download-dibaj-font

دانلود فونت دیباج [+کد تخفیف ۵%]

در این مقاله سرپ لنسر میخواهیم فونت دیباج را به شما معرفی کنیم. دانلود فونت دیباج با کد تخفیف ۵% (در انتهای صفحه) موجود است.

دیباج (دیبا) به معنای پارچه ابریشمی است. فونت دیباج (در یک کلام) روایتگر است. فونت دیباج به طور احساسی روایتگر داستانها، اتفاقات و رویدادهای زندگی با لحنی صمیمی است. این فونت از همان ابتدا برای کاربرد در متن های بلند داستانی، طراحی شده است. لذا خوانا بودن در کنار داشتن لحن صمیمی و روایتگر اهمیت فراوانی دارد. از جمله عواملی که برای حفظ خوانایی فونت تاثیر گذارند: اندازه نسبتا بزرگ، رعایت اصول فاصله گذاری درستِ متناسب با ریتم و فرم حروف و خطوط کرسی منظم و محدود برای ایجاد خاکستری متن سالم و اغراق در محور عمودی حروف بوده است.

download-dibaj-font-20

متناسب با این اهداف ذکر شده برای طراحی فونت دیباج از خط محقق الهام گرفته شده است. از ابتدا تلاش بر این بود تا دیباج علاوه بر پایبندی به اصل خود، مدرن و امروزی باشد.

  • فرم منحنی حروف باعث حرکت راحت تر چشم بر روی سطرها میشود و آن را تبدیل به فونتی روان و سیال میکند.

فونت دیباج دارای ۹ وزن است که وزن های پایه ابتدایی آن برای استفاده در نوشته‌های بلند در کتاب و مجلات و… مناسب هستند. اما وزن های ضخیم آن برای آثار گرافیکی و تبلیغات مناسب هستند. در وزن های ضخیم تر این قلم از دور حروف کاسته شده و فراز و فرودها کوتاه تر شده اند. با این کار انسجام بیشتری برای نوشتن عنوان نوشتار خواهد داشت. بنابراین نگاه مخاطب را جذب خواهد کرد. فونت دیباج یک قلم کامل برای پاسخ به تمام نیاز های نوشتاری دریک پروژه گرافیکی کامل است. اگر میخواهید به طراحی گرافیک نگاه اجمالی تری داشته باشید، حتما به این صفحه مراجعه کنید.

download-dibaj-font-2-1024x761

تقریباً همه طراحان، از طراحان گرافیک و طراحان رابط کاربری گرفته تا طراحان حرفه ای سایت، میتوانند از گسترش دانش خود در زمینه تایپوگرافی و طبقه بندی حروف استفاده کنند. احتمالا شاید به استثنای رنگ، سبک‌های فونت مورد استفاده در طراحی نسبت به هر عنصر دیگر طراحی تأثیر زیادی بر نحوه درک کاربر از آن طرح داشته باشد. یک تایپوگرافی عالی میتواند طرح را از “خوب” به “شگفت انگیز” برساند. در حالی که همچنین تایپوگرافی ضعیف (یا بدتر از آن ناخوانا) میتواند طرح های “بهترین” را غیرقابل استفاده کند. صرف زمان برای آشنایی با عناصر تایپوگرافیک میتواند به هر طراح در هر زمینه ای کمک کند تا کار خود را بهبود بخشد. در نهایت پروژه های نهایی با کیفیت عالی ایجاد کند. مهم ترین هدف از تایپوگرافی، آسان کردن خواندن اطلاعات متنی ارائه شده برای کاربران است. از اهداف دیگر تایپوگرافی میتوان به ترویج نام تجاری، افزایش تعامل و بهبود تجربه کاربری اشاره کرد. تایپوگرافی در حوزه وب نیز، به عبارت ساده، روشی ست که از فونت ها در طراحی وب سایت استفاده میشود.

download-dibaj-font-12-1024x535

وزن های light و Ultra-Light فونت دیباج، به دلیل دور متعادل، کنتراست ضخامت کنترل شده، فضای منفی مناسب در حلقه ها، کاسه ها و نیز کرنینگ و ترکینگ درست و سالم اش، گزینه خوبی برای استفاده در طراحی اپلیکیشن ها نیز است.

download-dibaj-font-939x1024

download-dibaj-font-1024x409

download-dibaj-font-1024x1024

download-dibaj-font-1024x553

تنوع وزنها با دانلود فونت دیباج

فونت دیباج دارای ۹ وزن (Medium, Semi Bold, Bold, Extra bold, Black, Super heavy، Regular، Ultra- Light, Light) است. به طور کلی همگی از نظر سبک طراحی از یک جنس هستند. عوامل تاثیرگذار در سطح خوانایی و روانخوانی در همه وزنها اعمال شده است.

download-dibaj-font-16

 

 

نمایش فونت دیباج در متن فارسی و عربی

فونت دیباج در گلیفهای عربی از زبان های عربی، اردو، فارسی، کردی، ترکی، آذربایجانی، مازندرانی، لری، بلوچی نیز پشتیبانی میکند.

 

download-dibaj-font-13-1024x553

download-dibaj-font-1024x483

download-dibaj-font-15-1024x610

فرمهای جایگزین فونت دیباج

وجود فرمهای متنوع از یک حرف در فونت دیباج این فرصت را به طراح می دهد که متناسب با لحن و شخصیت متن یا پروژه، یا متناسب با سلیقه خود، بهترین فرم را برای تایپوگرافی انتخاب کند. چی از این بهتر؟

 

download-dibaj-font-17

18-download-dibaj-font-1024x901

19-download-dibaj-font-1024x1024

download-dibaj-font-4-2-1024x638 download-dibaj-font-1024x514

اعداد در فونت دیباج

download-dibaj-font-22

جوایز فونت

 

23-download-dibaj-font-1024x794

دانلود رایگان فونت دیباج

به جهت احترام به حقوق طراح، لینک دانلود رایگان فونت دیباج وجود ندارد. اما شما میتوانید با کد تخفیف (اختصاصی رز دیزاین) با ۵% تخفیف خریداری کنید.

 

در بسته فونت دیباج موارد زیر را دریافت خواهید کرد:

  1. فونت‌ دیباج: با فرمت ttf و otf (در ۹ وزن)
  2. وب‌ فونت: فونتهای ویژه استفاده در وبسایت با فرمتهای woff . woff2
  3. فرمت فونت با اعداد فارسی: فونتهایی که در آنها اعداد انگلیسی و عربی هک شده است تا به صورت فارسی نشان داده شود.
  4. فرمت فونت بدون انگلیسی: فونتهایی که فاقد حروف و اعداد انگلیسی هستند. (مناسب برای ترکیب با فونت انگلیسی دلخواه در طراحی وب)
  5. فایل راهنما: راهنمای استفاده از حروف جایگزین و ترکیبات.

فونت دیباج از زبان فارسی، عربی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

دانلود فونت

کد تخفیف: rosedesign_5off

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *