advertising-on-social-networks

تبلیغ در شبکه های اجتماعی +۷ ایده برای هر کسب و کاری

در این مقاله سرپ لنسر درباره ۷ ایده تبلیغ در شبکه های اجتماعی برای هر نوع کسب و کاری صحبت خواهیم کرد. این ایده های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی به شما کمک میکند از بیهوده کار کردن جلوگیری کنید. بازاریابی اجتماعی خود را درست شروع کنید. دلایل زیادی برای استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار شما وجود دارد. تحقیقات نشان میدهد که حتی تعامل کوتاه با برند شما در شبکه اجتماعی منجر به افزایش آگاهی و وفاداری به برند می‌شود و بر رفتار خرید تأثیر می‌گذارد. این خبر خوبی برای شماست زیرا مردم بیشتر از همیشه زمان خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. بیش از ۲ ساعت در روز که ۳۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۵ است.
در اینجا ۷ ایده تبلیغاتی شبکه های اجتماعی برای بررسی و نحوه اجرای آنها آورده شده است. تمام ابهمات ذهن شما را از بین خواهد برد. پس با ما همراه باشید.
اگر به تبلیغات اینترنتی علافه دارید یا اگر برای کسب و کارتان میخواهید به صورت اینترنتی تبلیغ کنید. به صفحه تبلیغات اینترنتی مراجعه کنید.

advertising-on-social-networks-opportunities-601bc9d146e00

چرا کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید؟

خوب، اما اول، چرا زحمت بکشید؟
برای شروع، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ ۱۳.۲ درصد افزایش یافته است که افزایش ۴۹۰ میلیون نفری را نشان میدهد! این بدین معناست که بیش از نیمی از جمعیت زمین در حال حاضر از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند.

کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان

داشتن مخاطبان زیادی برای اشکال زندگی مبتنی بر کربن یک چیز است، اما مزایای واقعی شبکه های اجتماعی در اینجا آمده است:

۱. جذب مشتریان جدید

حدس بزن چی شده؟ مشتریان در حال حاضر در شبکه های اجتماعی به دنبال شما هستند. ۴۴ درصد از کاربران اینترنت به طور مرتب برندها را در شبکه های اجتماعی جستجو می کنند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای با کیفیتی را که آنها می خواهند ارائه کنید و یک محصول یا خدمات نیمه مناسب (خوب، کاملا مناسب) دریافت کنید. ناز – خوب!

۲. ایجاد وفاداری به برند

مصرف کنندگان می خواهند همه چیز را در مورد شما بدانند. به گفته مک کینزی، مصرف کنندگان – به ویژه نسل Z – اصالت را بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل هستند.
آنها نیازی به ۵۰۰ پست در مورد آخرین فروش ندارند. آنها می خواهند بدانند تعهدات زیست محیطی و خیریه شما چیست. آنها می خواهند ببینند که شما طرفدار چه هستید و چگونه با کارمندان خود رفتار می کنید.
شبکه اجتماعی بهترین راه برای برقراری ارتباط با ارزش‌های شما و ساختن برند خود با مشتریان از طریق قیف بازاریابی شما هستند.

۳. سرنخ ها و فروش پیشرو

شبکه های اجتماعی بازده سرمایه گذاری عالی را فراهم می کنند و من نمی توانم دروغ بگویم دوستان. ایجاد مخاطب و نشان دادن کالاهایتان چه فایده ای دارد مگر اینکه به هر حال خسته کننده شود؟
چندین مطالعه تأیید می کنند که وقتی در ارتباط با یک استراتژی بازاریابی یکپارچه استفاده می شود، شبکه های اجتماعی مستقیماً بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد.
استفاده از شبکه های اجتماعی در حال حاضر مهم تر از همیشه است. بسیاری از هزینه‌های ما در طول همه‌گیری COVID-19 به صورت آنلاین تغییر کرده است و انتظار می‌رود که این امر ادامه یابد. بازار تجارت الکترونیک جهانی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۲۵ درصد رشد کرد که دلیل آن ضرورت تعطیلی فروشگاه ها و خدمات در بیشتر کشورها بود.

advertising-on-social-networks-default

۷ ایده تبلیغ در شبکه های اجتماعی برای هر نوع کسب و کاری 😍

۵ مرحله برای تبلیغ کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی

چگونه می‌توانید از آخرین رونق شبکه های اجتماعی برای افراد بیشتر و پول بیشتر برای جابجایی آنلاین استفاده کنید؟
در اینجا نقشه راه شما برای موفقیت اجتماعی (به هر حال برای تجارت شما) آمده است.

مرحله اول: یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی ایجاد کنید

تو به برنامه نیاز داری مرد
تهیه یک برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی نیازی به پیچیده بودن ندارد. حداقل، برنامه شما باید شامل موارد زیر باشد:
فهرست اهداف قابل اندازه گیری
شخصیت های مشتری (در تلاش برای رسیدن به چه کسی هستید؟ آنها چه چیزی را دوست دارند/از چه چیزی خوششان نمی آید؟ آنها چه کسانی هستند؟ شما احتمالاً شخصیت های متعددی دارید.)
تحلیل رقابتی.
یک استراتژی محتوا برای موضوعات و انواع قالب های محتوایی که به اشتراک خواهید گذاشت.
تقویم تحریریه که تعداد دفعات انتشار و همچنین مسئول تولید محتوا را فهرست می کند.

مرحله ۲: بهترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

برای هر کسب و کاری در شبکه های اجتماعی مکانی وجود دارد، اما همه جا نیست. به نفع شماست که چند پلتفرم انتخاب شده را بشناسید و روی آنها تمرکز کنید که نتایج مورد نظر شما را به ارمغان می آورد.
“پس… کدام یک برای من مناسب است؟” آیا چیزی است که می خواهید در مورد من بپرسید، درست است؟
این چیزی نیست که بتوانید در گوگل جستجو کنید، دوست. اما پاسخ ساده است: مشتریان ایده آل شما در کجا به صورت آنلاین معاشرت می کنند؟ به احتمال زیاد، تنها یک یا دو پلتفرم اصلی بیش از ۹۰ درصد از بازگشت سرمایه در شبکه های اجتماعی شما را تولید می کنند.
اگر مطمئن نیستید که پایگاه کاربری ایده آل شما کجاست، به مرحله ۱ برگردید و ابتدا تحقیقات بازار را انجام دهید.
advertising-on-social-networks_456779230

مرحله ۳: بازاریابی خودکار را با ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی انجام دهید

خوب، شما یک برنامه و مکان دارید. زمان نشان دادن همچنین ممکن است کار تیم شما را برای پایبندی به تقویم تحریریه تا حد امکان آسان‌تر کند.
خودکارسازی بازاریابی شبکه های اجتماعی با ابزارها به این معنی است که می توانید با یک تیم بازاریابی اجتماعی کوچکتر کارهای بیشتری انجام دهید. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم، مغز شما را نیز صرفه جویی می کند.
Hootsuite به شما امکان می دهد تا نتایج محتوای خود را در تمام کانال های شبکه های اجتماعی خود برنامه ریزی، زمان بندی و پیگیری کنید. همچنین دارای ویژگی های عالی دیگری مانند گوش دادن اجتماعی است تا ببینید مردم در مورد شما آنلاین چه می گویند. حتی می‌توانید به نظرات و پیام‌های مربوط به همه حساب‌های خود از یک صندوق ورودی مرکزی پاسخ دهید.
بله، یک طرح رایگان وجود دارد، بنابراین حتی اگر بودجه کمی دارید، همچنان باید آن را امتحان کنید.

مرحله ۴: تعامل!

شبکه های اجتماعی باید اجتماعی باشند. # نقل قول
پشت محتوای تبلیغاتی خسته کننده پنهان نشوید. بیرون بروید و با مشتریان خود صحبت کنید. در مورد راه اندازی محصول جدید یا ایده های جدید جدید نظر بخواهید. در مرحله بعد، بازخوردی را که دریافت کرده‌اید تأیید کنید و نحوه انجام آن را نشان دهید.
برند زیبایی Glossier این کار را با گوش دادن به بازخورد مشتریان، ایجاد محصولاتی برای برآورده کردن این نیازها و سپس انتشار در مورد آنها، بدون نقص انجام می دهد.
هیچ دستور العملی برای وفاداری به برند بهتر از این نیست که مخاطب احساس کند شنیده می شود.
what-to-consider-when-launching-advertising-on-social-networks

مرحله ۵: پیشرفت را نظارت کنید

شبکه های اجتماعی همیشه در حال تغییر هستند. چیزی که الان کار می کند ممکن است فردا نباشد. و شما همه این اهداف را از مرحله ۱ تا پیگیری پیشرفت دارید، درست است؟
با تجزیه و تحلیل تجزیه و تحلیل و نتایج خود، می توانید ببینید که مخاطبان شما به چه چیزی بهترین پاسخ را می دهند. مناطقی را برای تنظیم استراتژی خود مشخص کنید.
حداقل، ماهانه در:
اصول اولیه: تعداد فالوورها، سود/زیان، نرخ تعامل، ارسال مجدد/اشتراک‌گذاری، نظرات، لایک.
موارد پیشرفته: عملکرد کمپین چند کاناله، فروش قابل انتساب به بازاریابی شبکه های اجتماعی، و توسعه ارزش ویژه برند.
اشکالی ندارد که در طول زمان اهداف خود را تغییر دهید یا زمانی که برنامه اولیه شما آنطور که انتظار داشتید عمل نمی کند، استراتژی را تغییر دهید. فقط مطمئن شوید که تصمیمات خود را با داده ها پشتیبان کنید.
۷ ایده تبلیغ در شبکه های اجتماعی برای هر نوع کسب و کاری 😍
Using-Influencers-for-advertising-on-social-networks

شبکه های اجتماعی به درستی تبلیغ می شوند: ۷ ایده طلایی

آیا فکر می‌کنید فقط «برندهای باحال» آن را در شبکه‌های اجتماعی از بین می‌برند؟ برای جذب مخاطبان ارزشمند، نیازی به تهیه یک محصول فنی فانتزی یا ساخت بهترین ناچوهای جهان ندارید.
در ایده های محتوای اجتماعی گیر کرده اید؟ بگذارید این هفت مثال راهنمای شما باشد.

۱. میزبان یک هدیه

انواع مختلفی از مسابقات شبکه های اجتماعی وجود دارد که می توانید اجرا کنید، از “لایک و نظر برای ورود” گرفته تا درخواست از مردم برای به اشتراک گذاشتن پست شما، تگ کردن یک دوست، پر کردن فرم در صفحه فرود و غیره.
نکته: قبل از برگزاری مسابقه، حتما قوانین پلتفرم را برای انجام آن مطالعه کرده و به آن پایبند باشید.
کفی های Esker با مسابقه “لایک و تگ” که به راحتی قابل پیگیری است، کار خوبی انجام می دهد. آنها جایزه ای را انتخاب کرده اند که برای نوع خاصی از افراد که اتفاقا مشتری ایده آل آنها نیز هستند، جذاب است. این احتمال زنده ماندن فالوورهای جدید آنها در دراز مدت را افزایش می دهد.
این استراتژی را دریابید
هدف را انتخاب کنید. آیا می خواهید فالوورهای بیشتری داشته باشید؟ آدرس ایمیل دریافت می کنید؟ ویروسی شدن؟ محتوای تولید شده توسط کاربر را جمع آوری کنید؟
محتوای خود را برای رسیدن به این هدف تنظیم کنید. به دست آوردن فالوورهای بیشتر می تواند یک تصویر ساده “لایک و اشتراک گذاری” در فید شما باشد. سایر مسابقات ممکن است نیاز به برنامه ریزی بیشتری داشته باشد.
نتایج را پس از اتمام تجزیه و تحلیل کنید. به هدفت رسیدی؟ چرا که نه؟ دفعه بعد چه چیزی را می توانید بهبود بخشید؟
advertising-on-social-networks-influencer-marketing

۲. اینفلوئنسر مارکتینگ را امتحان کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ اینجاست که بماند. ارزش بازار جهانی محتوای اینفلوئنسر در حال حاضر ۱۳.۸ میلیارد دلار است که بیش از دو برابر سال ۲۰۱۹ بود.
برخی می گویند که اینفلوئنسر مارکتینگ ناصادقانه به نظر می رسد و در برخی موارد ممکن است اتفاق بیفتد. شما می خواهید از ظاهر “جایگاه محصول” دور شوید. بله
اما وقتی اینفلوئنسر مارکتینگ به خوبی انجام شود، معتبرترین نوع بازاریابی دیجیتالی است که می توانید انجام دهید. و موثرترین آنها نیز: به عنوان مثال، ۵۵ درصد از خریداران اینستاگرام پس از دیدن یک اینفلوئنسر که آنها را پوشیده، لباس خریداری کردند.
رمی بدر در سال ۲۰۲۰ با سریال خنده‌داری که «کلکسیون‌های واقع‌گرا» می‌نامد، به شهرت Tiktok رسید که اکنون بیش از ۴۰ میلیون بازدیدکننده داشته است. آن‌ها نشان می‌دهند که برندهای مد معروف در یک فرد معمولی در مقایسه با تصاویر معمولی و حرفه‌ای که اغلب شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند، چه شکلی هستند. برای هر کسی که تیپ بدنی مشابهی با رمی دارد، پست های او بسیار قابل ارتباط است و از دیدن او در شبکه های محبوب استقبال می شود.
تفسیر خنده‌دار او همچنین چیزی است که محتوا را قابل اشتراک‌گذاری و ویترینی عالی از برندسازی می‌کند.
advertising-on-social-networks-influencer-marketing-6135cfb1e06cc-sej-1520x800
این استراتژی را دریابید
از کوچک شروع کنید: با اینفلوئنسرهای میکرو (۱۰۰۰۰ دنبال کننده و کمتر) ارتباط برقرار کنید و در ازای یک پست، محصولات رایگان ارائه دهید.
برای به دست آوردن نتایج بیشتر، بودجه بازاریابی را برای اینفلوئنسرها اختصاص دهید و یک کمپین متحد ایجاد کنید تا همزمان با چندین اینفلوئنسر راه اندازی شود.
این برای همه مشاغل کار می کند، نه فقط مد. خلاق باش!
اگر میخواهید ادمین حرفه ای اینستاگرام شوید یا به یک ادمین برای پیجتان نیاز دازید. به صفحه ادمین اینستاگرام مراجعه کنید.

۳. از محتوای تولید شده توسط کاربر بهره ببرید

سخت ترین بخش مدیریت یک شبکه اجتماعی برای یک کسب و کار چیست؟ البته ساخت محتوای واقعی
پس چرا به مشتریان خود اجازه نمی دهید آن را برای شما بسازند؟
این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان (و قدرت ذهنی) می شود، بلکه به ایجاد جامعه ای پیرامون برند شما نیز کمک می کند. اگر ارتباط واقعی با مشتریان خود داشته باشید، آنها از دیدن عکس های خود در صفحه شما لذت خواهند برد.
اینگونه خدمات خود را تبلیغ می کنید بدون اینکه به همه فریاد بزنید “هی! این کاری است که من انجام می دهم!”
پست از Adams Off-Road Shop به ظرافت اشاره می کند که فروشگاه کار تفسیر را انجام داده است، اما تمرکز بر سفر مشتری به قطب شمال (قطب شمال!) است – چیزی که دیگر علاقه مندان به آفرود برای بررسی آن از پیمایش دست می کشند.
حتی پیپ های معمولی. اگر این مرد به اندازه کافی به این فروشگاه اعتماد می کرد تا به سمت قطب شمال برود، احتمالاً با لندرور ۴×۴ خود برای یک سرسره هفتگی از تپه به سمت Whole Foods به آنها اعتماد می کردم.
این استراتژی را دریابید
قبل از اشتراک‌گذاری عکس‌های مشتری، اجازه بخواهید.
کپشن را روی مشتری خود متمرکز کنید نه اینکه خودتان را تبلیغ کنید.
مشتری خود را تگ کنید تا عکس را به او بدهید.

۴. در زمینه خود متخصص شوید

اگر داغ ترین نیستید، باهوش ترین باشید. توصیه دبیرستان؟ قطعا. اما با شبکه های اجتماعی نیز کار می کند.
با تمرکز بر آموزش، ارزش فوری اضافه می کنید. برنامه ردیابی بودجه Mint با نکات مالی شخصی که مخاطبان Millennial/Generation Z را هدف قرار می دهد، به خوبی کار می کند.
هر پست مربوط به شخصی است که به دنبال صرفه جویی در هزینه است (یعنی کسانی که به یک برنامه بودجه نیاز دارند). علاوه بر این، آن‌ها با جلوه‌های بصری جالب تلاش می‌کنند و با مم‌های فراوانی که در میان محتوای غنی‌تر پرتاب می‌شوند، آن را خنده‌دار می‌کنند.
promote-business-advertising-on-social-networks-3-620x633
این استراتژی را دریابید
آنچه را که مشتریان شما می خواهند بدانند پیدا کنید.
برای آموزش این موضوع به آنها محتوای تازه و کاربردی ارائه دهید.
محتوای شبکه های اجتماعی خود را بیش از حد تبلیغاتی نکنید. تمرکز باید بر آموزش مشتری باشد نه فروش. این به طور طبیعی در طول زمان از ساختن برند به این روش ناشی می شود.
۷ ایده تبلیغ در شبکه های اجتماعی برای هر نوع کسب و کاری 😍

۵. دلقک کلاس باشید

هیچ چیز مانند طنز برای به اشتراک گذاشتن ارزشی ندارد. مطالعات نشان می دهد که بازاریابی خنده دار توجه بیشتری را به خود جلب می کند و یادآوری برند را افزایش می دهد. با این حال، مانند همه چیز، تناسب کلیدی است.
میم ها روشی آسان و محبوب برای خنده دار بودن در شبکه های اجتماعی هستند. تمرکز باید روی خنداندن مخاطبان به کاری مرتبط با کاری باشد که انجام می‌دهید، بدون اینکه فروش باشد.
OkCupid با این میم ساده و خنده دار که طرفدارانش مطمئناً با آن ارتباط برقرار می کنند او را از پارک بیرون می کند (درسته، همه ما؟):
شما همچنین می توانید محتوای خنده دار اصلی خود را ایجاد کنید، مگر اینکه نتوانید. یعنی شما را نمی شناسم، شاید خنده دار نیستم.
دستیابی به این امر در درازمدت سخت است، مگر اینکه واقعاً سرگرم کننده باشید، یا یک تیم بازاریابی / اتاق فکر کمیک عالی داشته باشید تا از حجم پست هایی که باید بنویسید همگام باشید.
یکی از برندهایی که این کار را واقعاً به خوبی انجام می دهد Innocent Drinks است که برای تعامل با مخاطبان خود به حس شوخ طبعی خود متکی است.
محتوای ویدیویی خنده دار بسیار مؤثر است، اگرچه پیچیده ترین برای تولید است. شما می توانید هر کاری انجام دهید، از Tiktok یا Instagram Reel گرفته تا فیلمبرداری حرفه ای از YouTube، که قدرت ماندگاری بالایی دارند.
تبلیغ باشگاه Dollar Shave برای “تیغه های ما عالی هستند” نمونه ای کلاسیک از بازاریابی خنده دار موفق است.
در نهایت می توانید مسیر خاردار را طی کنید. برندهای بزرگ Wendy’s و Netflix اغلب در حال بازگشت سریع به خصوص در توییتر دیده می شوند. با این حال، گفتن چیزی اشتباه می تواند شما را در حالت آب داغ قرار دهد. قبل از استفاده از این استراتژی مطمئن شوید که به مدیر شبکه های اجتماعی خود به زندگی خود – یا حداقل سود خود – اعتماد دارید.
لطفاً این پست را متوقف کنید وگرنه من مجله خودم را خواهم ساخت https://t.co/ZwCyHEXmnY
– MoonPie (@MoonPie) 28 ژانویه ۲۰۲۰
این استراتژی را دریابید
مطمئن شوید که شوخ طبعی شما توهین آمیز نیست، در غیر این صورت دوباره شما را گاز می گیرد.
برای میم‌ها، آن‌ها را با یک شرح کوتاه و شوخ‌آمیز همراه کنید. تمرکز روی عکس است، نه کپی شما.
اگر بودجه دارید، استراتژی تولید اینستاگرام Reels، Tiktok یا YouTube را در نظر بگیرید. سازگاری در این فرمت‌ها کلیدی است، بنابراین به محض شروع، ویدیوهای خود را ظاهر کنید.

۶. پروانه اجتماعی باشید

از مخاطبان خود سؤال بپرسید، به نظرات آنها پاسخ دهید و هر روز شرکت کنید.
تعامل با مخاطبان نشان می دهد که برای آنها ارزش قائل هستید و می دانید که آنها دلیل موفقیت شما هستند.
نایک در اینجا با یک حساب خدمات مشتری مجزا می درخشد که به سوالات ۲۴/۷ به سه زبان مختلف پاسخ می دهد.
استارباکس موفق شده است مهر شخصی را در حساب های خود حفظ کند، که با داشتن ۱۷ میلیون دنبال کننده، این کار کوچکی نیست. آن‌ها به نظرات پست‌ها و پیام‌های مستقیم پاسخ می‌دهند، و برخلاف بسیاری از برندها – با خیال راحت در بخش نظرات گفتگوهای سختی داشته باشید.
این استراتژی را دریابید
برای ارتباط با مشتریان تلاش کنید.
به نظرات و پیام های مستقیم به طور منظم پاسخ دهید.

۷. نشان دهید که چقدر عالی هستید (متواضعانه)

پس به خودت لاف بزنی؟
نه، این لاف زدن نیست. مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری در مورد محل خرج کردن پول خود آگاه هستند. آن‌ها می‌خواهند از شرکت‌هایی حمایت کنند که باورهایشان را به اشتراک بگذارند و از رفاه خود برای انجام کارهای خوب در جهان استفاده کنند.
خوب، ممکن است برخی بخواهند کار بدی انجام دهند، اما هر چه باشد. اکثرا خوبه
می توانید در مورد موسسات خیریه ای که از نظر مالی حمایت می کنید یا موضع خود در مورد مسائل عدالت اجتماعی پست کنید یا یک کمپین بازپرداخت راه اندازی کنید. خرده‌فروشی در فضای باز REI با راه‌اندازی کمپین #OptOutside خود برای جمعه سیاه ۲۰۱۵ سرفصل خبرها شد.
آنها تمام فروشگاه های خود را در بزرگترین روز خرید سال تعطیل کردند. هدف؟ برای اینکه مردم را به بیرون، در طبیعت و دور از مصرف گرایی پشت بلک فرایدی بکشانیم.
بدترین فیلم تاریخ یا نابغه؟ معلوم شد: نابغه.
این کمپین نه تنها توجه شبکه ها را در همه جا به خود جلب کرده است، بلکه اکنون یک رویداد سالانه است که با صدها سازمان غیرانتفاعی برای ترویج پایداری و تفریحات در فضای باز مشارکت می کند.
این کمپین جسورانه به این دلیل کار می‌کند که با ارزش‌های شرکت و ارزش‌های مخاطب هدف همخوانی دارد. مثل کره بادام زمینی و ژله عزیزم.
۷ ایده تبلیغ در شبکه های اجتماعی برای هر نوع کسب و کاری 😍
promote-business-advertising-on-social-networks-1-620x346promote-business-advertising-on-social-networks-2-620x346
این استراتژی را دریابید
در مورد اپتیک عدالت اجتماعی منتشر نکنید. فقط نکن. آنچه را که می گویید باور کنید و اقدام کنید.
برای واکنش متقابل آماده باشید. همه با موضع شما موافق نیستند. (اما کسانی که موافق هستند، خوب است.)
برای شرط‌بندی مطمئن‌تر، به جای آن، پول را به مؤسسات خیریه بدهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *