gift-giving-on-instagram

۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

در این مقاله سرپلنسر ۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام را به شما معرفی میکنیم که با ترفند هدیه دادن کسب فالوئر کنید. اگر میخواهید به مدیریت پیج اینستاگرام نگاه اجمالی داشته باشید، حتما به این صفحه مراجعه کنید. چند راه قابل اعتمادتر برای افزایش فالوور اینستاگرام شما نسبت به برگزاری مسابقه وجود دارد. هدایای اینستاگرام با مخاطبان فعلی شما تعامل ایجاد می کند و در عین حال بازدیدها و فالوورهای جدید بی شماری را جذب می کند. این یک راه آزمایش شده و واقعی برای افزایش تعامل به روشی است که الگوریتم اینستاگرام نمی تواند متوجه آن نشود.

چرا باید هدیه اینستاگرام را اجرا کنید؟

هدایای اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا به چند KPI اینستاگرام دست پیدا کنید. در اینجا مهمترین دلایلی است که باید در نظر بگیرید که مسابقات اینستاگرام را در استراتژی خود قرار دهید:
دنبال کنندگان خود را افزایش دهید
برگزاری یک هدیه در حساب اینستاگرام خود یک راه عالی برای افزایش مخاطبان شما است. مسابقات تمایل دارند بینندگان جدیدی را به صفحه شما جذب کنند.
در مثال زیر، قهوه ضد گلوله از شرکت کنندگان خواسته است تا برای شرکت در هدایای خود، یکی از دوستان خود را در یک نظر تگ کنند:
برخی از کاربران تگ شده دوستان خود را تگ کردند و این هدیه را تمدید کردند. بالاخره چه کسی مسابقه را دوست ندارد؟ چشم انداز برنده شدن در چیزی، کاربران را جذب می کند و به آنها فرصتی می دهد تا برند شما را بشناسند.
Instagram-giveaway-gift-giving-on-instagram-620x1102
۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

مخاطبان خود را جذب کنید

هدایا بنا به ماهیت خود به مخاطبان شما فرصتی برای تعامل با برند و محتوای شما می دهند. مطمئناً می توانند تعامل الگوریتم پسند را در قالب لایک و کامنت دریافت کنند. اما مهمتر از آن، می تواند نوعی مشارکت را تشویق کند که با آمار قابل اندازه گیری نیست.
مسابقات و هدایا می توانند به تعامل واقعی کاربر اجازه دهند و مخاطبان شما را به صفحه، برند شما و روح شما نزدیکتر کنند. آنها مردم را وادار می کنند که در رسانه های اجتماعی و خارج از شبکه های اجتماعی در مورد کاری که برند شما انجام می دهد صحبت کنند و می توانند آگاهی کلی از برند را هم برای آنلاین و هم برای خرده فروشی افزایش دهند.
همچنین این یک راه عالی است تا به مخاطبان خود بفهمانید که حمایت آنها قابل قدردانی است.
جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربر
مسابقات می تواند فرصت خوبی باشد تا به مخاطبان اجازه دهید محتوای (رایگان و خلاقانه) برای صفحه شما ایجاد کنند. چه مسابقه کپشن، عکاسی یا هنری، راهی برای جذب طرفداران خلاق شماست.
به‌علاوه، دنبال‌کنندگان شما از دیدن آن لذت خواهند برد – UGC به‌عنوان اثبات اجتماعی عمل می‌کند و به دنبال‌کنندگان و بازدیدکنندگانی که برای اولین بار حساب کاربری دارند نشان می‌دهد که نام تجاری شما مورد علاقه جامعه است.
gift-giving-on-instagram-Instagram-giveaway

۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

نحوه تنظیم هدیه اینستاگرام

۱. برای مسابقه خود برنامه ریزی کنید

شما می خواهید با تعریف برنامه رقابت شروع کنید. این شامل انتخاب نوع محتوایی است که می خواهید پخش کنید. همچنین باید محدودیت های زمانی را تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که زمان و تاریخ پایان مسابقه مشخص است و در انتخاب برنده به آن پایبند باشید.
شاید مهمتر از همه، شما بخواهید هدفی تعیین کنید. هدف شما از این رقابت چیست؟ فالوور بیشتر؟ افزایش تعداد فروش برای یک محصول یا خدمات خاص؟ هر چه هست، زودتر بفهمید که می خواهید چه چیزی به دست آورید. این امر ردیابی موفقیت مسابقه را بسیار آسان تر می کند.

۲. تنظیم قوانین

هر مسابقه ای قوانینی دارد. مال شما فرقی نخواهد کرد خواه مهلت ورود باشد یا کاری که دنبال کنندگان شما باید انجام دهند، مطمئن شوید که واضح و خوانا باشد.
هنگام ارسال پست در مورد هدیه در اینستاگرام، ممکن است ایده خوبی باشد که دستورالعمل ها را در کپشن قرار دهید (مانند مثال زیر). این کار باعث می شود فالوورهای شما راحت تر آنها را پیدا کنند.
هنگامی که مسابقه را در وب سایت خود، صفحه فرود سفارشی یا سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، ممکن است بهترین کار این باشد که قوانین مهم را از قبل درج کنید. اگر این امکان پذیر نیست، کاربران را به عنوان پست هدیه یا هر جای دیگری که قوانین تنظیم شده است هدایت کنید.
اگر مسابقه شما فقط برای مناطق جغرافیایی خاصی باز است، حتماً آن اطلاعات را درج کنید.

۳. یک جایزه انتخاب کنید

این قسمت باید سرگرم کننده باشد! تصمیم بگیرید که دنبال کنندگان شما برای چه چیزی رقابت خواهند کرد. این می تواند یک محصول، انواع محصولات، یک کارت هدیه یا چیز دیگری باشد. فقط مطمئن شوید که جایزه ای را انتخاب کنید که مسابقه اینستاگرام شما را ارزشمند کند.
همچنین عاقلانه است که اطمینان حاصل کنید که جایزه با برند شما مرتبط است. جوایز عمومی مانند پول نقد یا کارت های هدیه آمازون، دنبال کنندگان تصادفی را جذب می کند که به دنبال فرصتی برای کسب درآمد سریع هستند. ارائه محصولات و جوایز مرتبط با موضوع صفحه شما موثرتر است. این تضمین می کند که هر کسی که شما را وارد می کند و شما را در مسابقه دنبال می کند در کاری که انجام می دهید درگیر است.
این تضمین می کند که تعداد زیادی از مشتریان بالقوه به صفحه شما می آیند – و به دنبال کنندگان فعلی شما برای وفاداری آنها پاداش می دهید!

۴. مسابقه خود را تبلیغ کنید

اکنون که تصمیم گرفتید از چه چیزی صرف نظر کنید، وقت آن است که مطمئن شوید که مردم می دانند که در حال تسلیم شدن هستید، برای شروع! تا جایی که امکان دارد مسابقه خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید. شما می‌خواهید آن را در استوری اینستاگرام و همچنین در هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری که برندتان استفاده می‌کند به اشتراک بگذارید.
در این مثال، Daily Hive یک فید اینستاگرام را تبلیغ می کند که هدیه خود را با یک داستان مشابه نشان می دهد:
۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

۵. ورودی ها را با ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی پیگیری کنید

اگر مسابقه‌ای را اجرا می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید که اعداد مشخصی را ببینید که چگونه به ترافیک صفحه شما کمک می‌کند.
Hootsuite منبع عالی برای کمک به اجرا و پیگیری مسابقات است. پست های مسابقه را می توان با استفاده از Planner برنامه ریزی کرد. نظرات را می توان در صندوق ورودی ردیابی کرد و به آنها پاسخ داد، ذکرها/استفاده از هشتگ را می توان در جریان ها ردیابی کرد.
درباره اینکه Hootsuite چگونه می تواند به شما در مسابقات اینستاگرام (و همچنین سایر تلاش های رسانه های اجتماعی شما) کمک کند، بیشتر بیاموزید:

نحوه ایجاد قوانین هدیه در اینستاگرام

قبل از راه اندازی مسابقه اینستاگرامی خود، باید مطمئن شوید که قوانین و نکات درست را رعایت کرده اید. به هر حال، قوانینی پیرامون مسابقات وجود دارد که باید حتماً از آنها پیروی کنید.
در اینجا نکاتی وجود دارد که در مورد هدیه در اینستاگرام باید از آنها اجتناب کنید.

قانون را رعایت کنید

ممکن است احمقانه به نظر برسد اما قوانینی در مورد مسابقاتی که برندها حتی از طریق اینستاگرام برگزار می کنند وجود دارد. این با این واقعیت که این قوانین اغلب مختص سایت هستند، پیچیده تر می شود. این می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد و به ویژه هنگام برخورد با ورودی های بین المللی چالش برانگیز می شود.
هیچ رویکرد یکسانی برای اطمینان از اینکه با میزبانی مسابقه خود هیچ قانونی را نقض نمی کنید وجود ندارد. شما باید خودتان جستجو کنید و ممکن است استخدام وکیل برای کمک به شما مفید باشد. اطمینان از اینکه همه مبانی قانونی خود را پوشش می دهید می تواند در گرفتن هدایای موفق اینستاگرام حیاتی باشد.

شفاف سازی کنید که اینستاگرام در مسابقه شرکت نمی کند

این مهم است! اینستاگرام مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای هر نوع تبلیغاتی دارد که روی برنامه اجرا می‌شود. شما باید روشن کنید که هدایای شما “به هیچ وجه حمایت مالی، تایید، مدیریت یا مرتبط با اینستاگرام نیست.”

از اینستاگرام درخواست پشتیبانی نکنید

با توجه به قانون فوق، اینستاگرام در مورد هدایا خیلی درگیر نیست. آنها بیان می کنند که “اگر از خدمات ما برای مدیریت تبلیغات خود استفاده می کنید، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهید.” به همین دلیل ضروری است که مطمئن شوید قوانین خود را از قبل تعریف کرده اید و تحقیقات حقوقی خود را انجام داده اید. در صورت بروز مشکل در فلاش، باید آنها را برطرف کنید.
اینستاگرام نیز به هیچ یک از سوالات مربوط به مسابقه پاسخ نخواهد داد. خط‌مشی محتوای اینستاگرام بیان می‌کند که آن‌ها “به شما در مدیریت تبلیغ شما کمک نمی‌کنند و نمی‌توانند در مورد اینکه آیا برای استفاده از محتوای کاربر رضایت لازم است یا چگونه رضایت لازم را دریافت کنید، به شما مشاوره نمی‌دهند.”
باز هم، به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که قوانین خود را قبل از راه اندازی هدایا درک کرده اید.
۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

۷ ایده برای مسابقه اینستاگرامی

اکنون که با بخش خسته کننده تمام شده اید، سرگرمی می تواند شروع شود! مسابقات و هدایای اینستاگرامی می تواند راهی هیجان انگیز برای تعامل با مخاطبان هدف شما باشد. در اینجا تعدادی از بهترین و مطمئن ترین پیشنهادات رایگان برای بازی وجود دارد.

۱. برای برنده شدن، لایک کنید و/یا نظر بدهید

نیازی به پیچیده کردن مسائل نیست.
یکی از محبوب‌ترین شکل‌های هدایای اینستاگرام بسیار ساده است: به شرکت‌کنندگان هدایت می‌کنید تا پست را لایک کنند و/یا روی آن نظر بگذارند تا وارد شوند. این فرمت مسابقه برای همه شرکت کنندگان آسان است. مشترکین مجبور نیستند کار زیادی انجام دهند تا نام خود را در ترکیب قرار دهند. بعلاوه، برای ردیابی ورودی ها، نیازی به ردیابی هشتگ های اینستاگرام یا هر چیز دیگری ندارید.
Film Companion یک شکل ساده و موثر از تعامل با طرفداران است. تمام ۳۰۰۰۰۰ فالوور شما که باید وارد شوند، پست را لایک کرده و نقل قول فیلم بالیوودی مورد علاقه خود را در نظرات ارسال کنید.
افزودن نظر به الزامات، راه خوبی برای حذف ربات‌های اینستاگرام و هر کسی است که به‌صورت انبوه در مسابقات تصادفی شرکت می‌کند. هر گونه نیاز برای نوع خاصی از نظر مانند فیلم بالا بالیوود خوب است. همچنین منجر به تعامل با پست می شود که به الگوریتم کمک می کند تا محتوای شما را مورد پسند قرار دهد.

۲. مسابقه شرح عکس

مسابقات کپشن برای ایجاد تعامل مستقیم با مخاطبان ایده آل هستند. ساده است: یک عکس پست کنید و از کاربران بخواهید که شرح کامل را اضافه کنند.
از آنجایی که برنده اغلب بر اساس کیفیت انتخاب می شود، بهترین ها را در بین شرکت کنندگان به ارمغان می آورد. می توانید خودتان برنده را قضاوت کنید یا به کاربران بگویید که کپشن مورد علاقه خود را دوست دارند تا برنده کسی باشد که بیشترین لایک را داشته باشد.
مسابقات کپشن نیز مشارکت کاربران را تشویق می کند. اغلب می‌بینید که دنبال‌کنندگانتان به شرح‌هایی که از آن‌ها لذت می‌برند پاسخ می‌دهند، که می‌تواند به ایجاد یک جامعه در اطراف صفحه شما کمک کند.
این مسابقه کپشن که توسط پوکی (یک تریر معروف بوستون) انجام شده یک نمونه عالی است. منجر به تعامل بسیار خوبی با صفحه انجمن شده است. محتوای خلاقانه زیادی در نظرات آورده شده است. این تمام چیزی است که می توانید از کمک های مالی خود در اینستاگرام بخواهید – این یک موفقیت بود!

۳. یک دوست را تگ کنید

هدایای اینستاگرام در نهایت برای جذب بینندگان جدید به صفحه شما است. چرا فالوورهای شما این کار را برای شما انجام نمی دهند؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مردم بگویید برای شرکت در مسابقه شما یک دوست (یا دو یا سه نفر) را در نظرات تگ کنند.
با انجام این کار، یک اعلان برای دوستان تگ شده ارسال می شود، که آنها را به نظر تگ شده و همچنین پست شما هدایت می کند. اغلب اوقات، این باعث می شود که دوست تگ شده صفحه شما را دنبال کند – و حتی ممکن است برخی از دوستان جدید را به عنوان یک ورودی تگ کند.
شایان ذکر است که برچسب زدن اغلب در انواع دیگر مسابقات نیز گنجانده می شود. مثال بالا به Pokey نیاز دارد تا دوستان خود را به اضافه یک عنوان خنده دار تگ کند. این زیبایی استفاده از این روش برای کمک های مالی شماست. این بسیار متنوع است و می تواند در هر رقابت موجود گنجانده شود.

۴. محتوای تولید شده توسط کاربر

چه درخواست عکس یا متن داشته باشید، محتوای تولید شده توسط کاربر یک راه عالی برای ایجاد تعامل با جامعه است. همچنین محتوای منحصر به فرد زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا از این پس در صفحه خود پست کنید.
اگر صفحه شما محصولاتی را تبلیغ می کند، می توانید از شرکت کنندگان بخواهید که عکسی با کالای شما ارسال کنند. همچنین می توانید فالوورهای خود را تشویق کنید که تصویری را که به سادگی به یک موضوع می چسبد ارسال کنند.
مسابقاتی مانند این نیز راه بسیار خوبی برای جمع آوری گواهینامه ها هستند. می توانید از کاربران بخواهید که داستان های شخصی مورد علاقه خود را در مورد برند، محصول یا روح صفحه شما به اشتراک بگذارند. انتخاب با شماست، فقط مطمئن شوید که در قوانین مشخص شده است که شما حق دارید هر یک از مطالب را بازنشر کنید.
مسابقه عکس Brute Magnetic یکی از بی نظیرترین مسابقاتی است که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد. با این حال، به نوعی نمونه کامل یکی از این مسابقات است. با یک جامعه بسیار خاص سروکار دارد. محتوای تولید شده توسط کاربر که در شبکه علاقه مندی این انجمن قرار می گیرد درخواست می شود. و ورودی ها به تنهایی بسیار سرگرم کننده هستند.

۵. چیزهای بی اهمیت

مردم برای مدت طولانی مسابقات چیزهای بی اهمیت را به صورت آفلاین اجرا می کنند. هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید چیزی را که امتحان شده و درست است بردارید و از آن در صفحه خود استفاده کنید!
هدایای بی اهمیت اینستاگرام به دنبال کنندگان شما این امکان را می دهد تا مهارت های خود را به رخ بکشند. می‌توانید از آن‌ها بخواهید به سؤالات مربوط به صفحه، نام تجاری یا حتی یک موضوع رایج فعلی مانند ورزش یا فرهنگ عمومی پاسخ دهند.
به طور کلی، شما باید آن را طوری قالب بندی کنید که برنده به طور تصادفی یک پاسخ صحیح انتخاب شود. اهدای جایزه به اولین نفری که پاسخ صحیح می دهد، مدت زمان تاثیرگذاری پست شما را کاهش می دهد.
کوتاه و شیرین آخرین مسابقه اطلاعات عمومی کیا – بهترین مسابقه اطلاعات عمومی در دسترس. با افزودن شرط “دوستان خود را تگ کنید” دانش عمومی را از برند کیا آزمایش می کند و چشمان جدیدی را به صفحه می کشاند.
۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

۶. این پست را به اشتراک بگذارید

وقتی شخصی پستی را از طریق برنامه Repost یا در استوری های خود پست می کند، در اینستاگرام از آن مطلع می شوید. این یک راه هوشمند برای اجرای یک هدیه اینستاگرامی ارائه می دهد. یک پست در مسابقه ایجاد کنید و از فالوورهای خود بخواهید آن را از طریق ارسال مجدد یا با استوری های خود به اشتراک بگذارند.
پیگیری پست ها و انتخاب برنده بسیار آسان است. مهمتر از همه، پست شما در حجم زیادی منتشر می شود. این امر توجه بیشتری را به مسابقه و در نتیجه صفحه شما جلب می کند.
Venmo اخیراً موجی از هدایای نقدی نیمه معمولی ایجاد کرده است. تنها چیزی که آنها می خواهند این است که پست مسابقه را به اشتراک بگذارید و علامت خود را در نظرات بگذارید.

۷. مسابقه هشتگ

مانند بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، الگوریتم و رابط کاربری اینستاگرام از هشتگ ها استفاده می کند.
با توجه به آسان بودن گروه بندی پست هایی که در موضوعات مشابه قرار می گیرند، آنها راهی عالی برای میزبانی هدایا هستند. مانند مسابقه محتوای تولید شده توسط کاربر، هدایای هشتگ از شرکت کنندگان می خواهد که در صفحه یا داستان های خود تحت یک هشتگ خاص پست کنند (شما تصمیم می گیرید که چه چیزی است).
در حالت ایده آل، چیزی که در نهایت با آن مواجه خواهید شد، یک هشتگ با ترافیک زیاد است. این فرمت نه تنها به شما امکان می دهد به راحتی ورودی ها را پیگیری کنید. همچنین منجر به تعامل با یک هشتگ خاص می شود که الگوریتم تمایل به در نظر گرفتن آن دارد. یک هشتگ با عملکرد خوب، ترافیک را به پست و صفحه شما باز می گرداند.
Destify Weddings با این مسابقه کار خود را به درستی انجام داده است. آنها یک هشتگ منحصر به فرد در مسابقه گذاشتند، #WhereDidYouWed. پست‌های زیر هشتگ، محتوای عالی UGC را که برند از آن سود برده است، در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. آنها حتی از برخی از آثار برای تبلیغ بیشتر مسابقه استفاده کردند.
نکته ای که هنگام برنامه ریزی برای مسابقه هشتگ باید در نظر داشت این است که هشتگ های زیادی در آنجا وجود دارد. مطمئن شوید که هشتگی که در مسابقه استفاده می کنید متعلق به شما باشد. اگر این کار را انجام ندهید برای پیگیری مطالب با مشکل زیادی مواجه خواهید شد. به علاوه می‌خواهید مطمئن شوید که ترافیکی که هشتگ هدیه شما ایجاد می‌کند به شما بازمی‌گردد.
۷ ایده برنده برای هدیه دادن در اینستاگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *