content-is-marketing

محتوا پادشاه است – چشمان مخاطب را اذیت نکنید!

همانطور که بیل گیتس میگوید: محتوا پادشاه است. ارائه یک تجربه محتوای عالی به معنای ارائه محتوای عالی نیست. آماده شدن برای کار در وب بیش از بخش دیگری از طراحی گرافیک – انتخاب فونت ها و نمایش آن فونت ها به روش صحیح باعث ایجاد یا شکست تجربه کاربر می شود. در این مقاله رز دیزاین راجب فونت و محتوا صحبت خواهیم کرد. «چاپ ژانری است برای دعوت، دعوت، جزئیات، جزئیات و روشن کردن.» جیمز فلیس نویسنده کتاب راهنمای کامل چاپ است.
چاپ تاریخچه طولانی و هیجان انگیز برای دانش آموزان. از زمان انتشار کمی رسانه ای شده است.

برای استفاده از تایپوگرافی آنلاین بایگانی کنید

جدول زیر برای مشاهده در اینترنت قابل استفاده است. همچنین نشان می دهد که هر یک از این برچسب ها را می توان شکست (در همه نمونه ها). هیچ مدل «یک سایز متناسب با همه» برای چاپ وجود ندارد و در این زمینه از تجربه کاربری، کاربر به اندازه سایر بخش‌های تجربه کاربر مهم است.

Dua، حامل، حامل پیام، آنلاین

آدرس ها

نشانک‌های موجود برای محتوا حیاتی هستند، آن‌ها را یادداشت کنید تا توجه او را جلب کنید، در غیر این صورت او متوجه می‌شود که کار دیگری انجام می‌دهد. همچنین، به درستی رندر می شود و این به معنای دریافت اندازه فونت صحیح و همان فونت است. محتوا پادشاه است.

یک عنوان آدرس اینترنتی معمولی اکنون ۳۸ پیکسل را اشغال می کند! این افزایش نسبت به دهه گذشته یا بیشتر است. همچنین باید جای دیگری باشد. عناوین دیگر معمولاً بین ۲۰ تا ۳۲ پیکسل عرض دارند.

در مورد خود خطوط؛ بین فونت های serif و sans-serif تقسیم مساوی وجود دارد. از آزمایش با فونت ها نترسید، حتما آنها را به نمایش بگذارید.
برای دیدن، لازم نیست طرفدار کشیدن کلمات باشید، این کار چشم نوازی دارد. برای تاثیرگذاری باید به توجه خواننده توجه کنید.

 

 

content-marketing-online

 

متن اصلی

کپی متن به اندازه سرفصل ها مهم است. تیترها ممکن است خوانندگان را به خود جذب کنند، اما این متن بدن است که آنها را وادار می کند تا با هم صحبت کنند. باز هم، نمایش محتوا برای آن حیاتی است.

لاستیک‌های معمولی که برای نسخه بدنه رایج‌تر هستند ساعت ۱۴-۱۶ بعد از ظهر هستند و در دهه گذشته دوباره ظاهر شده‌اند و رگه‌های کوچک‌تر رایج‌تر بوده است. درک این است که اکنون نسخه ای آسان برای خواندن باشد.

همچنین به این نکته اشاره کنید که به طور کلی، نسبتی بین اندازه سرصفحه و متن آنلاین وجود دارد، به طوری که هدرها دو و نیم برابر بزرگتر از متن هستند.

همچنین مجموعه ای از قوانین برای فاصله خطوط و طول خطوط برای کلون های وب اعمال می شود (حداقل برای وب سایت ها – همانطور که به زودی خواهیم دید با سایت های تلفن همراه متفاوت رفتار کنید). طول خط بهینه ۲۴.۹ است. همچنین طول خط را به کاراکتر بیان کنید – ۸۵ کاراکتر را می توان بهینه کرد. ساختن بدن به صورت بصری

در مورد خود خطوط؛ وب سایت ها (تقریباً ۲/۳ از تمام وب سایت ها) از فونت های سریف برای کپی بدنه استفاده می کنند در حالی که بقیه از فونت های sans-serif استفاده می کنند. محبوب‌ترین فونت‌های سریف همان عناوین هستند، اما بدون سریف، این دو مورد برنده هستند.

 

گرجستان یکی از محبوب‌ترین فونت‌ها در اینترنت است که «خارج از جعبه» استفاده می‌شود، اما تایپوگرافی دقیق نیز بسیار محبوب است و به طراحان آزادی ایجاد تجربیات ظریف را می‌دهد.

 

خطوط معمولی

شایان ذکر است که علی رغم توصیه های بالا – اکثر وب سایت ها به هیچ وجه از فونت های استاندارد استفاده نمی کنند. آنها از فونت های سفارشی طراحی شده برای برندهای خود استفاده می کنند. این به این معنی است که تا زمانی که کمی در مورد کاربر تحقیق کنید – راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید نسخه خود را از رقبا متمایز کنید.

 

برو موبایل

وب تلفن همراه از قوانین مشابه وب استاندارد پیروی نمی کند و طراحان باید روش استفاده از فونت های پاسخگو را برای اطمینان از تجارب ثابت بین پلتفرم های مختلف بررسی کنند.

 

رنگ های فونت

برای گیج کردن زندگی، نکات متناقضی در مورد استفاده از رنگ فونت برای خواندن بیشتر متن وجود دارد. استانداردهای وب W3C استفاده از فونت‌هایی را توصیه می‌کند که حداقل با پس‌زمینه تضاد دارند و نسبت ۳:۱ دارند. با این حال، منابع دیگر ادعا می کنند که این واریانس زیاد می تواند ناراحت کننده باشد و حتی ممکن است بر توانایی خوانندگان نارساخوان در تجزیه و تحلیل متن تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که شما باید رنگ (با کاربران واقعی) رگه های خود را قبل از قرار دادن آنها در سنگ آزمایش کنید.

نویسنده / دارنده حق چاپ: دنی پی جی. شرایط حق چاپ و مجوز: CC BY-SA 2.0
رنگ ها باید کنتراست ایجاد کنند، اما دقیقاً چقدر کنتراست قابل بحث است. دستورالعمل های متناقضی برای این وجود دارد و برای اطمینان باید آن را با کاربران خود آزمایش کنید.

 

 

 

بردن

محتوا پادشاه است. مهم نیست که طراحی های شما چقدر عالی است یا مسیریابی شما چقدر عالی است – بدون محتوا، کاربران به جای دیگری می روند. قوانین فوق مبنای محکمی برای ارائه محتوایی فراهم می‌کند که چشم‌نواز باشد، اما مثل همیشه. جایگزینی برای تحقیق و آزمایش با کاربران نیست.

interaction-design.org

باور کنید یا نه، فونت وب سایت شما بخشی از پیام بازاریابی شما است.

به طور خاص، نقش مهمی در ایجاد هویت منحصر به فرد برند دارد. احتمالاً فونت‌های «استاندارد» خاص مرتبط با مارک‌های معروف، به‌ویژه در آرم‌های آن‌ها را متوجه خواهید شد. به عنوان مثال، فیس بوک، آمازون، دیزنی و مایکروسافت همگی فونت های متفاوتی دارند که آنها را متمایز می کند. بسیاری از آنها سفارشی ساخته شده اند و انواع فونت ها وجود دارد.

اکنون دانلود کنید: راهنمای معرفی رایگان HTML و CSS
چندی پیش، همان فونت های یکنواخت تقریباً در هر وب سایت، صرف نظر از صنعت یا برند، ظاهر می شد. اعمال فونت های منحصر به فرد دشوار بود زیرا هیچ راهی برای نمایش صحیح آنها در همه مرورگرها وجود نداشت.

امروزه، تنوع بیشتری از فونت‌های CSS و HTML ایمن برای وب وجود دارد که می‌توانید از آنها برای کمک به فرآیند توسعه وب‌سایت و بهبود برندسازی برای تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.
فونت های ایمن وب چیست؟

فونت

فونت های ایمن وب فونت هایی هستند که می توانند با هر مرورگری در هر دستگاهی سازگار شوند. با استفاده از این نوع فونت ها، طراحان و توسعه دهندگان وب اطمینان حاصل می کنند که فونت مورد نظر همیشه به درستی در صفحه وب نمایش داده می شود، حتی اگر این فونت ها بر روی رایانه کاربر نصب نشده باشند.

قبلاً، اگر کاربر فونت وب سایت شما را روی رایانه خود نصب نمی کرد، مرورگر او یک فونت عمومی را به عنوان پشتیبان نمایش می داد، مانند Times New Roman.

در نتیجه، بازاریابان نمی دانستند چگونه صفحات وب خود را به کاربر نهایی نمایش دهند. اگر محتوای صفحه به طور کامل با فونت دیگری سازگار نباشد، کاربر می تواند با عملکرد و طراحی مشکل داشته باشد. محتوا پادشاه است.

فونت های ایمن وب این مشکل را حل می کنند و در حال حاضر یک استاندارد در طراحی وب هستند. با انتخاب یک فونت امن برای وب، می توانید مطمئن باشید که متن شما همیشه همانطور که در نظر گرفته شده ظاهر می شود. بهترین بخش این است که شما فقط مجبور نیستید به فونت های سریف بچسبید. بیایید نگاهی به انواع مختلف بیاندازیم.

انواع مختلف فونت های وب چیست؟

برای فونت های ایمن وب، می توانید از فونت های serif، sans-serif، monospace، cursive، fantasy و MS استفاده کنید.Times New Roman یک فونت Serif است.
فونت های Sans-serif حاوی سریف نیستند. فونت‌های Sans-serif به راحتی روی صفحه نمایش خوانده میشوند. بنابراین در کپی وب‌سایت محبوب‌تر هستند. Arial یک فونت sans-serif است. محتوا پادشاه است.
Monospace به خطوطی اطلاق می شود که فاصله های مساوی بین شخصیت ها دارند. پیک یک فونت تک فاصله است.
Cursive به فونت هایی گفته می شود که شبیه دست خط هستند. Brush Script MT یک فونت جامد است.
فانتزی به نوارهای تزئینی بسیار سبک اشاره دارد. Luminari یک فونت فانتزی است. Trebuchet MS یک مثال است.

فونت

با پیشرفت های بسیار زیادی در طراحی وب، به راحتی می توان تعجب کرد که آیا فونت های ایمن وب قدیمی هستند یا خیر. مطمئناً فناوری وجود دارد که همه فونت ها را در وب ایمن می کند. اما این به سادگی درست نیست. بیایید بحث کنیم که چرا فونت های امن وب امروزه هنوز مهم هستند که محتوا پادشاه است.

فونت های ایمن وب ساده ترین راه برای اطمینان از تجربه کاربری ثابت در صورتی که فونت مورد علاقه شما به درستی بارگیری نمی شود، است. به عنوان مثال، تصور کنید که سایت HubSpot را در Times New Roman نشان می‌دهید – همه اینها به این دلیل است که ما فونت وب امن مورد علاقه خود را در backend ایجاد نکرده‌ایم.

در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که ممکن است بخواهید از فونت های ایمن وب استفاده کنید.

 

۱. متن HTML شما ثابت خواهد ماند.

اگر از فونت sans-serif در وب سایت خود استفاده می کنید، می خواهید یک فونت sans-serif ایمن وب را به عنوان پشتیبان خود انتخاب کنید. برای مثال بالا، HubSpot با فونت های سریف عجیب به نظر می رسد، زیرا ما فقط از فونت های sans-serif در صفحات خود استفاده می کنیم. با این حال، اگر در Verdana به HubSpot برخورد کنید، این تغییر چندان آزاردهنده نخواهد بود. محتوا پادشاه است.

 

۲. مرورگر قبل از اینکه فونت وب ترجیحی خود را به طور پیش فرض انتخاب کند چندین گزینه خواهد داشت.

همه مرورگرها یک فونت پیش‌فرض دارند که اگر به دلایلی نتوانند فایل فونت وب‌سایت شما را بارگیری کنند، آن را ارائه می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *