طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا افراد، بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند. یکی از این فعالیت‌ها مراجعه به پزشک است که امروز بیش از هر زمان دیگری رایج شده است. بستر مجازی سبب ایجاد ارتباطات بیشتری میان پزشک و بیمار می‌شود که همین امر سبب شده بعضی از پزشکان به فکر طراحی سایت برای خدمات رسانی باشند. طراحی سایت پزشکی مزایای زیادی دارد و جز سایت‌های پر بازدید محسوب می‌شود. چرا که کاربران برای یافتن سوالات پزشکی خود وارد این سایت‌ها شده و در صفحات آن جست و جو می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد طراحی سایت پزشکی بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید که میتوانید به عنوان یک مشاوره سئو نیز در نظر بگیرید.

مزایای طراحی سایت پزشکی

برخی از پزشکان میان ایجاد حساب کاربری در صفحات مجازی مانند اینستاگرام و طراحی وب سایت مردد هستند. یکی از آن طی مراحل قانونی جهت راه اندازی سایت پزشکی است. به علاوه هزینه‌های طراحی سایت‌های پزشکی نسبتا بالاست. اما امروزه روش‌های به وجود آمده که می‌تواند تا حد زیادی کاهش دهنده هزینه‌های ناشی از طراحی سایت شود. خوب است ابتدا با مزایای راه اندازی سایت پزشکی آشنا شوید.

ایجاد سیستم نوبت دهی آنلاین

مراکز درمانی با راه اندازی سایت امکان نوبت دهی آنلاین را برای بیماران فراهم می‌کنند. به این ترتیب بیمار مجبور به صرف وقت طولانی در مطب یا درمانگاه، برای دریافت نوبت نخواهد شد. در طراحی سایت پزشکی می‌توان بخشی را برای نوبت دهی طبق زمان بندی مشخص تعیین کرد و به کمک آن شرایط بهتری را برای کادر درمان و بیماران در زمینه نوبت دهی فراهم نمود.

روش‌های ارتباطی بیشتر

بسیاری از افراد در زمینه بیماری سوالات مشابه دارند. بر همین اساس می‌توان در سایت پزشکی بخشی را به عنوان سوالات متداول طراحی نمود و پاسخ آن را نیز برای بیماران به شیوه‌ای مختصر و مفید شرح داد. از طریق سایت پزشکی اطلاعات لازم و ضروری به بیمار داده می‌شود. بنابراین در وقت اعضای کادر درمان جهت پاسخگویی به بخش زیادی از سوالات، صرفه جویی خواهد شد. بارگذاری مقالاتی و محتواهای مفید اطلاعات جامعی را در اختیار بیمار و یا کاربر قرار می‌دهد که این امر در سایت‌های پزشکی قابل اجراست. به این ترتیب از تماس‌های مکرر به مراکز درمانی خودداری شده و افراد پاسخ سوال خود را در وبسایت مشاهده خواهند کرد.

آسایش بیشتر بیماران

با راه اندازی سایت پزشکی می‌توان بیمار را از شرایط حضور در مطب آگاه نمود. برای مثال می‌توان نکاتی که لازم است بیمار در پیش از حضور به مطب انجام دهد را در سایت قرار داد.

معرفی کردن دانش پزشک

از طریق سایت عملکردهای پزشک قابل اشتراک است. به ویژگی اگر فضایی برای نظرات در سایت ایجاد شود، افراد از تجربه خود در مراجعه به پزشک صحبت خواهند کرد. سایر کاربران نیز با مطالعه این تجارب احساس همدلی بیشتری کرده و نسبت به انتخاب پزشک و تیم درمان مصمم خواهند شد. از طریق سایت پزشکی خدماتی که در مرکز درمانی صورت می‌گیرد در بخش مشخصی شرح داده می‌شود. به این ترتیب بیمار با آگاهی از این خدمات تصمیم به حضور در مرکز درمانی خواهد گرفت.

امکانات سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی اشتراکاتی با سایت‌های دیگر دارد. برای مثال بخش درباره ما در هر سایتی اطلاعات جامعی از اعضای مجموعه و روش کاری گروه خواهند دارد. در سایت‌های پزشکی، درباره ما به معرفی تیم و پزشکان مجموعه، مدارک و تخصص پزشکان، رزومه کاری و سوابق، خدمات سایت و… می‌پردازد.

هر وب سایتی باید جهت ارتباط بهتر با کاربران بخشی برای ثبت نام و ورود آن‌ها را فراهم کند. این بخش کمک می‌کند تا اطلاعات مختصری از بازدیدکنندگان داشته باشید و در مواقع لزوم از طریق ایمیل یا پیامک با آن‌ها ارتباط بگیرید. در سایت‌های پزشکی بخش ثبت نام علاوه بر نشانی ایمیل و شماره تلفن، تشکیل پرونده پزشکی نیز انجام می‌شود. به این ترتیب هرگونه مشاوره تلفنی از طریق سایت با کمک سوابق پزشکی بیمار، بهتر انجام خواهد گرفت. نوبت دهی و مشاوره آنلاین از قسمت‌های مهم بسیاری از سایت‌های پزشکی محسوب می‌شود که باید از دقیق بودن آن اطمینان حاصل کرد.

علاوه بر آنچه گفته شد، سایت‌های پزشکی باید محتوای مفیدی را برای بیماران و کاربران تولید کنند تا به وسیله آن کاربران بیشتری به سایت مراجعه داشته باشند. این امر باعث بهبود جایگاه سایت در میان رقبا خواهد شد. بنابراین قرار دادن بخشی با عنوان مجله پزشکی در طراحی این سایت‌ها پیشنهاد می‌شود. موتور جست و جو روشی سریع برای رسیدن کاربر به نتیجه دلخواه است. توصیه می‌شود این ویژگی را حتما در سایت پزشکی اضافه کنید.

ویژگی یک سایت پزشکی خوب

محتوای خوب از ویژگی‌های مهم همه سایت‌های فعال است. به خصوص در زمینه پزشکی، لازم است اطلاعاتی که قرار داده موثق، غیر کپی و قابل فهم باشد. هر چه قدر زبان محتوا برای کاربر قابل فهم‌تر باشد و از لحاظ عملکردی مفید واقع شود، کاربر رغبت بیشتری برای جست و جو در صفحات سایت پیدا خواهد کرد.

علاوه بر محتوا فضای سایت نیز حائز اهمیت است. سعی کنید در طراحی سایت پزشکی از جلوه‌های بصری و محتوای تصویری و ویدئویی استفاده کنید تا سایت برای کاربرد خسته‌کننده و حوصله سر بر نباشد. بهتر است محتوا و تصاویر استفاده شده در سایت امید بخش بوده و کاربر را دچار تشویش و نگرانی نکنند. با به کار بردن رنگ‌های شاد یک فضای مطلوب برای مراجعه کنندگان سایت به وجود آورید.

یکی از مهم‌ترین نکات در سایت‌های پزشکی ایجاد راه ارتباطی معتبر و مطمئن برای بیمار است. شماره تلفن مطب و آدرس دقیق آن را در سایت قرار دهید. در صورتی که صفحاتی در فضای مجازی دارید، لینک آن را قرار داده تا کاربر ارتباطش را با شما حفظ کند. در صورت امکان لوکیشن مطب یا مرکز درمانی را در سایت بارگذاری کنید.

قیمت سایت پزشکی

هر سایت قدرتمندی نیازمند پشتیبان قوی دارد. سایت‌های پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین تیم پشتیبانی مشخصی را برای سایت مشخص کنید تا در ساعات مشخصی از شبانه روز پاسخگوی سوالات کاربران باشند.

بهینه‌سازی سایت پزشکی ارتباط مستقیمی با دیده شدن آن دارد. بنابراین سعی کنید طبق الگورتیم‌های گوگل پیش روی کرده تا رتبه خوبی در آن بدست آورید. انجام تمامی موارد گفته شده نیاز به تخصص دارد. بنابراین سعی کنید طراحی سایت پزشکی را به افراد دارای تجربه و حرفه‌ای بسپارید تا عملکرد مطلوبی را بدست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *