خدمات سئو

خدمات سئو چیست

بهینه سازی سایت یا سئو شامل مجموعه فرایندی است که برای رسیدن به چندین هدف انجام می‌گیرد. مهم‌ترین هدف بهینه سازی سایت و خدمات سئو، افزایش بازدید سایت است. در صورتی که بازدید صفحات یک سایت بیشتر شود ترافیک آن نیز افزایش می‌یابد و رتبه آن در موتور جست و جو بیشتر می‌شود. در نهایت برند سازی انجام شده فروش آغاز می شود. اما برای بهینه کردن سئو تجارب افراد متخصص و ماهر و مشاور سئو نیاز است تا بهترین نتیجه حاصل شود. گروه‌های سئو کار بسیاری در این زمینه فعالیت دارند و با انجام خدمات سئو، رتبه سایت را افزایش داده و از این طریق آن را تبلیغ می‌کنند. برای مطالعه خدمات سئو با ادامه این مقاله همراه باشید.

شاخه های خدمات سئو

سئو باید در یکی از سه زمینه‌های زیر پیاده سازی شود.

شاخه های خدمات سئو

سئو فنی یا تکنیکال:

سئو فنی به سایت کمک می کند بازدید طبیعی آن بیشتر شود و شامل عملیاتی مانند بهبود در سرعت بارگذاری، ساختار سایت، بهینه شدن سایت در موبایل و… است. سئو تکنیکال با جلب رضایت کاربران به افزایش ترافیک سایت کمک می کند. علاوه بر آن سئو فنی به موتور جست و جو این امکان را می‌دهد که با درک بهتر محتوای بارگذاری شده در آن رقابت را انجام داده و به سایت امتیاز بدهد.

سئو داخلی:

سئو داخلی شامل کد نویسی، نمای سایت، پیاده سازی فنی و… است. سئو داخلی یا سئوی پایه بر خلاف سئو فنی در جهت افزایش رتبه فعالیت ندارد بلکه تمرکز آن بر محتوا است. در سال‌های اخیر تاکید گوگل بر داشتن محتوای غیر تکراری و مفید بوده است و همچنان نیز بر این اصل پای‌بند است. به همین دلیل به هیچ عنوان نباید در سایت از محتوای کپی استفاده کرد. این کار موتور جست و جو را به خطا انداخته و سئو فنی را نیز با مشکل مواجه می‌کند. این مشکلات توسط سئوکاران تشخیص داده شده و اصلاح می‌شوند. در واقع یکی از مهم‌ترین خدمات سئو بهبود سئوی داخلی است.

سئو خارجی:

هر گونه فعالیتی که در خارج از سایت برای بهتر کردن رتبه آن انجام می‌گیرد جز سئو خارجی به حساب می‌آید. یکی از تکنیک‌های سئو خارجی لینک‌های در سایت‌های پر بازدید قرار داده می‌شود که مخاطبان روی آن کلیک کرده و وارد آن می‌شوند. هر بازدید به منزله یک امتیاز برای تبلیغات سایت توسط موتور جست و جو است. تعداد لینک‌های ایجاد شده به سایت منظور اهمیت ندارد بلکه واقعی بودن منبعی که به صفحه شما لینک زده است اولویت گوگل می‌باشد. سئوکاران با علم به این موارد در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مراحل انجام خدمات سئو

مراحل انجام خدمات سئو

گفته می‌شود در موتور جست‌و‌جوگر گوگل در هر ثانیه ۴۰ میلیون عبارت سرچ می‌شود. بنابراین اگر دارای کسب و کاری در گوگل هستید باید بدانید که مخاطب شما دقیقا به دنبال چیست و چه چیزی را جست و جو می‌کند. در صورتی که کلمه مد نظر مخاطب در صفحه اول موتور گوگل باشد، به سرعت آن را پیدا کرده و وارد سایت می‌شود. اما سوال اینجاست که چه عواملی باعث می‌شود سایت شما در صفحه اول بماند و در آنجا نیز بالاترین رتبه را نسبت به رقیبان داشته باشد؟ رسیدن به این پاسخ مراحلی دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آنالیز سایت از نظر سئو

آنالیز سایت با هدف بررسی و تحلیل سئو انجام می‌گیرد. سئوکار پس از بررسی از بهینه شدن سایت برای موتور جست و جو اطمینان حاصل می‌کند و در صورتی وجود موانع به رفع آن می‌پردازد. آنالیز برای سئو فنی، سئو داخلی و خارجی انجام می‌شود و بررسی تگ متا، فایل سایت مپ، کلمات کلیدی هدف، لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی را شامل می‌شود. سئوکار پس از بررسی با تقویت نقاط ضعف و ارتقای نقاط ضعف، سبب افزایش موفقیت سایت برای رسیدن به اهداف منظور می‌شود.

انتخاب کلمات کلیدی هدف

همانطور که گفته شد انتخاب کلمه کلیدی مناسب مشتریان را به سمت سایت شما سوق می‌دهد و عامل مهمی برای بهینه سازی موتور جست و جو به حساب می‌آید. این کار از الویت‌های خدمات سئو است و برای آن مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط به موضوع سایت تهیه می‌شود. تولید محتوا و بارگذاری پیرامون همین کلمات کلیدی انجام می‌گیرد.

تولید محتوای با کیفیت

محتوا می‌تواند شامل عکس، فیلم و مقاله باشد اما مسئله مهم‌تر برای محتوا، کپی نبودن آن است. آنچه برای موتور جست و جو مهم است کاربردی بودن محتوا برای مخاطب می‌باشد. محتوا باید به گونه‌ای تولید شود که تمایز آن با سایر رقبا در کاربر حس شود و استفاده از اطلاعات این محتوا برای وی الویت داشته باشد.

بهبود سئوی داخلی

یکی از خدمات سئو، رفع مشکلات درون سایت و به روز رسانی محتوای درون آن است. در صورتی که سئوکار تمرکزی بیشتری بر سئوی داخلی داشته باشد رتبه سایت افزایش می‌یابد و فروش به جایگاه مطلوبی می‌رسد.

بهبود تجربه کاربری

شامل بهبود سرعت سایت، دسترسی خدمات، سهولت ثبت سفارش، بهبود نمرات PageSpeed Insight، طراحی پاسخگو و… است که همگی برای جلب رضایت کاربر از سایت انجام می‌شود. به عبارت دیگر افزایش بازدید سایت کافی نیست بلکه موفقیت وقتی حاصل می‌شود که کاربر اقدام به خرید و یا درخواست خدمات داشته باشد. مراحل ورود کاربر به سایت و تسهیل استفاده از تمام قابلیت‌های موجود در صفحات از دلایلی است که کاربر را ترغیب به دریافت خدمات خواهد کرد.

استفاده از استراتژی لینک سازی

هر چه قدر بک لینک‌هایی که به سایت می‌رسند کیفیت بیشتری داشته باشند امتیاز سایت افزایش یافته و بازدید از آن بیشتر می‌شود. لینک سازی فرایندی وابسته به تجربه افراد متخصص است و جز خدمات سئو محسوب می‌شود.

اندازه گیری عملکرد استراتژی محتوا

بهینه سازی سایت مجموعه اقدامات پیچیده و وابسته به هم دارد و باید در به صورت ماهانه و دوره‌ای ارزیابی شود. برای مثال حجم ترافیک، تعداد لینک ورودی و معیار تبدیل بررسی شده و موانع احتمالی رفع می‌شود.

تمامی موارد گفته شده بخشی از خدمات سئو است که باید توسط یک تیم متخصص و مشاور سئو و ماهر بررسی شده و بر روی سایت پیاده شود. چرا که کارشناسان سئو با دانش به روز شده خود و با تکیه بر تجربه‌هایی که کسب کرده‌اند سایت را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب بهینه می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *