10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک

۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

در این مقاله سرپ لنسر قصد داریم ۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک را مورد بررسی قرار دهیم. طراحی گرافیک یک راه طولانی را طی کرده است. ولی در حالی که این یک شکل هنری است که دائماً در حال تکامل است، افسانه های رایجی در مورد طراحی گرافیک وجود دارد که بسیاری از طراحان و غیر طراحان هنوز هم تا به امروز به آن اعتقاد دارند. در زیر، ما ۱۰ مورد از این افسانه ها را فهرست می کنیم و نکات طراحی الهام بخش را در طول مسیر به شما ارائه می دهیم.

به جرات می توان گفت که مفهوم “طراحی گرافیک” از زمانی که این اصطلاح برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ ظاهر شد، به طور نجومی تکامل یافته است. این عبارت برای اولین بار توسط تصویرگر و طراح کتاب ویلیام دویگینز برای توصیف کار خود در زمینه ارتباطات چاپی مانند طراحی کتاب، تصویرسازی، تایپوگرافی، حروف نویسی و خوشنویسی ابداع شد. در دهه ۱۹۵۰، این اصطلاح به طور گسترده ای برای توصیف ایجاد مواد بصری مانند پوستر، تبلیغات چاپی و علائم خیابان مورد استفاده قرار گرفت.

۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

اما با تغییر تکنولوژی، کاربرد طراحی گرافیک نیز تغییر کرده است. در حال حاضر، استفاده از آن فراتر از مواد چاپی است و حوزه های دیجیتال و حتی واقعیت مجازی را در بر می گیرد. با تکرارهای زیاد طراحی گرافیک در طول سال ها، تعجبی ندارد که برخی تصورات غلط عمده در مورد معنای این اصطلاح وجود داشته باشد. در این مقاله، با پاک کردن ۱۰ مورد از رایج ترین افسانه ها در مورد طراحی گرافیک، به درست کردن کارها کمک می کنیم.

 

۱. طراحی گرافیک همه چیز در مورد ایجاد لوگو است

در این مجموعه طراحی که توسط Gemma Hindhaugh برای شرکت لوازم التحریر Today We Print ایجاد شده است، می توانید ببینید که لوگو تنها یک جنبه از روند کلی برند است. تایپوگرافی، رنگ ها و مواد نیز نقش دارند. از طریق Behance.

 

لوگوها یک دارایی مهم طراحی گرافیکی برای هر کسب و کاری هستند. این یک لوگو برای شرکت شما می شود که مردم آن را با ارزش های برند شما و آنچه ارائه می دهید شناسایی می کنند. فقط کافی است به مدل نایک با «Just Do It» یا طلای M مک دونالد نگاه کنید تا این را در عمل ببینید.

 

طراحی گرافیک فقط ایجاد لوگو نیست. طراحی گرافیکی هنر ایجاد محتوای بصری برای برقراری ارتباط با یک پیام خاص است.

 

این را می توان برای طیف گسترده ای از رسانه ها – اعم از پوستر، بروشور مجلات، جلد آلبوم یا گرافیک ارائه برند – استفاده کرد – این لیست ادامه دارد!

۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

نکته طراحی: از لوگوی خود به عنوان نقطه شروع برای اطلاع رسانی به بقیه مجموعه برند خود، از جمله پالت رنگ و تایپوگرافی خود استفاده کنید. اینها باید در تمام دارایی های برند شما ثابت بماند تا ظاهری منسجم داشته باشد.

 

این الگوی لوگوی نوار حاشیه سیاه و سفید مدرن را می توان به راحتی با استفاده از رنگ ها و فونت برند شما برای یک لوگوی ساده و در عین حال موثر سفارشی کرد.

10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک_Eyecandy_2_06a_770x360

۲. طراحی گرافیکی فقط برای رسانه های چاپی

این طرح از رنگ های روشن، عناصر دودی و فونت راه راه برای ایجاد یک بنر چشم نواز برای کانال یوتیوب استفاده می کند. از طریق Venngage.

 

در سال ۲۰۱۸، طراحی گرافیک طیف وسیعی از رسانه های دیجیتال را در بر می گیرد، شاید حتی بیشتر از چاپ. این شامل بنرهای وب سایت، گرافیک رسانه های اجتماعی و خبرنامه های ایمیل است. بسیاری از طراحان گرافیک حتی متوجه می شوند که نقش آنها اکنون با وب، UX (طراحی تجربه کاربر)، تولید محتوا و رسانه های اجتماعی تلاقی می کند.

 

نکته طراحی: چه تصویر کانال YouTube، هدر ایمیل، جلد فیس بوک یا بنرهای وبلاگ باشد، هر وب سایت یا پلت فرم رسانه های اجتماعی از بنرهایی با اندازه های مختلف استفاده می کند. استفاده از قالب هایی با ابعاد صحیح برای اطمینان از اینکه کاملاً متناسب با طرح شما هستند و از لوگوهای پیکسلی جلوگیری می کند مفید است.

 

الگوی جلد فیس بوک عکس مردانه تناسب اندام در مقیاس خاکستری ابعاد مناسبی برای عکس روی جلد فیس بوک است که می تواند برای صفحه یا گروه برند فیس بوک شما استفاده شود. با تقسیم به دو بخش واضح، می توانید به راحتی تصویر و اطلاعات برند را با لوگوی کاملاً متعادل فیس بوک با اطلاعات خود عوض کنید.

۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۳. طراحی گرافیکی فقط از تصاویر ثابت استفاده می کند

این GIF متحرک از نمایش اسلایدی از گرافیک متنی برجسته، تصاویر و نمادها برای ایجاد یک تبلیغ رسانه اجتماعی که در اینستاگرام متمایز است استفاده می کند. طراحی گرافیکی Beauty Insider دیگر محدود به تصاویر ثابت یا گرافیک نیست. از آنجایی که ویدئو به یکی از قدرتمندترین رسانه های تبلیغاتی تبدیل می شود، انیمیشن و کلیپ های ویدئویی به بخش مهمی از جعبه ابزار طراحی گرافیک تبدیل شده اند. این شامل GIF، گرافیک برای ویدیوهای YouTube، اینفوگرافیک متحرک، و تبلیغات رسانه های اجتماعی است که نمایش اسلایدی از تصاویر و گرافیک ها را نمایش می دهد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه لوگو موشن مراجعه کنید.

 

نکته طراحی: اگر تبلیغات فیس بوک را برای کسب و کار خود اجرا می کنید، ممکن است بخواهید برای برند خود اسلایدشوهای ویدیویی یا GIF ایجاد کنید، زیرا تحقیقات نشان می دهد که کاربران فیس بوک پنج برابر بیشتر از تصاویر ثابت با آن تعامل دارند.

 

10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک-AmelilaLane

 

این GIF متحرک که در Canva ایجاد شده است، از رنگ آبی متضاد و انیمیشن کشویی فونت در پس‌زمینه سیاه و سفید استفاده می‌کند تا پیام را تاثیرگذارتر کند. از طریق انیمیشن های Canva.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۴. شما به ابزارهای طراحی گرافیک برتر نیاز دارید

Blogger Your Chic Geek یک گرافیک ساده و در عین حال قدرتمند Pinterest ایجاد کرده است که یک پست وبلاگ جدید را با استفاده از Canva تبلیغ می کند.
اکثر طراحان گرافیک حرفه ای از نرم افزار طراحی پیچیده و یک قلم قلم برای عناصر طراحی مفید استفاده می کنند. در حالی که این منابع می توانند به طراحان آزادی بیشتری با طرح های خود بدهند، اما ممکن است گران باشند و سال ها طول بکشد تا تسلط پیدا کنند. خبر خوب این است که افراد عادی برای ایجاد عناصر طراحی گرافیکی نیازی به سرمایه گذاری روی این ابزارهای گران قیمت ندارند.
نکته طراحی: ابزارهای طراحی رایگان زیادی در بازار وجود دارد (از جمله Canva) که طراحی گرافیکی را آسان و قابل دسترس می کند. استفاده از این ابزارها در هر بخش از تضمین برند شما به برند شما کمک می کند ظاهری ظریف و حرفه ای داشته باشد.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک
10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک-graphic design

۵. طراحی گرافیکی فقط انتخاب فونت مناسب است

در این پروژه تایپوگرافی برای آبجوسازی Green Stallion، می توانید ببینید که فونت فراتر از انتخاب یک فونت است. فاصله ها، “انتهای خطوط”، حروف بزرگ و کوچک، علائم و خوانایی در نظر گرفته شد. ارسال شده توسط حمزه سینگر از طریق Behance.
هنر چیدمان متن یکی از عناصر کلیدی ایجاد طرح های زیبا است. با این حال، فقط انتخاب فونتی که خوب به نظر می رسد نیست. باید نوع فونتی را در نظر بگیرید که با پیام، ارزش ها و جمعیت هدف برند شما مطابقت دارد.
به عنوان مثال، نوشتار شکسته تمایل به تمجید از نام تجاری با مضمون سنتی دارد، در حالی که فونت‌های جامد بدون سری مدرن‌تر هستند. ملاحظات دیگر عبارتند از مجموعه فونت ها در صفحه، اندازه متن، پررنگ فونت، فاصله حروف و رنگ متن.
با این حال، تایپوگرافی تنها چیزی نیست که باید در طراحی گرافیک در نظر گرفت. همه چیز در مورد تعامل بین متن و سایر عناصر موجود در صفحه، از جمله تصاویر، گرافیک ها، اشکال، خطوط، قاب ها و فضای سفید است. برای ایجاد یک طراحی قدرتمند، همه آنها باید در هماهنگی کامل با هم کار کنند.
نکته طراحی: ایده خوبی است که متن آخرین عنصری باشد که به طرح خود اضافه می کنید، بنابراین می توانید مطمئن شوید که تایپوگرافی طرح کلی را تکمیل می کند.
در این قالب پوستر Texture Earth Quote، خالق به طرز ماهرانه‌ای تایپوگرافی پررنگ، فاصله پررنگ و فاصله خطوط متناوب را با قاب‌های گرافیکی شاخه زیتون ترکیب کرد تا طرحی چشم‌نواز ایجاد کند.
10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۶. طراحی گرافیک همه چیز در مورد پیروی از روندهای بصری است

این پروژه طراحی وب زیبا برای برند خودروهای لوکس پورشه، از عناصر و خطوطی بی‌انتها استفاده می‌کند که به این زودی‌ها از مد نمی‌افتند. توسط Umberto از طریق Dribbble.
مانند هر صنعت خلاق، روندها در دنیای طراحی گرافیک به سرعت می آیند و می روند. در سال ۲۰۱۸، همه چیز در مورد فونت های دست نویس، رنگ های پاستلی و بافت ها بود. ۲۰۱۹ احتمالاً مجموعه جدیدی از شاخص های بصری را به همراه خواهد داشت.
این وظیفه طراحان گرافیک است که در راس این روندها قرار بگیرند، اما برده آنها نباشند. همین امر را می توان در مورد مبتدیانی که دارایی های طراحی گرافیکی را برای تجارت خود ایجاد می کنند، اعمال کرد.
گنجاندن روندها در طرح های شما می تواند سرگرم کننده باشد، اما آنها نباید تمرکز اصلی باشند. طرح‌هایی که شامل ترندهای تاریخ‌دار می‌شوند می‌توانند به راحتی پس از چند ماه در مسیر درست ظاهر شوند، به این معنی که تأثیر زیادی بر روی مخاطبان خود نخواهند داشت.
نکته طراحی: برای مواد طراحی گرافیکی که فقط برای مدت زمان مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند (به عنوان مثال، گرافیک رسانه های اجتماعی یا دعوت نامه های رویداد)، ایده خوبی است که با روندهای جدید بازی کنید. با این حال، برای تضمین‌هایی که به‌عنوان لوگوی برند شما به‌طور نامحدود مورد استفاده قرار خواهند گرفت، ایده خوبی است که از عناصر طراحی جاودانه استفاده کنید.
اگرچه الگوی لوگوی رستوران گرانج حس کمی قدیمی دارد، اما از عناصری استفاده می‌کند که هرگز از مد نمی‌افتید، مانند طرح‌های رنگی تک رنگ، گرافیک‌های شبح و متن با حروف بزرگ شیک. تصور اینکه قدیمی باشد سخت است.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک
10-افسانه-رایج-در-مورد-طراحی-گرافیک-myths

۷. برای انجام طراحی گرافیکی باید ذاتا خلاق باشید

خالق این گرافیک یک طراح حرفه ای نیست (در واقع او از یک پیشینه فناوری می آید) اما از عناصر کلیدی طراحی گرافیکی برای ایجاد یک گرافیک رسانه اجتماعی متناسب با تجارت خود استفاده کرده است. نوشته شده توسط متیو منسفیلد، از طریق Small Biz Trends.
بسیاری از طراحان گرافیک در حال حاضر دارای رگه های خلاقانه و چشم بصری طبیعی هستند، به همین دلیل است که آنها به سمت میدان جذب می شوند. با این حال، این لزوماً به این معنا نیست که برای ایجاد طرح‌های مؤثر باید به طور غریزی خلاق باشید. مانند هر چیز دیگری، طراحی گرافیک نیز مهارتی است که می توان آموزش داد و آموخت.
برخلاف تصور رایج، همیشه فقط داشتن یک چشم انداز و احیای جادویی آن نیست. طراحی گرافیک به همان اندازه که یک هنر است علم است. روش و تکنیکی وجود دارد که با درک عناصر مختلف که یک طراحی قوی و موثر را تشکیل می دهند شروع می شود.
نکته طراحی: لازم نیست سفر طراحی گرافیک خود را به تنهایی شروع کنید. بسیاری از منابع عالی طراحی گرافیک می توانند به شما در تسلط بر اصول طراحی گرافیک کمک کنند و به شما در ایجاد طرح های صیقلی کمک کنند، مانند دوره های آموزشی Lynda’s Skillshare یا ویژگی جدید Canva’s Design School.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۸. طراحی گرافیکی برای زیبایی است

این کانسپت طراحی برای برند الکل ۱۹ Crimes از آن چیزی که هست سخت تر است، اما زیبایی گرانج کاملاً مکمل برند است. نوشته شده توسط کوری آندرس از طریق Dribbble.
یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد طراحی گرافیک این است که صرفاً در مورد این است که چیزها را “زیبا” یا از نظر زیبایی شناسی دلپذیر جلوه دهد. در هر صورت، همیشه صادق نخواهد بود. اول، “زیبا” یک اصطلاح بسیار ذهنی است. چیزی که یک نفر فکر می کند خوب به نظر می رسد، ممکن است برای دیگری کثیف یا کثیف به نظر برسد. دوم اینکه «زیبایی» همیشه هدف طراحی گرافیک نیست. در حالی که شیک و زیبا جلوه دادن طرح‌ها به معنای سنتی ممکن است برای برند زیبایی زنانه یا مد مناسب باشد، این ممکن است لزوماً برای یک برند سخت‌افزار مردانه کارساز نباشد.
هدف از طراحی همیشه این نیست که مخاطب را وادار به فکر کردن، “اوه، این زیبا به نظر می رسد” نیز نیست. گاهی اوقات، شوکه کردن بیننده، وادار کردن او به فکر کردن، یا حتی عصبانی کردن او است.
نکته طراحی: وقتی نوبت به ایجاد طرح‌ها می‌رسد، همیشه به اقداماتی که می‌خواهید مخاطبانتان انجام دهند فکر کنید و نسبت به آن کار معکوس کنید. این تأثیر بسیار بیشتری نسبت به تلاش برای ایجاد “خوب” طراحی شما خواهد داشت.
هدف اصلی قالب پوستر بی خانمان عکس آبی بژ این نیست که “زیبا” به نظر برسد، بلکه برانگیختن یک واکنش احساسی و وادار کردن بیننده به اقدام است.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۹. طراحی گرافیکی همه چیز در مورد چیزی است که سازنده فکر می کند خوب به نظر می رسد

هویت برند این شرکت آرایشگری با در نظر گرفتن مخاطب هدف ایجاد شد – مرد مدرن و آگاه به ظاهر. نوشته شده توسط فردریکا کالیوتی از طریق Behance.
به همین ترتیب، طراحی گرافیک فقط به آن چیزی نیست که سازنده فکر می کند در طراحی عالی به نظر می رسد. البته، طراح باید بهترین قضاوت خود را در مورد اینکه چه چیزی در صفحه به بهترین شکل ظاهر می شود، استفاده کند. در نهایت، طراحان نباید برای خود یا مشتریان خود طراحی کنند، بلکه باید برای مخاطبان خود طراحی کنند. اغلب از طراحان گرافیک حرفه ای خواسته می شود که سلیقه خود را کنار بگذارند تا تصاویری را ایجاد کنند که با مخاطبان خود طنین انداز شود. افرادی که طراحی گرافیکی خود را با استفاده از برنامه ای مانند Canva ایجاد می کنند، باید از همین رویکرد پیروی کنند.
نکته طراحی: قبل از شروع طرح های خود، مهم است که تحقیقات گسترده ای در مورد مخاطبان هدف خود انجام دهید. همچنین می‌توانید تحقیقات بازار انجام دهید تا بفهمید چه نوع طرح‌هایی برای مخاطبان هدف شما جذاب‌تر هستند و سپس آن‌ها را برای کسب‌وکار خود سفارشی کنید.
مخاطبان قالب پوستر آموزش کلاسی کودکان، کودکان مدرسه ای هستند. سازنده از متن پررنگ، آسان برای خواندن، تصاویر زیبا و طرح رنگ روشن استفاده کرده است که احتمالاً برای این جمعیت شناسی جذاب است.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

۱۰. طراحی گرافیک همه چیز در مورد ایجاد طرح های ۱۰۰٪ اصلی در هر زمان است

در این پروژه طراحی گرافیکی توسط Amelia Lynn Photography، سارا فایندیتلی چندین قالب مارک ایجاد کرده است که به راحتی می توان آنها را برای ایجاد گرافیک جدید Pinterest و وبلاگ سفارشی کرد. از طریق Behance.
وقتی صحبت از طراحی گرافیکی به میان می آید اصالت مهم است – به شما این امکان را می دهد که برند خود را از رقبا متمایز کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که هر بار که می خواهید تصاویر بصری بسازید، باید ۱۰۰٪ طرح های اصلی را از ابتدا ایجاد کنید. حتی طراحان گرافیک حرفه ای زمانی که به طور مداوم دارایی های مشابه ایجاد می کنند، الگوها را راه اندازی می کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در ضمانت‌های برند خود به ثبات دست یابند.
نکته طراحی: تنظیم قالب برای پست های اینستاگرام یک مکان عالی برای شروع است. می‌توانید یک یا چند الگو را با رنگ‌ها و لوگوی برند خود تنظیم کنید که هر بار که می‌خواهید یک نقل قول جدید ارسال کنید، می‌توانید آن‌ها را به سادگی با متن سفارشی کنید.
شما می توانید این را در عمل در قالب نقل قول های عامیانه ساده با حاشیه سفید و پس زمینه آسمان آبی مشاهده کنید. متن نقل‌قول تغییر کرده است، اما طرح اصلی ثابت است.
۱۰ افسانه رایج در مورد طراحی گرافیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *