آسان تر از کسی است که این کار را ندارد.

آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟

برای-کار-در-حوزه-ux-به-مدرک-نیاز-دارم-cf44e617586c

یک عیب جزئی

یک اشکال بالقوه برای دریافت مدرک تخصصی UX می تواند این باشد که روش ها یا تکنیک هایی را یاد گرفتید که در زندگی واقعی به این روش استفاده نمی شدند یا پشت آخرین ایده ها بودند. مدارک تحصیلی در محاسبات و بسیاری از رشته های علمی دیگر از “پیشاهنگ” رشته اصلی عقب تر هستند. شما باید به مصاحبه شوندگان نشان دهید که هنوز آماده یادگیری هستید و متقاعد نشده اید که همه چیز را فقط به این دلیل که در دانشگاه تحصیل کرده اید، می دانید.

جایگزین، گزینه ها

استدلال برای مدرک قوی است، اما شکی وجود ندارد که اگر مایل به انجام برخی چالش‌های اضافی هستید – می‌توانید بدون مدرک در UX شغلی ایجاد کنید. ممکن است لازم باشد برخی از تکنیک های زیر را ترکیب کنید تا به استراحتی که می خواهید برسید:

گواهینامه حرفه ای UX

من فارغ التحصیل نیستم. توضیح نمی دهم که چرا (داستان طولانی است) اما کاملاً صحیح است. چیزی که من دارم گواهینامه های حرفه ای زیادی است. مدیریت پروژه، نگارش فنی، آموزش، منابع انسانی، مدیریت کیفیت و غیره.
نشان دادن توانایی خود در یادگیری برای من آسان است. همچنین گاهی اوقات داشتن طیف گسترده ای از مهارت های تخصصی برای خودنمایی یک مزیت است. برخی از فارغ التحصیلان را می توان به عنوان “اسب های کوچک” در نظر گرفت، اما انواع صلاحیت های حرفه ای نشان می دهد که شما قادر به مدیریت بسیاری از چالش ها هستید.
بنیاد طراحی تعامل چند برنامه صدور گواهینامه عالی را برای شروع به شما ارائه می دهد و می توانید جایگزین ها (و در مناطقی که ما آن را پوشش نمی دهیم) به راحتی با استفاده از جستجوی Google پیدا کنید.
صلاحیت های حرفه ای را اغلب می توان به راحتی در زندگی کاری و خانگی تطبیق داد و بسیاری از آنها، مانند ما، بر مبنای بسیار انعطاف پذیری ارائه می شوند. همچنین اغلب مقرون به صرفه تر از دریافت مدرک است.

آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟

تجربه و تخصص

شما نیازی به داشتن تجربه UX بدون مدرک ندارید، اما تقریباً مطمئناً برای جبران کمبود مدرک به نوعی تجربه حرفه ای نیاز خواهید داشت.
همچنین ممکن است برای شما آسانتر باشد که در شرکتی که برخی از مهارت های دیگر شما را دیده است به سمت یک نقش UX بروید. من از مدیریت پروژه به مدیریت میز کمک، به مدیریت آموزش به تجزیه و تحلیل کسب و کار در یک شرکت نقل مکان کردم.
شرکت ها افراد بالقوه را توسعه خواهند داد. اگر تمایل به اشتراک گذاری و یادگیری نشان می دهید.

توسعه خود

آموزش لازم نیست در یک محیط رسمی انجام شود. از کتابخانه محلی خود دیدن کنید یا از آمازون دیدن کنید و اسکریپت ها و متون UX را برای رشته های مرتبط مانند روانشناسی یا طراحی/توسعه تهیه کنید.
یک سوابق آموزشی نگه دارید تا نشان دهید که بیش از خواندن متون انجام داده اید، بلکه می خواهید مهارت هایی را که از آنها به دست آورده اید را نشان دهید. و از پیوست کردن کپی های این سابقه به رزومه خود نترسید. آنچه را که در حین کار آموخته اید نیز در این گزارش وارد کنید.
بسیاری از ما در محیط های غیررسمی در زندگی خود بسیار بیشتر از مجموع یادگیری در مدرسه، کالج و دانشگاه می آموزیم. اما بسیاری از ما نمی توانیم آن را ثابت کنیم.
آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟

شبکه سازی

لیست مخاطبین UX خود را رشد دهید. به انجمن ها، گروه های لینکدین و غیره بپیوندید. یاد بگیرید که سوال بپرسید و سپس یاد بگیرید که به آنها پاسخ دهید. اگر مردم شما را به عنوان یک حرفه ای UX درک کنند – ممکن است بدون داشتن مدارک رسمی برای پشتیبان گیری درها را به روی شما باز کنند.

خلاصه

ما هرگز مردم را تشویق نمی‌کنیم که دانشگاه را ترک کنند، اگر فکر می‌کنند دانشگاه برایشان مناسب است. تحصیلات دانشگاهی مزایای زیادی دارد و مدرک تحصیلی تنها یکی از آنهاست. با این حال، ما همچنین کسانی را که به کالج نمی روند یا نمی توانند به کالج بروند تشویق می کنیم که یک حرفه UX را نیز در نظر بگیرند.
تنوع در زندگی یک شرکت مهم است، و در حالی که فارغ التحصیلان با چالش های بیشتری روبرو هستند، هیچ چیزی مانع ایجاد شغل بدون مدرک دانشگاهی نمی شود. در این مورد به من اعتماد کنید، من از تجربه می دانم.
آیا برای کار در حوزه UX به مدرک نیاز دارم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *